Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez SmutnaTęcza 06 mar 2014, 18:50
magnolia84 napisał(a): Aurora92, i psychoterapeuta! :time:

Są ważniejsze sprawy od jakiegoś tam psychoterapeuty. :?

przez magnolia84 06 mar 2014, 18:52
Aurora92, psychika jest tak samo ważna jak ciało i jedno jest zależne od drugiego i na odwrót.
magnolia84

przez SmutnaTęcza 06 mar 2014, 18:55
magnolia84, dla mnie ważniejsze jest zdrowie fizyczne, bo od niego zależy moja kondycja psychiczna. Poczułam się dziś lepiej, gdy dotarło do mnie, że za jakiś czas poznam odpowiedzi na kilka pytań, a być może niektóre sprawy uda się rozwiązać. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 06 mar 2014, 19:00
Aurora92, w takim razie mam nadzieję, że kiedy zdrowie fizyczne będzie w porządku, Twoja psychika przestanie się tak ciągle buntować. Powodzenia :)
magnolia84

przez SmutnaTęcza 06 mar 2014, 19:05
magnolia84, nie dziękuję. :P Nie wiem, czy psychika tak do końca przestanie się "buntować", ale na pewno będę się mniej wstydziła siebie (choćby poprzez nieukrywanie dłoni, co robię już niemal odruchowo - choć i tak na pewno ktoś je widział).

przez Variable 06 mar 2014, 19:21
Jestem od jakiegos czasu rozkojarzona i zapominam co chcialam powiedziec lub zrobic, juz ktorys raz z kolei nie wiem czy wzielam poranna dawke leku :shock:
Variable

przez bei 06 mar 2014, 19:28
Jak się dzisiaj czuję? Jakby to powiedzieć delikatnie- źle, fatalnie, tak samo jak wczoraj i przedwczoraj...

Jestem mega rozczarowana, bo myślałam że jak się zacznie semestr to nie będę miała czasu na użalanie się nad sobą i że to jakoś pójdzie. Pomijając fakt że początek semestru jest dla mnie zawsze okropny i bardzo stresujący (ustalanie kto z kim w grupie na zajęciach itd).
Nic z tego nie wyszło, od tygodnia potwornie się męczę, "nie mogę" wstać z łóżka, ciągle spóźniam się na autobus... i co rusz mam fazę ze muszę znaleźć sobie lekarza.

Aurora92 , chyba wiem co czujesz w związku z dłońmi, tzn nie wiem o co chodzi ale ja kiedyś miałam tak zniszczone dłonie (przez mycie), że obca kobieta w autobusie potrafiła zapytać się mnie czy jestem fryzjerka, a gdy powiedziałam że nie, to powiedziała że tak pomyślała bo mam takie dłonie jakbym miała jakieś uczulenie, np na jakieś lakiery. Koleżanki też zwracały na nie uwagę, że są strasznie przesuszone.

PS: Właśnie się dowiedziałam ze mój tata leczył się u psychiatry i teraz boję się że mogę mieć jakąś chorobę psychiczną dziedziczną.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez kupmitrumne 06 mar 2014, 19:32
Messiah, :lol: lepsza :P

przez AddictGirl21 06 mar 2014, 19:33
Czuję się totalnie wypompowana ale w pozytywny sposób. Dzień spędziłam konstruktywnie i to jest chyba najważniejsze. Na chwilę obecną jestem spokojna, harmonia, itd, itp... ;)
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez coma 06 mar 2014, 19:45
wkurwiona
mój psychiatra wmawia mi chorobę której nie mam, jest przewarażliwiony i nie da mu się nic przetłumaczyć :why:
mam dość :-|
PEACE & LOVE

przez L.E. 06 mar 2014, 19:48
AddictGirl21, bardzo mi się podoba Twój filmik :great:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Gjermiona91 06 mar 2014, 19:49
bei, Ja możliwe, że też mam dziedziczne. Tyle że mój ojciec zaczął się leczyć później ode mnie, ale na coś zupełnie innego. Ta tylko świetnie jak mnie to też czeka. Ale jakoś o tym nie myślę, bo w jakimś stopniu też liczy się podejście.
A do lekarza lepiej iść, rozwieje Twoje wątpliwości i postara się pomóc. Tylko musisz kogoś poszukać dobrego, bo zły lekarz robi jeszcze gorzej niż żaden(przynajmniej w moim przypadku).
"Zapomniałem nakręcić czas
I zapomniałem rozpocząć nowy dzień
W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś"

przez amelia83 06 mar 2014, 19:49
coma, :****
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez bei 06 mar 2014, 20:00
Gjermiona91 napisał(a):bei, Ja możliwe, że też mam dziedziczne. Tyle że mój ojciec zaczął się leczyć później ode mnie, ale na coś zupełnie innego. Ta tylko świetnie jak mnie to też czeka. Ale jakoś o tym nie myślę, bo w jakimś stopniu też liczy się podejście.
A do lekarza lepiej iść, rozwieje Twoje wątpliwości i postara się pomóc. Tylko musisz kogoś poszukać dobrego, bo zły lekarz robi jeszcze gorzej niż żaden(przynajmniej w moim przypadku).

Gjermiona91 do kogoś dobrego- łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Muszę iść na NFZ i nie mam pojęcia do kogo pójść, bo jak wybrałam lekarza to okazało się, że terminy ma na czerwiec, a i tak na razie są wstrzymane zapisy.

Mój tata leczy się odkąd pamiętam. Ostatnio chodził do neurologa, wcześniej właśnie do psychiatry. Ja wiedziałam, że chodzi do lekarza ale nie wiedziałam, że takiej specjalizacji. Dopiero teraz szukając w necie lekarza przypadkowo natrafiłam na tego do którego on chodził.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II