Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez natrętek 22 sty 2014, 23:29
Muszę przyznać, że rozumiem obie strony tego sporu, bo moja sytuacja balansuje pomiędzy postawami MalaMi1001 oraz magnolia84 i khaleesi a prawda jest taka jak napisał Kestrel. Każdy patrzy na swoją sytuację życiową i na swój sposób ją odbiera.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez Peter88 22 sty 2014, 23:30
MalaMi1001 napisał(a):magnolia84 no chyba w gorszym regionie niż łódzkie nie mieszkasz. Ja zanim znalazłam obecną pracę szukałam jej prawie rok, a i tak trafiłam na staż za 400zł na miesiąc, później zatrudnili mnie na pół etatu za 700zł miesięcznie gdzie starczało mi na dojazdy i drobne opłaty. I tak pracowałam 1,5 roku. Ostatnio nawet myślałam żeby rozgłosić po osiedlu, ze sprzątam mieszkania, bo miałam mało zleceń "na lewo". I jeśli przyciśnie mnie bieda z pewnością to zrobię, nie muszę mieć umowy o pracę.

współczuje

było lepiej, jest chujoza
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 23:31 przez Peter88, łącznie edytowano 1 raz
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:31
carlosbueno napisał(a):Łódzkie to przecież jest przeciętny region jeśli chodzi o zarobki i ogólną sytuację w Warminśko- Mazurskim, Zachodniopomorskim czy na Podkarpaciu jest dużo gorzej.

:brawo:
jest lepiej niż wczoraj :pirate:
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 23:32 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 22 sty 2014, 23:31
MałaMi1001, poczytaj statystyki bezrobocia i sytuacji ekonomicznej w poszczególnych województwach. Moje najwyższe zarobki przez 4 lata wynosiły 470 zł i pracowałam na 1/4, a później na 1/2 etatu na czarno. Następnie zmianowa praca po 12 h za 890 zł. Nie będę się licytować, bo to nie ma sensu ale proszę Cię, nie pisz, że nie masz nic, wiedząc, ilu tu z nas nie ma pracy nie z własnego wyboru, albo dlatego, że im nie odpowiada i ilu siedzi w domu przeżywając ten stan i wpędzając się w jeszcze większego doła. Dobrze wiesz, jak jest z pracą i pisanie, że jak ktoś chce, to znajdzie jest bzdurnym stwierdzeniem. Owszem, można je zastosować do niektórych ludzi ale takie wrzucanie wszystkich do jednego worka jest krzywdzące
magnolia84

przez mark123 22 sty 2014, 23:34
Przeszedłem się w pokoju kilkadziesiąt razy pomiędzy drukarką, a komputerem, a czuję się zmęczony, jakbym nie wiadomo co robił. Jestem przesiąknięty lenistwem "do szpiku kości".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:36
carlosbueno napisał(a):Łódzkie to przecież jest przeciętny region jeśli chodzi o zarobki i ogólną sytuację w Warminśko- Mazurskim, Zachodniopomorskim czy na Podkarpaciu jest dużo gorzej.

Jeśli chodzi o zarobki może nie jest tak źle, ale to wtedy jak już masz pracę. Serio jest bardzo ciężko z dobrą robotą, mnóstwo za to jest drobnicy.

natrętek napisał(a):Muszę przyznać, że rozumiem obie strony tego sporu, bo moja sytuacja balansuje pomiędzy postawami MalaMi1001 oraz magnolia84 i khaleesi a prawda jest taka jak napisał Kestrel. Każdy patrzy na swoją sytuację życiową i na swój sposób ją odbiera.
Ja tylko nie lubię kiedy ktoś próbuje mi wmówić, ze powinnam skakać pod niebiosa, bo mam to czy tamto. Tak zawsze mówiła moja matka, był to jej jedyny argument przeciwko mojemu pragnieniu miłości. A prawda jest taka, że to właśnie moja matka jest winna mojemu stanowi, do czego doszliśmy z moim terapeutą. Moja siostra dostała wszystko, a ja nie dostałam nic. Więc mam prawo zazdrościć tym, którzy mają lub mięli w życiu chociaż jedną, szczerze bliską osobę, bo ja nie miałam nigdy.

przez carlosbueno 22 sty 2014, 23:37
khaleesi napisał(a):

