Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nihil6 27 lut 2014, 23:10
*Ai*, Wiem, załapałem aluzję ;) Ja tam mentalnie zatrzymałem się na tej gimbazie :D No ale jak to śpiewała Mjka Jeżowska - "Wszystkie dzieci nasze są" :D

Btw. Wiem, że mam Ci odpisać na privie, ale poki co robię masę rzczeczy, więc ... - na daną chwilę przeczytaj sobie raz jeszcze owy byddyjski cytacik, traktujący o cierpliwości, jaki Ci ostatnio posłałem ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez Steviear 27 lut 2014, 23:14
Totalnie dziwnie. :P
Miałam moment kiedy myslałam ze zasnę i wgl jakoś równowaga dziś mi nie wychodzi. A po chwili wszystko stało się takie śmieszne że no cholera! Coś Ty brała? No przecież nic :D Ale co ja poradzę na to,że wszystko czasem jest tak pier.. piękne,że gdyby nie moje pohamowanie to przytuliłabym kogoś nawet.
Jak się dziś czuję? Jak wariatka. Totalna. Ale przynajmniej nie jak samobójca :pirate:
Steviear

przez *Ai* 27 lut 2014, 23:16
Nihil6, wcale nie musisz, nie stresuj się. Czyżbyś miał aspiracje zostać moim Mistrzem zen?
*Ai*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nihil6 27 lut 2014, 23:21
*Ai*, Taaa :D Co rusz lałbym Cię - jako tą niesforną uczennicę - tym bambusowym kijkiem :mrgreen:

przez *Ai* 27 lut 2014, 23:28
Nihil6, nie strasz mnie kijkiem, bo naślę na Ciebie ekipę z mojej dzielni. Mistrzuniu, nie mam pewności, czy moja filiżanka jest pusta. Ooooommm nom nom
*Ai*

przez Nihil6 27 lut 2014, 23:30
*Ai*, :D ;)

przez monk.2000 27 lut 2014, 23:32
Idę z miejsca: "sytuacja jest zła, musisz coś z tym zrobić" do "wszystko obojętne". Sprawdza się głównie w ciężkich przypadkach, gdzie nie można wiele zdziałać i trzeba akceptować stan. Chyba w takim jestem, bo im bardziej myślałem o zmianach tym bardziej byłem niezadowolony. Nadal próbuję, ale nie jestem taki wzburzony.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez *Ai* 27 lut 2014, 23:44
AddictGirl21, nie nasilają Ci się objawy przez to, że jesteś widoczna w sieci?
*Ai*

przez Adam Smith 27 lut 2014, 23:56
. Chyba w takim jestem, bo im bardziej myślałem o zmianach tym bardziej byłem niezadowolony. Nadal próbuję, ale nie jestem taki wzburzony.

Im bardziej się chce tym gorzej idzie :D U mnie się pojawiły małe zmiany i zauważyłem, że biorą się one bardziej ze zrozumienia swoich zachowań, niż z walki z nimi.
Adam Smith

przez margaritka1985 28 lut 2014, 00:00
Moj terapeta zawsze mi mowi, ze aby sie zmienic albo swoja sytuacje trzeba ja najpierw zaakceptowac, taki maly paradoks jednak prawdziwy.

przez Adam Smith 28 lut 2014, 00:08
margaritka1985, Trzeba mu przyznać racje. W końcu jak to powiedział pewien buddyjski mistrz ( nie jestem wyznawcą buddyzmu ) " nie zmienisz swojej sytuacji, skoro dalej z obecnej chwili robisz sobie wroga" czy jakoś tak to leciało ;)
Adam Smith

przez hooain 28 lut 2014, 00:15
ostatnie dni nadaje w statusie -naście, przykro mi
ତ୍କୃ

przez margaritka1985 28 lut 2014, 00:19
Tak gdyz tylko zaakceptowanie pozwala isc na przod, niezadowolenie i walka tylko trzymaja nas przy danej sytuacji rowniez zmienianie sie na sile.Kiedys ktos mi powiedzial, na temat mojej niesmialosci polub ja zaakceptuj , przytul a ona zniknie.Podobne sa techniki w oswajaniu emocji.Chodzi aby dopuszczac je wszystkie do siebie przytulic polubic.Tak samo jest w wychodzeniu z kazdej choroby trzeba najpierw zaakceptowac.

Interesowalam sie kiedys buddyzmem duzo madrych rzeczy tam jest zawartych szczegolnie w taonizmie.Np tao ktore mozna wyrazic slowami nie jest prawdziwym tao.Duzo madrosci takich ponadczasowych, ktore sa czasami naprawde pomocne zdaje sie , ze wszystko co odkryto pozniej buddysci juz wiedzieli.

przez Adam Smith 28 lut 2014, 00:31
margaritka1985, zgadzam się w 100%. Znasz jakieś ciekawe książki z tej tematyki ? oprócz Echarta Tolla i Antony De Mello, bo te już czytałem :)
Adam Smith

Sortuj wg