Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Meg1985 29 wrz 2014, 00:47
buuum, chciałabym Ci jednak poradzić, żebyś udała się do lekarza. Wiem, że pewnie zlekceważysz tą radę albo kiedyś po prostu będziesz w takim stanie, że sama uznasz, że to jedyne wyjście.
Ja też nie myślałam, że kiedyś trafię do gabinetu psychiatry. Moje życie, może nie było idealne, ale miałam pracę, pomocnych i przyjaznych ludzi wokół. Ale rok temu zmarł mój ojciec i wszystko się popierniczyło. Moje życie zostało zdominowane przez nerwicę i depresję. Miałam wielkie plany, wyjechać, zacząć dobrze zarabiać, wreszcie się zakochać i założyć rodzinę. Ale choroba w tym przeszkodziła. Tak na prawdę uświadomiłam sobie, że bardzo dużo czasu w swoim życiu zmarnowałam, bo nerwicę miałam od dziecka, tylko śmierć bliskiej osoby i jeszcze kilka innych czynników przyczyniły się do pogłębienia mojej choroby. I pewnego dnia poczułam, że już sama sobie z tym nie poradzę. Byłam skrajnie wyczerpana i zmęczona. Miałam problemy ze spaniem, spałam po 3 godziny na dobę przez 4 miesiące. Kupowałam jakieś ziołowe tabletki, ale absolutnie nie działały, a brałam potrójne, poczwórne dawki. I wtedy już wiedziałam, że z tym nie ma żartów. Jeśli te środki uspokajają normalnych ludzi, to ja się do tej grupy "normalnych" już nie zaliczam. Trzeba zastosować cięższy kaliber. I wiem, że do tego potrzebny jest impuls, musisz być już w tak beznadziejnej sytuacji, że uznasz, że już dłużej nie dasz rady tak żyć!!! Odwagi, do psychiatry chodzą lekarze, adwokaci i ludzie na bardzo sytuowanych stanowiskach. Dla lekarza nie ma to kompletnie znaczenia jaki zawód wykonujesz. Jesteś dla niego po prostu pacjentką!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez my_name 29 wrz 2014, 01:41
Całkiem dobrze, bo jeszcze dzień nie nadszedł.

przez siostrawiatru 29 wrz 2014, 08:39
Denerwuję się przed zajęciami jak zwykle.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adel 29 wrz 2014, 08:39
...leki i niepokoj, ale obok tego radosc i nadzieja na happy end :D
I'm toxic...

przez Arhol 29 wrz 2014, 08:51
Pustka
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Malarz cieni 29 wrz 2014, 09:12
Bardzo źle. Natręctwa atakują niczym tsunami. Chyba trzeba będzie kawałek mózgu wyciąć. Będzie spokój.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez BastekM 29 wrz 2014, 10:14
Witam wszystkich kochani wlasnie zaczynam walkę z ta suka .Dostałem lek Mirtazapin co onim wiecie ,jak działa ?

przez ladywind 29 wrz 2014, 10:15
BastekM, bardzo dobry lek , mozna wiedziec na co sie leczysz?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Hermetyczna lala 29 wrz 2014, 11:20
Buuum, mogłabym skopiować Twoją wypowiedź ponieważ dokładnie odczuwam to samo...jako matka... jako człowiek, który zawsze tylko dawał z siebie innym zatracając siebie i wypalając się doszczętnie...

przez Cognac 29 wrz 2014, 11:51
Hermetyczna lala, Buuum, jestem od Was dużo młodsza, ale chyba Was rozumiem:( ja też robiłam wszystko, by zadowolić innych, kierunek zawodowy kompletnie niezgodny z moja naturą, zabicie swoich wszystkich pasji - bo tak chciał chłopak... po 6 latach brnięcia w to, stanęłam już na krawędzi, nie wiem co dalej:(
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

przez everlong 29 wrz 2014, 12:11
Tez tak macie ze okres otepienia to wybawienie? Na przyklad na kacu, odczuwanie jest takie jak przez wate. Alvo po prostu sam okres tuz po obudzeniu, kiedy wiesz ze nie ma nic, i jest ta wata, i nic nie czujesz, i jest cudownie :oops:
Znowu czuje sie jak przegryw, ale wiem ze ta sytuacja w ktorej jestem to okres przejsciowy i znowu wroce na poziom. A tak wlasciwie to nadal z niego nie zeszlam, nic nie psuje, mam czas!
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez lojantka 29 wrz 2014, 12:12
zapalenie uszu, zapalenie krtani, zapalenie wszystkiego, co łatwozapalne

nie najlepiej
lojantka

przez małpka bubu 29 wrz 2014, 12:15
nieźle, jak na dzień po próbie samobójczej... psycholog wyprowadziła mnie dziś z parszywego stanu, rano czułam się jak duch, przestraszona i mną telepało... a wczoraj ciśnienie po tym wszystkim - 153/112, tętno mi skoczyło do 124, tak mną telepało... padłam o 18tej spac i spałam 13 godzin...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez BastekM 29 wrz 2014, 12:15
ladywind napisał(a):BastekM, bardzo dobry lek , mozna wiedziec na co sie leczysz?

Depresja ,stany lekowe mam .problemy ze spaniem ,jedzeniem .Jak działa lek bardzo otępiały jest człowiek ?

Sortuj wg