Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez izaa 21 wrz 2014, 14:34
Czuje sie źle fizycznie i psychicznie nie lepiej. Mam dosyć wiecznych furii, władowania sie na innych, marudzenia, obrażania innych < na szczęście w najbliższym czasie nie będzie toksycznej osoby obok mnie>. Człowiek przebywając z takimi sam się cofa we własnych osiągnięciach. wkurza mnie to, że nieraz zniżam sie do takiego poziomu. Ale nie wiem jak postępować z furiatami... Nie można im ulec, bo wykorzystają to i będą chcieć więcej i więcej. Nieraz puszczam uwagi mimo uszu, ale ta złość później gromadzi sie we mnie...

przez tomasz_xyz 21 wrz 2014, 14:45
nie jest dobrze, sporo niepokoju i smutku...

jak nic się nie zmieni to w listopadzie kładę się do szpitala.

chciałbym jeszcze popracować z półtora miesiąca w nowej pracy
tomasz_xyz

przez Meg1985 21 wrz 2014, 15:37
Źle, niepewnie. W tym miesiącu mam jechać do Niemiec do pracy, a w mej głowie sama najstraszniejsze myśli. Nie wiem czy jest sens jechać w takim stanie. Nie chcę zrobić nikomu krzywdy. Będę pracować z ludźmi. Boję się, że nie dam rady. Tyle lat marzyłam o wyjeździe, o lepszym życiu, ale choroba nie wybiera. Nie ma nic gorszego niż nerwica,depresja. Oczywiście będę walczyć, ale obawiam się, że choroba zwycięży....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaa 21 wrz 2014, 16:46
Meg1985, choroba nie wybiera? A właśnie, że nerwica czy depresja wybiera. To od ciebie zależy w dużej mierze, czy dasz się chorobie. Powinniśmy mieć tego świadomość, ale nie obwiniać się gdy nas dopadnie. Pomyśl- czy kiedykolwiek zrobiłaś komuś krzywdę? Może twoje myśli są nieuzasadnione? Początki zawsze są ciężkie, praca, przeprowadzka, cokolwiek. Przełam lęk, inaczej będziesz stać w miejscu.

przez tomasz_xyz 21 wrz 2014, 17:18
izaa napisał(a):Meg1985, choroba nie wybiera? A właśnie, że nerwica czy depresja wybiera. To od ciebie zależy w dużej mierze, czy dasz się chorobie. Powinniśmy mieć tego świadomość, ale nie obwiniać się gdy nas dopadnie. Pomyśl- czy kiedykolwiek zrobiłaś komuś krzywdę? Może twoje myśli są nieuzasadnione? Początki zawsze są ciężkie, praca, przeprowadzka, cokolwiek. Przełam lęk, inaczej będziesz stać w miejscu.

Ja również jestem zdania, że choroba wybiera a więc wszyscy chorzy na depresję, nerwicę i inne schizofrenie po prostu powinni postanowić, że będą zdrowi :D
tomasz_xyz

przez Meg1985 21 wrz 2014, 17:25
izaa, tomasz_xyz, dziękuję za miłe słowa, w żadnym wypadku nie chcę stać w miejscu, będę walczyć, niestety nie mam wpływu na to co się dzieje w tym głupim łbie:) Dzięki

przez izaa 21 wrz 2014, 17:26
Ja tylko mówie o nerwicy i depresji, nie mieszam w to schizofreni itd. Na depresje, nerwicę ma wpływ wiele czynników. I mamy wpływ na przebieg tych chorób- wszystko jest w naszej głowie. Gdybyśmy nie mieli żadnego wpływu to po co byłaby psychoterapia?
U lękowców zawsze objawy się nasilają przed zmianami, czymś nowym. Ale lęki da sie przełamywać.
Jeżeli jej marzeniem były zmiany, a teraz sie ich lęka to i tak powinna zaryzykować. Przełamać się. Najwyżej sie nie uda. Ale spróbuje, nie będzie żałować że stchórzyła.

przez Meg1985 21 wrz 2014, 17:30
izaa, dokładnie tak jest, jak nie pojadę to będę sobie to wypominać do końca mego parszywego życia....
To będzie dla mnie taka w pewnym sensie psychoterapia w wersji deutsch:)

przez tomasz_xyz 21 wrz 2014, 17:33
Meg1985 napisał(a):izaa, tomasz_xyz, dziękuję za miłe słowa, w żadnym wypadku nie chcę stać w miejscu, będę walczyć, niestety nie mam wpływu na to co się dzieje w tym głupim łbie:) Dzięki

Ja się zapisałem na kurs na recepcjonistę chociaż mam depresję i fobię społeczną.
tomasz_xyz

przez izaa 21 wrz 2014, 17:36
Meg1985, to życzę powodzenia :mrgreen:
Też jestem lękowcem, niejednokrotnie chowałam głowę w piasek, i żyję między jednym miejscem a drugim, także jak się człowiek uprze to da radę :P

przez ( Dean )^2 21 wrz 2014, 17:43
Bardzo dziwna mieszanka,poczucie nieadakwetnej mocy,wiary że mogę wszystko a za 30 minut spadek,załamka i brak siły do czegokolwiek..
Najgorszy jest wiatr.

przez Meg1985 21 wrz 2014, 17:52
tomasz_xyz, i jak Ci idzie ten kurs?

izaa, dziękuję!

przez tomasz_xyz 21 wrz 2014, 19:45
Meg1985 napisał(a):tomasz_xyz, i jak Ci idzie ten kurs?

izaa, dziękuję!

Jeszcze się nie zaczął, nastroju nie mam ale teraz będę pracował na pół etatu w zakładzie pracy chronionej więc będzie czas na wszystko
tomasz_xyz

przez Midori 21 wrz 2014, 19:50
Jest nostalgicznie, ale w miarę dobrze. ;)
Midori

Sortuj wg