Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Jam Van Dahl 19 lip 2014, 18:40
pająk, od czego?
Jam Van Dahl

przez siostrawiatru 19 lip 2014, 19:07
Dziś jeszcze żyję bo troszkę trampka teraz piwo. Nie chcę myśleć co w nocy będzie.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Indifference1 19 lip 2014, 20:48
Tak genialny humor przez długi czas, a potem jedno małe wydarzenie i leże zaryczana na podłodze. Chce zdechnąć...
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez acherontia-styx 19 lip 2014, 23:16
Indifference1, co się stało się?

Jak zwykle wieczorem spadek nastroju :roll:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez nika777 19 lip 2014, 23:41
okropnie! po masakrycznej kłótni z mężem..
leki nadal jeszcze nie działają
ciągnę ostatkiem sił...

przez Indifference1 20 lip 2014, 00:09
acherontia-styx, impreza rodzinna: zostałam totalnie olana przez kuzynkę (bo chłopak najważniejszy) i chociaż niewinnie brzmi, wyglądało to tak, że siedząc kilka godzin obok, odezwała się do mnie może ze 3 razy; kuzyn się nabijał, że jestem aspołeczna; gadka o studiach, dziadek się wydarł, że studia zaoczne to gówno (nawet się nie kłóciłam, po prostu wyszłam); całą imprezę się praktycznie nie odzywałam bo nie bardzo miałam do kogo, ewentualnie siedziałam z tatą i wujkami na tarasie, bawiłam się z psami albo z siostrą. Potem wracałam z kuzynką i jej chłopakiem o 20, wielka afera, że taka wielka impreza rodzinna jest tak rzadko a my idziemy. Najwięcej pretensji nie wiedzieć czemu do mnie-ciocia powiedziała, że mam się więcej u niej nie pokazywać. Przesadziła i na pewno nie mówiła serio, ale zabolało :( Tata był po mojej stronie, pytał czy chcę jakieś pieniądze na jakieś wyjście, ale powiedziałam, że nie mam gdzie i z kim iść. To też bolało. Nie dość, że rodzina ma mnie za debila (bo przecież nie dostałam się na studia) to jeszcze pewnie myślą, że nie mam nawet znajomych. W drodze powrotnej kuzynka zapytała czy idę z nimi na koncert, pragnęłam dać jej w odpowiedzi liścia w twarz, ale niestety siedziałam z przodu samochodu a ona z tyłu. A jutro odwróci kota ogonem i wyjdzie tak, że wszystko jest z mojej winy. Jadąc do domu skupiałam się tylko na tym, żeby się nie rozpłakać a jak już dotarłam do domu to ryczałam tak, że pewnie cały blok mnie słyszał. Chyba głównie przez wyrzuty sumienia, bo sobie pojechałam. Wszyscy kuzyni/kuzynki przyjechali ze swoimi dziewczynami/chłopakami, a mnie pytali kiedy w końcu sobie kogoś znajdę... No i po co codziennie po kawałeczku buduję lepszą siebie skoro to wszystko potrafi runąć w jeden dzień... Przepraszam, że tak dużo. Mam nadzieję, że przeczytasz.

przez Makabra 20 lip 2014, 00:20
Jak idiotka.
Makabra

przez acherontia-styx 20 lip 2014, 00:23
Indifference1, eh...znam to uczucie kiedy na imprezach rodzinnych jest się traktowanym jak powietrze :roll: boli taka sytuacja bo to jest niby rodzina, niby bliscy ludzie, a wygląda to jak wygląda.... dlatego jestem wyznawczynią zasady, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach i to jeszcze do zdjęcia najlepiej ustawić się z boku, żeby się można było wyciąć jakby co ;)
ja z kuzynostwem, z którym spędzałam wakacje i z którym można powiedzieć się wychowywałam w większości pozrywałam kontakty, widzimy się raz do roku, no max dwa i dobrze mi z tym.

