Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Siddhi 28 kwi 2014, 00:09
Coś takiego to jeszcze jakoś mnie rusza. Problem jest jak na przykład koleżanka zwierza mi się z problemów a mi się nie chce jej słuchać i jedyne co mam ochotę jej powiedzieć to "zamknij się w końcu". Zawsze wtedy mówię, że nie mam chłopaka to nie wiem co doradzić. Ale na przykład kolega stracił pracę, nie miał nawet na jedzenie i kiedy o tym mówił to ja zmieniałam temat. Po prostu nie wiem co ten ktoś chce usłyszeć
O, masakra. To ja mam dokładnie na odwrót, od razu uruchamia mi się empatia i chęć niesienia pomocy, znalezienia jakiegoś rozwiązania, wsparcia. Pewnie (m.in) dlatego nie mam już prawie znajomych... zbyt duża odpowiedzialność :lol: Chyba, że problem jest błahy i wydumany, wtedy nie mam problemu, żeby go zbagatelizować.
Siddhi

przez elo 28 kwi 2014, 00:16
ok ok ok bywalo gorzej ok
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Indifference1 28 kwi 2014, 00:23
Wiesz, przypominam sobie, że też miałem kiedyś taki moment w życiu. Problemy innych mnie nie wzruszały, patrzyłem tylko na siebie. Nawet nie wiem co było tego przyczyną, ale wiem, że później źle się z tym czułem -.-

U mnie to nie jest tylko moment. Widzę, że jest coraz gorzej. Kiedyś byłam miła, czuła, umiałam słuchać. A teraz im jestem starsza tym gorsza. Chyba po prostu w takim kierunku rozwija się mój charakter, wątpię żeby to się zmieniło. Nie wiem nawet kiedy to się stało. Nagle zaczęłam być przemądrzała, złośliwa, dokuczliwa. Mogę wręcz powiedzieć, że gnębię najbliższe osoby, ale robię to raczej w żartach (chociaż często przeginam). Dopiero niedawno zdałam sobie z tego sprawę. Ostatnio często słyszę, że nie mam uczuć i jestem okropna. Strasznie też nie lubię bliskości, np. przytulania. W szkole mnie przytulali jak miałam urodziny, nie wiedziałam gdzie wzrok podziać. No ale dla złagodzenia-tak straszna być nie mogę skoro jakimś cudem mam dwie przyjaciółki i paru znajomych :mrgreen:

Indifference, czasem takie osoby potrzebuję tylko tego, żeby ktoś ich wysłuchał. Nie trzeba doradzać nie wiadomo czego, liczy się dla nich sama świadomość, że mają taką osobę, której mogę się wygadać i poczuć, że ktoś ich wspiera. Poczuć bliskość. ;)

No niby masz rację, aczkolwiek jakoś dziwnie jest tak milczeć. Niekomfortowe to dla mnie sytuacje.

-- 27 kwi 2014, 23:25 --

Siddhi, no z tym "zamknij się" to właśnie wtedy kiedy po raz setny słyszę o problemach mojej przyjaciółki z chłopakiem :roll:
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rydz 28 kwi 2014, 00:28
Wystarczy powiedzić Indifference1, "nie wiem co Ci doradzić, jak pomóc, ale jezeli chcesz, to chętnie posłucham" I to też czasami dużo. CHyba ze w momencie kiedy ktoś próbuje się uzewnetrznić, odlatujesz myslami, to nie ma sensu.
Chyba tez ze ktoś się wiecznie nad sobą uzala, zupełnie bezpodstawnie, wtedy tez ja się nie boję powiedzieć, "weź się qwa q garść, są ludzie którzy naprawde mają w życiu przerypane i nie użalają się jak Ty" i w nosie mam czy się ta osoba obrazi czy nie... ;)
No ale ja ruda jestem :D

przez Jer 28 kwi 2014, 00:28
Indifference, przytulania unikałem jak ognia. Nieważne czy to była przyjaciółka, ktoś z rodziny. Miałem to do czasu, aż znalazłem odpowiednią osobę i się zakochałem :D Teraz nie trzeba mnie namawiać, bo sam działam ^^, ale tylko jeśli chodzi o mojego partnera :D
Myślę, że jeśli poznasz " tego jedynego " to Twoje serce i charakter zmiękną :P Czas pokaże ;)

Rydz, rude jest śliczne <3
Jesteśmy niewol­ni­kami włas­nych prag­nień, po­zor­nie dających szczęście.
Ga­lopu­jemy gubiąc po drodze to, co najważniejsze...gubiąc siebie nawzajem.
Jer

przez Indifference1 28 kwi 2014, 00:35
Rydz, jakoś to byłoby do mnie niepodobne :P

Ale z jedną moją przyjaciółką normalnie rozmawiam, nie wyobrażam sobie być dla niej wredną. Jest zbyt dobra. Znamy się od dziecka, mamy podobne problemy. Jak zawsze jestem uparta, nie odpuszczam i nie przepraszam pierwsza tak jeśli bym coś u niej przeskrobała to poszłabym do niej z płaczem żeby mi wybaczyła. Jak jeden dzień nie rozmawiamy to źle się czuję. Jest dla mnie jak siostra. Za to ta druga "przyjaciółka" to jest zupełnie inna bajka :twisted:

-- 27 kwi 2014, 23:36 --

Jer, akurat z przytulaniem osoby która mi się podoba nie ma problemu :P

przez dar 28 kwi 2014, 00:40
trochę 'nijak". Bo życiu przestaje mnie ciekawić. Ale chyba jestem spokojny. :shock:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez ( Dean )^2 28 kwi 2014, 00:49
zły na siebie,przez cały weekend tylko depresja i depresja,nawet nie otworzyłem książki żadnej...boże;/
Najgorszy jest wiatr.

przez dominol 28 kwi 2014, 04:18
zle sie czuje bo spac nie moge .. :(

przez mark123 28 kwi 2014, 06:38
Jer napisał(a):Chwilami szlag mnie trafia jak wiem, że komuś się dzieje krzywda, a ja nie mogę pomóc.

Mnie zazwyczaj w ogóle nie rusza, gdy przeczytam lub usłyszę, że komukolwiek dzieje się krzywda. Ale, gdy oglądam film, w którym komuś dzieje się krzywda, to czasem chce mi się płakać, trzęsę się i mam ochotę... wejść do telewizora i zrobić porządek.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez EmInQu 28 kwi 2014, 06:54
mark123 napisał(a): gdy obejrzę film, w którym komuś dzieje się krzywda, to czasem chce mi się płakać, trzęsę się i mam ochotę... wejść do telewizora i zrobić porządek.
No proszę. 8) Krople uczuć na terenie permanentnej pustyni emocjonalnej? To jak to w końcu z Tobą jest? Efemeryda? ;)
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez Arhol 28 kwi 2014, 08:18
Nie wiem czy to granat rzeczywistości mnie oderwał od pługa,czy pług od granatu.
Anyway,coś mi tu nie bangla.
Ale cieszmy się chwilową emocjonalną ciszą.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez dominol 28 kwi 2014, 12:31
czuje sie wyspany mimo tego ze budziłem sie w nocy

przez Indifference1 28 kwi 2014, 12:43
Czy ja nie mogę chociaż raz wstać o normalnej porze? :evil:

Sortuj wg