Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez wiejskifilozof 27 lip 2014, 20:28
Co raz lepiej.

przez Makabra 27 lip 2014, 20:35
Zrezygnowana, samotna i smutna.
Makabra

przez Śmiercionauta 27 lip 2014, 20:38
Makabra, Obrazek
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Makabra 27 lip 2014, 20:39
Śmiercionauta napisał(a):Makabra, Obrazek

Szkoda, że nie na żywo :(
Makabra

przez Artemizja 27 lip 2014, 20:41
Sama nie wiem, jak się czuję.
Ani źle, ani dobrze. To coś w rodzaju zawieszenia w próżni.
Jestem rozdarta między przeszłością a teraźniejszością, między ograniczeniami a rzeczami, które chciałabym zrealizować.
Jestem trochę zagubiona, bo ciężko mi się przystosować do nowej rzeczywistości, innego postrzegania i stylu życia. Staram się, ale głęboko zakorzenionych lęków ciężko się pozbyć. Mimo, że bardzo chcę. Z jednej strony chcę walczyć, żyć, robić dużo rzeczy, realizować powoli swoje cele i być może marzenia, a z drugiej jestem zmęczona i mam mało sił. Po każdym dniu w pracy czuję, że mózg mi się odkształca pod ciężarem kolejnych debilizmów, o których istnieniu w ogóle nie powinno być mowy. Praca mnie wykańcza. Ja siebie od środka powoli też wykańczam. W kupie trzyma mnie jednak uczucie i chęć walki o nie. Pierwszy raz od dawna zaznałam szczęścia i nie chcę go stracić. Problem polega na tym, że zupełnie nie wiem, co zrobić i czuję, że na wiele aspektów nie mam wpływu. No i ten dystans. Wypracowałam sobie mechanizm trzymania ludzi na dystans. Głównie ze względu na głęboki lęk przed nimi i porzuceniem. Wielokrotnie angażowałam się emocjonalnie a kończyło się tak samo. Moim cierpieniem i odejściem najbliższych. Ten lęk przed stratą uniemożliwia mi nawiązanie głębszych relacji. Trzymam ludzi na dystans. I jednocześnie czuję się cholernie samotna. Chciałabym tego kontaktu, ale stare rany i lęki dają o sobie znać i odgradzają mnie od możliwości zmiany. Nie wiem, co z tym zrobić. Obserwuję rzeczywistość jakby z oddali, cały czas będąc gotową na utratę tego, co dla mnie najważniejsze. Zawsze tak to się kończyło. Utratą i pozostaniem w totalnej samotności i pustce. Teraz niezależnie od mojej woli umysł sam się na to przygotowuje, by w razie konieczności móc przetrwać. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle.
A w ogóle to się chyba zbytnio rozpisałam. Chyba po prostu chciałam z siebie wyrzucić skrawki myśli, które krążą mi po głowie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez tomasz_xyz 27 lip 2014, 21:14
siostrawiatru napisał(a):Zmęczona udawaniem normalnej uśmiechniętej dziewuchy. To strasznie trudne kiedy smutek i beznadzieja mnie przygniatają. :( Dlatego najlepiej nie wychodziłabym z domu. Albo zaszyła się w jakiejś dziupli w środku lasy.

mi w pracy zwracają uwagę że jestem smutny. wydawało mi się że dobrze się kamufluję ale jednak...

zdarzają się też przykre komentarze: wyglądasz jak byś był jedną nogą w grobie. brr...
tomasz_xyz

przez Steviear 27 lip 2014, 21:16
Nieco lepiej.
Potrzebowałam tylko natury :]
Steviear

przez pan26xyz 27 lip 2014, 21:18
Artemizja napisał(a):...A w ogóle to się chyba zbytnio rozpisałam. Chyba po prostu chciałam z siebie wyrzucić skrawki myśli, które krążą mi po głowie.

Może warto pomyśleć o blogu, w którym mogłabyś pisać swoje przemyślenia i wyrzucać z siebie wszystko to co dręczy.
pan26xyz

przez Qrf 27 lip 2014, 21:38
Artemizja napisał(a):Sama nie wiem, jak się czuję. Ani źle, ani dobrze. To coś w rodzaju zawieszenia w próżni.

Tak bardzo prawdziwie, szczerze chyba opisałaś swoją sytuację. Mam wrażenie, że w życiu są takie momenty, kiedy dzieje się dużo wokół nas, a my tkwimy w jakimś chaosie; wg mnie trzeba przeczekać chwilkę, zanim sobie to wszystko poukładamy i się w tym odnajdziemy, a wtedy można znowu działać :smile:
Qrf

przez Muzykoholiczka 27 lip 2014, 21:47
Słabiutko. :(
"Któregoś dnia rzucę to wszystko,
zostawię za sobą ten zafajdany świat."
Najładniejsze kobiece oczy na Forum

przez Beric 27 lip 2014, 22:24
Głowa mnie boli.Znów mam wrażenie że ludzie mnie olewają i popadam w doła z tego powodu

przez hooain 27 lip 2014, 22:30
idź spacerem, miej słuchawki i kurzą yebaną ślepote, nie miej okularów, w substytucji otrzymaj omamy w dźwiękach. usłysz spoza muzy: 'hej alina', rozejrzyj sie, zobacz kolo x2 w wozie z lampą na ciebie, czuj proces wykrzywiania się twojego ryja w reakcji wtf z obopólną lampą z niezrozumienia i jednokierunkowego nierozpoznania twarzy, odchyl słuchawki po stronie prawej w celu weryfikacji źródła dźwięku lub z nadzieją usłyszenia od kolo x2 kolejnego 'hej alina', usłysz nic z kierunku przedmiotu badanego, odejdź z miejsca, usłysz śmiech, słuchawkę przytul do ucha, spjerdalaj z miejsca, ukryj sie w parku. czuj się jak ludzka spjerdolina, alina-spjerdolina
ତ୍କୃ

przez variable 27 lip 2014, 23:50
Jakieś lęki mnie dopadly :?
variable

przez acherontia-styx 27 lip 2014, 23:53
rozdarta.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sortuj wg