Nie dość, że rodzina ma mnie za debila (bo przecież nie dostałam się na studia)

gadka o studiach, dziadek się wydarł, że studia zaoczne to gówno (nawet się nie kłóciłam, po prostu wyszłam)

a że tak zapytam, czy wszystkie te osoby, które sypią mądrościami odnośnie studiów same mają wykształcenie wyższe?
bo niestety u mnie było tak, że najmądrzejsi odnośnie mojej dalszej edukacji i jej formy byli Ci co sami swoją edukacje zakończyli na poziomie podstawówki/zawodówki/liceum.
moja rada, rób swoje, idź na studia zaoczne jeśli chcesz a im nic do tego. podejrzewam, że ani dziadek ani nikt z nich nie będzie płacił za Twoje studia także to nie ich interes.

Trudno jest się zdystansować od takich jakże "przemiłych" sytuacji, ale to jest do zrobienia i wypracowania. Wtedy już takie teksty nie bolą. Tulę ;*

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Indifference1 20 lip 2014, 00:57
acherontia-styx, kuzynka ma magistra, kuzyn ma magistra, drugi kuzyn za rok będzie miał a jego dziewczyna ma magistra i inżyniera. A kuzynka, która jest w moim wieku dostała się na dzienne. Także trochę odstaję od reszty...

przez jasaw 20 lip 2014, 01:16
Indifference1, to są tytuły jedynie, papiery, czy dzięki temu stali się mądrzejsi, lepsi...w dzisiejszych czasach średnio inteligentny człowiek może skończyc uczelnię, ale czy musi? Można poszerzać horyzonoty myślowe, rozwijać się indywidualnie, samodzielnie...i uwierzyć w siebie, żyć bez kompleksów.

-- 20 lip 2014, 00:19 --

Bez zmian - duszno mi, nie chcę gorąca :hide:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez acherontia-styx 20 lip 2014, 01:48
Indifference1, taaa, tylko że papierek to papierek. U mnie nikt z pracodawców nie patrzy na to czy skończyłam studia dzienne czy zaoczne. Ja słyszałam wyrzuty, że zamiast iść na prestiżowy Uniwersytet Medyczny wybieram jakąś niszową uczelnie.... Aktualnie mam porównanie tej niszowej uczelni z owym prestiżowym uniwersytetem, bo na nim kontynuuję studia II stopnia i najchętniej owy uniwersytet bym w powietrze wysadziła ;)

a zresztą, sam papierek i to w jakim trybie skończyłaś studia nie świadczy od razu o super kompetencjach... mam koleżankę, która była ze mną na roku i jeśli byłaby taka sytuacja, że byłabym pacjentką w szpitalu i ona przyszłaby zrobić przy mnie cokolwiek uciekłabym z krzykiem przez okno, nie patrząc nawet które to piętro, 5 czy 10 i czy wyląduje na trawie/betonie czy czymś innym ;)

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez jasaw 20 lip 2014, 03:23
acherontia-styx, to oczywiste, że nie chodziło mi o studia zawodowe, bo to inna bajka, ale miałam na myśli te wszystkie marketingi, administracje itp...mnóstwo ludzi z tytułami, papierami, bez umiejętoności, bez mozliwości zatrudnienia.
Zdobywanie tytułów dla tytułów jest absurdem, stratą czasu, zasilaniem kont wykładowcom i quasi uczelniom.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez siostrawiatru 20 lip 2014, 08:45
Smutek jak zwykle, samotność i rezygnacja.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez carlosbueno 20 lip 2014, 08:54
Indifference1 napisał(a):acherontia-styx, kuzynka ma magistra, kuzyn ma magistra, drugi kuzyn za rok będzie miał a jego dziewczyna ma magistra i inżyniera. A kuzynka, która jest w moim wieku dostała się na dzienne. Także trochę odstaję od reszty...

magister większości kierunków już dziś prawie nic nie znaczy, lepiej iść na zaoczne bo przynajmniej wtedy można pracować a doświadczenie zawodowe jest ważniejsze od papierka dla pracodawców, pomijam oczywiście medycynę czy jakieś renomowane kierunki na politechnice.
Ten wysyp magistrów to jakaś totalna głupota którą zmontował nam rząd aby obniżyć bezrobocie wśród młodych, nie mam co czuć się gorszym że się go nie ma a jeśli jakiś mgr pogardza ludźmi bez tytułu to znaczy że nie dorósł do tego żeby go mieć.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg