Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:03
khaleesi napisał(a):ale lepiej mieć pracę nawet która nas nie satysfakcjonuje niż jej nie mieć

Ale w czym wy widzicie problem żeby znaleźć pracę? Dobrze płatnej nie ma, ale dorywczych zajęć jest cała masa trzeba tylko CHCIEĆ i jakiś gorsz zawsze wpadnie. To dla mnie nie stanowi żadnego problemu ani argumentu w dyskusji.

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:04
MalaMi1001 napisał(a):
khaleesi napisał(a):ale lepiej mieć pracę nawet która nas nie satysfakcjonuje niż jej nie mieć

Ale w czym wy widzicie problem żeby znaleźć pracę? Dobrze płatnej nie ma, ale dorywczych zajęć jest cała masa trzeba tylko CHCIEĆ i jakiś gorsz zawsze wpadnie. To dla mnie nie stanowi żadnego problemu ani argumentu w dyskusji.

Nie no zaraz wyjde z siebie i stanę obok :evil:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez carlosbueno 22 sty 2014, 23:05
Praca nie jest od tego żeby dawała satysfakcję, ma dawać kasę i zapełniać czas, mówię z perspektywy niewykwalifikowanego pracownika fizycznego, gdzie to nie możliwe aby ta praca dawała spełnienie, ważne że szef nie drze mordy i płacą w terminie.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PJT 22 sty 2014, 23:05
:cry: :cry: :cry:
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez magnolia84 22 sty 2014, 23:05
MalaMi1001, rozwaliłaś mnie tym postem :D
magnolia84

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:06
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, nie doceniasz tego co masz w takim razie

Serio uważacie, że trzeba to doceniać? Może podam wam przykład. Moja siostra ma własny dom, mieszkanie, pracę za 10 000zł miesięcznie, kochającego męża, dwójkę dzieci,przyjaźń mojej matki i masę znajomych. No faktycznie. Mam wszystko.

-- 22 sty 2014, 23:09 --

magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, rozwaliłaś mnie tym postem :D

a czym cię tak rozwaliłam? Wiesz, miałam kiedyś koleżankę, która ciągle narzekała, że nie stać jej na wyprowadzkę, bo nie ma pracy. Kiedy załatwiając sprawy w mieście pospisywałam ogłoszenia o pracę wiszące na drzwiach do sklepów czy butików stwierdziła, że ona nie widzi siebie w roli kasjerki w supermarkecie. Trudno. Nie moja sprawa i nie mój problem że dla kogoś taka praca jest hańbiąca. A wy macie ten sam problem.

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:11
MalaMi1001 napisał(a):
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, nie doceniasz tego co masz w takim razie

Serio uważacie, że trzeba to doceniać? Może podam wam przykład. Moja siostra ma własny dom, mieszkanie, pracę za 10 000zł miesięcznie, kochającego męża, dwójkę dzieci,przyjaźń mojej matki i masę znajomych. No faktycznie. Mam wszystko.

-- 22 sty 2014, 23:09 --

magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, rozwaliłaś mnie tym postem :D

a czym cię tak rozwaliłam? Wiesz, miałam kiedyś koleżankę, która ciągle narzekała, że nie stać jej na wyprowadzkę, bo nie ma pracy. Kiedy załatwiając sprawy w mieście pospisywałam ogłoszenia o pracę wiszące na drzwiach do sklepów czy butików stwierdziła, że ona nie widzi siebie w roli kasjerki w supermarkecie. Trudno. Nie moja sprawa i nie mój problem że dla kogoś taka praca jest hańbiąca. A wy macie ten sam problem.

Nawet nie wiem jak to skomentować mam wrażenie, ze kompletnie zapomniałaś na jakim forum sie znajdujesz :P
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:13
Widać trafiłam w sedno sprawy.

Chyba nigdy nie miałyście sytuacji, że nie miałyście co do gęby włożyć, bo zawsze wszystko zapewniali rodzice. A ja taką miałam i żeby zarobić 30zł zimą zapieprzałam przez całe miasto. No ale żeby zrozumieć trzeba przeżyć.

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:15
pogrążasz się. chorujesz? chyba nie bo dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych co własnie pokazujesz. Tak komus choremu na lęk i fobie społeczną życzysz pracy jako kasjer. Depresja, ze cżłowiek może się nie myć i nie wie co sie z nim dzieje. ciesz się, ze jesteś w dobrym stanie zdrowia i mozesz pracować tam gdzie chcesz
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 23:19 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:18
Oczywiście, że są rzeczy niemożliwe. Ja nie rozumiem jak można nie umieć znaleźć pracy, ty nie rozumiesz że można nie cieszyć z mieszkania czy samochodu. ty masz fobię ja mam dystymię. A ja mam taki problem, że moja paranoja osiągnęła taki poziom, że chciałabym być niewidzialna dla ludzi. Mimo tego chodzę do pracy, bo wiem, że nikt mi nic nie da i nie pomoże. Co najwyżej mogę znów mieszkać gościnnie u kogoś i zastanawiać się czy będę miała jutro co zjeść.

przez magnolia84 22 sty 2014, 23:19
MalaMi1001, ja z chęcią mogę kible sprzątać i nie masz pojęcia ile ostatnio cv rozesłałam. Zapraszam w moje strony, to będziesz wiedziała jak jest tu z pracą. Od 18 roku życia pracowałam z mamą na nas i na ojca alkoholika, który nie pracował, tylko rozpierdalał kasę, którą od nas kradł i wyłudzał pod groźbą pobicia, nieraz w lodówce nie było nic oprócz konserwy. Przez taką sytuację nie miałam nawet możliwości studiowania.
magnolia84

przez Arhol 22 sty 2014, 23:21
Panie,skończcie tą licytacje nim się zrobi zbyt "nieprzyjemnie", I tak to nic nie da, "bo ja robiłem to" "bo ja miałem/miałam tak..."
Różne przeżycia
różne perspektywy
różne charaktery i podejście....zasady nie ma,give up,do niczego to nie prowadzi "moja racja jest najmojsza i uj" zwykle tak to wygląda
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:24
magnolia84 no chyba w gorszym regionie niż łódzkie nie mieszkasz. Ja zanim znalazłam obecną pracę szukałam jej prawie rok, a i tak trafiłam na staż za 400zł na miesiąc, później zatrudnili mnie na pół etatu za 700zł miesięcznie gdzie starczało mi na dojazdy i drobne opłaty. I tak pracowałam 1,5 roku. Ostatnio nawet myślałam żeby rozgłosić po osiedlu, ze sprzątam mieszkania, bo miałam mało zleceń "na lewo". I jeśli przyciśnie mnie bieda z pewnością to zrobię, nie muszę mieć umowy o pracę.

przez carlosbueno 22 sty 2014, 23:28
Łódzkie to przecież jest przeciętny region jeśli chodzi o zarobki i ogólną sytuację w Warminśko- Mazurskim, Zachodniopomorskim czy na Podkarpaciu jest dużo gorzej.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg