Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Steviear 23 lut 2015, 02:38
Im bliżej ranka, tym bardziej się boję. :?
Ale jestem głupia bo jeszcze nie śpię i się w sumie boję bo to jakby wehikuł czasu do kolejnego dnia ;<
O nie tylko nie to.
Stres nie do okiełznania. Strasznie mi gorąco, choć w pokoju jest 15 stopni. Nie ma opcji na normalne życie w takim stanie. Wystarczy myśl o kolejnym dniu a jestem w bagnie negatywnych uczuć. Gonitwa myśli. Zero pozytywów.
Ale muszę próbować. Nie wywinę się od tego. Za bardzo nienawidzę siebie za to, by postępować tak jak tego nienawidzę.
Pewnie powinnam iść do psychiatry ale to mi nie pomoże. Terapia też nic nie pomoże. Psycholog?nie.
Sama muszę się uczyć zwalczać te swoje problemy. Bo kto inny jak nie ja może tego dokonać?
Eh słowa słowami, ale uczucia przygniatają.

przez Bukowski 23 lut 2015, 02:43
..
Bukowski

przez Wehmut 23 lut 2015, 03:36
Steviear, znam to dobrze. Co takiego czeka?
Wehmut

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kazimierz61 23 lut 2015, 06:31
Ja też się boję nocy bo nie wiem jaka ona będzie. Leki pomagają mi zasnąć ale ok. 3 już nie śpię mam chociaż tyle. Uczucia nienawidzieć siebie niesą mi obce za każdym razem gdy wpadam w depresję to chodzą mi po głowie takie i temu podobne myśli. Od 15 lat męczę się najpierw z depresją a od 5 z chadem. Mimo że się leczę to rużnie to bywa raz nad kreską raz pod kreską. Najgorsze są depresje bo najgorzej się czuję te złe myśli i lęki mnie wykańczają i jeszcze bóle po całym ciele zwłszcza żołądek. Boję się każdej nocy i dnia jak się będę czuł a wizytę mam dopiero w czwartek. Boję się że sięgnę po leki bo już tak bywało ale wtedy pomagałem sobie alkoholem teraz od 3 lat nie piję i jest inaczej. Pruóję to wszystko zagłuszyć pisaniem ale coś mi nie wychodzi. A do szpitala niechcę iść.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez żabinka 23 lut 2015, 08:13
czuje się bezużyteczna,nikomu nie potrzebna,nie mam motywacji żeby wstać z łóżka, bo nie muszę iść do pracy (choć bym bardzo chciała),przez to czuję się nieudacznikiem ,pasożytem nie mogę się załapać do jakiej byle jakiej pracy nie wymagającej zbytnich kwalifikacji. nikt mnie nie rozumie, gdy się żale mamie słyszę tekst że ''inni mają gorzej'',ale takie myślenie mi nie pomaga.

przez kazimierz61 23 lut 2015, 09:06
Czy ty się na coś leczysz? Bo jeśli nie to może warto się wybrać do psychiatry. Z takimi objawami i takim myśleniem to podejżewam depresję lub jej początki. A tak nawiasem na taką wizytę nigdy nie jest za wcześnie i warto się dowiedzieć co mi dolega, czy mam powody do zmartwień.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez żabinka 23 lut 2015, 09:34
od listopada chodzę do psychiatry, przepisuje mi leki i na tym się kończy, właściwie to sama nie wiem czy to depresja czy nerwica.

przez kazimierz61 23 lut 2015, 10:37
To dobrze że chodzisz do lekarza, tylko trzeba mu wszystko mówić to jak się czujesz, jakie masz myśli itd. Chyba wiesz o tym że leki antydepresyjne zaczynają działać po 2-3 tygodniach, a potem jeszcze zanim nastąpi poprawa. Jeszcze dopowiem że jeżeli nie masz zaufania do lekarza to go zmień, ale myślę że to trochę za wcześnie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez żabinka 23 lut 2015, 10:48
nie wiem czy mam zaufanie do niego, czy tez nie, ale chyba tak, zresztą u mnie nie w chodzi w grę zmiana lekarza, bo jest to małe miasteczko, tylko czasami mam wrażenie że nie potrzebnie zajmuję mu czas , że jest więcej ludzi potrzebujących jego pomocy, teraz mi się kończą tabletki i zastanawiam się czy może nie zrezygnować z jego pomocy, i spróbować dać sobie radę sama.

przez kazimierz61 23 lut 2015, 11:43
Napewno zaliczasz się do tych osób które więcej niż inni potrzebują pomocy tego lekarza. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z jakimi pierdołami ludzie chodzą do lekarza. Odradzałbym odstawiać leki, mam już trochę lat i leczę się na depresję 10 lat, a na CHAD 5 lat, a więc przez te 15 lat różnie kombinowałem z tymi lekami i uwierz mi zawsze się to źle kończyło prędzej czy później nawrót choroby i zanim się zoriętowałem to trzeba było iść do szpitala, na min. 6 tygodni. Leki działają z opuźnieniem i zanim je ustawią i doprowadzą cię do formy aby jako tako funkcjonować sporo czasu mija.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Midori 23 lut 2015, 11:47
Zmęczona po kolejnej nocy pełnej koszmarów.
Midori

przez na_leśnik 23 lut 2015, 11:54
Niedospany i trochę zestresowany.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez abstrakcyjna 23 lut 2015, 12:15
Źle mi. Brak sił.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez barbieturan 23 lut 2015, 12:36
jak koniec świata
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

Sortuj wg