Taka wykształcona a nie zna danych ekonomicznych i stopy bezrobocia w danych rejonach. :mrgreen: Ja to pochodzę z jednego z najbogatszych rejonów Polski( no blisko niego mieszkam) a zarobki i tak marne typu 8 zł i na śmiecowka. Łódź to jest biedna tylko chyba z porównaniem do Warszawy i Poznania.
Największy Forumowy Maruda

przez magnolia84 22 sty 2014, 23:40
MałaMi1001, przecież nikt nie oczekuje od Ciebie tego, że będziesz skakać pod niebiosa, tylko cieszyć się z tego, co już osiągnęłaś i nie przeginanie z narzekaniem, że nie masz nic.
magnolia84

przez Peter88 22 sty 2014, 23:41
Łódź podupadła masakrycznie przez ostatnie lata, więc nie wiem...
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:41
carlosbueno napisał(a):
khaleesi napisał(a):

Taka wykształcona a nie zna danych ekonomicznych i stopy bezrobocia w danych rejonach. :mrgreen: Ja to pochodzę z jednego z najbogatszych rejonów Polski( no blisko niego mieszkam) a zarobki i tak marne typu 8 zł i na śmiecowka. Łódź to jest biedna tylko chyba z porównaniem do Warszawy i Poznania.

Cóż taka wykształcona, bo wiem na ile wiarygodna jest statystyka, sama niejednokrotnie ją wyliczałam. Kropka jeśli chodzi o twoje zgryźliwości.

Po drugie nie mówię tutaj o mieście Łodzi, ale o wojewdztwie, które jest trochę większe. U mnie w robocie sprzataczki z zewnętrznej firmy mają 5,5zł na godzinę na zlecenie. Ja opieram się danych z życia, a nie z propagandowych statystyk. Statystycznie to mamy wzrost gospodarczy, a praktycznie każdy widzi jak jest.

-- 22 sty 2014, 23:44 --

magnolia84 napisał(a):MałaMi1001, przecież nikt nie oczekuje od Ciebie tego, że będziesz skakać pod niebiosa, tylko cieszyć się z tego, co już osiągnęłaś i nie przeginanie z narzekaniem, że nie masz nic.

Problem w tym, że ja nie odczuwam żadnych pozytywnych emocji, do wszystkiego podchodzę na zimno. Za to na temat depresji, uczucia poniżenia i bólu mogę napisać książkę. Ot, dystymia.

przez natrętek 22 sty 2014, 23:45
MalaMi1001 ja Cię rozumiem, bo też rodzice nabroili w moim życiu. Patrząc na rzeczy nabyte nie mam może dużo, ale wydaje mi się więcej niż przeciętny użytkownik tego forum, ale co z tego jak objawy mojego zaburzenia na tyle utrudniają mi funkcjonowanie, że nie mogę podjąć pracy, która daje jako taką stabilność, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa dla bliskiej osoby, której właśnie nie mam z tego powodu.
4w5/ISFJ

przez carlosbueno 22 sty 2014, 23:46
Statystycznie to Polak( ale na umowa o pracę) zarabia 4,2 tys brutto, w trójmieście sporo osób tyle zarabia ale 30 km od to już prawie nikt, ludzie z 1200 zł są zadowoleni zwłaszcza kobiety. No ale mnie nikt nie przebije ja po ponad 4-letnim pobycie zagranicznym( gdzie przez 95% czasu pracowałem) kupiłem se tylko rower za 2 tysiące, a jakoś wyjątkowo wystawnie tam nie żyłem chyba nikt mnie nie przebił. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez natrętek 22 sty 2014, 23:48
Swego czasu też miałem podejrzenie dystymii i nie wiem czy nie jest ono nadal aktualne.
4w5/ISFJ

przez Rebelia 22 sty 2014, 23:50
Problem w tym, że ja nie odczuwam żadnych pozytywnych emocji, do wszystkiego podchodzę na zimno. Za to na temat depresji, uczucia poniżenia i bólu mogę napisać książkę. Ot, dystymia.

Dlatego ja zamykam się w piwnicy, nie widzę dla siebie przyszłości, wszyscy ludzie chcą mnie zeżreć żywcem, nie pójdę do pracy, ani po bułki, nie odczuwam żadnych pozytywnych emocji, do wszystkiego podchodzę ze strachem. Ot, nerwica.

Sortuj wg