Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carlosbueno 22 sty 2014, 22:20
A ja nie mam kompletnie nic, nawet prawka przy mnie każdy przeciętniak to człowiek wielkiego sukcesu. Jedyny plus to że nie mam nic do stracenia bo nic nie posiadam, nawet ten złodziejski ZUS na mnie nie zarobi bo nic w swoim 34 letnim życiu nie odłożyłem.
Największy Forumowy Maruda

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 22:25
magnolia84 napisał(a):masz pracę, masz mieszkanie, masz auto, skończone studia. Inni nie mają nawet cząstki tego

No i właśnie to wszystko mogę stracić w ciągu chwili. Stracę pracę nie będzie mnie stać na utrzymanie samochodu, na spłatę mieszkania, studia w dzisiejszym świecie mi niewiele pomogą, wszyscy widzą co się dzieje na rynku pracy. Chętnie oddam to wszystko w zamian za zdrowie psychiczne.
Śmiercionauta napisał(a):MalaMi1001, masz inteligencje.
Jak widać nie, inteligentni ludzie rzadko są sami jak palec.
Kestrel napisał(a):Że tak rzucę ogólną myślą...jako ludzie jesteśmy chciwi,niekoniecznie kaman o kase,czy dobra materialne,ale niejednokrotnie,ma się jedno,chcę się drugie,ma się drugie i pierwsze,chcę się trzecie i czwarte,więcej,więcej,więcej....mania posiadania,władzy,nie wiem jak to nazwać.
Więcej więcej więcej...wydaje mi się że to w naturę wpisane.
A koniec końców i tak nie wiemy czego chcemy.
Chodzi Ci o nienasycenie? Może masz rację, ale ja o to wszystko nie zabiegałam. Tak się ułożyło. Tak samo jak się ułożyło, że mam w głowie młynek, przypadek albo przeznaczenie.
Kestrel napisał(a):MalaMi1001, Hmm,rozumiem..
Niestety,nie pomogę,nie znam się na relacjach z ludźmi :C

Jedynie życzyć powodzenia,by przywyknąć,ewentualnie życzyć zmian,jeśli ci na tym zależy, i chcesz o to walczyć.
Już przywykłam. Chciałabym tylko być niewidzialna żeby nie musieć znosić tych prześmiewczych spojrzeń.
Steviear napisał(a):Kestrel, a więc to wszystko strata czasu, ziom :P

Powtarzanie - jak będe mieć duży dom i pieska to na pewno będe szczęśliwy :)

Nie będe mieć dużego domu. Nie będe mieć psa. A mogę być szczęśliwa . :105:
Dobra materialne nie robią na mnie wrażenia, nie są moją miarą szczęścia.

-- 22 sty 2014, 22:28 --

magnolia84 na serio uważasz, że osoba która "osiągnęła" tyle co ja nie ma prawa narzekać? Bo inni tego nie mają?

przez SmutnaTęcza 22 sty 2014, 22:33
Przez cały dzień co chwilę męczyła mnie czkawka, nadal nie przestaje. Już mnie od tego plecy i brzuch bolą. Na dodatek, nie wiem czy od tego akurat, ale czuję ogromny głód, jakbym tydzień nie jadła. A jak już coś zjem, to i tak nadal jestem tak samo głodna. :bezradny: No i jeszcze jakieś odruchy wymiotne, pewnie też od tej ciągłej czkawki... Obrazek Jednym słowem fatalnie się czuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 22 sty 2014, 22:35
MalaMi1001, Była to myśl ogólna,niekoniecznie do ciebie kierowana.
Co do niewidzialności,przywyknięcia do samotności...jakoś się da,ale to nie zmienia faktu,przykry czasem samotny żywot.
A czasem jest wybawieniem,who knows ;< .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez carlosbueno 22 sty 2014, 22:36
magnolia84 na serio uważasz, że osoba która "osiągnęła" tyle co ja nie ma prawa narzekać? Bo inni tego nie mają
Nie wiem jak Magnolia ale ja gdybym tyle miał to bym na forum na tym forum na pewno nie siedział. Mi psychiatra powiedział że w takiej sytuacji życiowej jak ja każdy by się kiepsko czuł i wymagał pomocy psychiatrycznej, a wielu popełniło by samobójstwo bo nie mogło by znieść takiego życia.

przez magnolia84 22 sty 2014, 22:38
MalaMi1001, każdy, nawet zdrowy psychicznie człowiek może stracić to, co do tej pory osiągnął. Jednak w tym przypadku mówimy o osobach z problemami jak my. Szlag mnie trafia, jak ktoś na tym forum mając stałą pracę, własne mieszkanie, auto narzeka, że nie ma nic. Wtedy mam chęć zapytać, czy chciałby/chciałaby zamienić się z kimś, kto nie posiada wykształcenia, siedzi na garnuszku rodziców i nie ma nawet prawka.
magnolia84

przez Śmiercionauta 22 sty 2014, 22:39

MalaMi1001, po sposobie wypowiedzi widać, ze jesteś inteligenta, zaradna. zdrowi psychicznie ludzi są rzadko sami.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez carlosbueno 22 sty 2014, 22:42
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, każdy, nawet zdrowy psychicznie człowiek może stracić to, co do tej pory osiągnął. Jednak w tym przypadku mówimy o osobach z problemami jak my. Szlag mnie trafia, jak ktoś na tym forum mając stałą pracę, własne mieszkanie, auto narzeka, że nie ma nic. Wtedy mam chęć zapytać, czy chciałby/chciałaby zamienić się z kimś, kto nie posiada wykształcenia, siedzi na garnuszku rodziców i nie ma nawet prawka.

Ciekawe kto by się chciał zamienić ze mną, chyba tylko niepełnosprawni bo mogli by być przynajmniej fizycznie sprawni.

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 22:53
carlosbueno napisał(a):
magnolia84 na serio uważasz, że osoba która "osiągnęła" tyle co ja nie ma prawa narzekać? Bo inni tego nie mają
Nie wiem jak Magnolia ale ja gdybym tyle miał to bym na forum na tym forum na pewno nie siedział. Mi psychiatra powiedział że w takiej sytuacji życiowej jak ja każdy by się kiepsko czuł i wymagał pomocy psychiatrycznej, a wielu popełniło by samobójstwo bo nie mogło by znieść takiego życia.

Tylko tak Ci się wydaje, że to pełnia szczęścia. Mam pracę, w której się duszę no i co? Jak z niej wychodzę nie mam nawet komu się pożalić, że czuję się tam jak do niczego nie przydatny intruz. Wracam do mieszkania, siadam przed kompem i ... no właśnie. Szału dostawałam żeby wszystko ładnie wyglądało aż do mnie dotarło, że najważniejszą częścią tego mieszkania to i tak komp, łóżko i sracz, bo tylko z tylu rzeczy w sumie korzystam. Mam wykształcenie może i w dobrze płatnym kierunku, ale nie w Polsce. Gdybym dziś miała wybierać wybrałabym zupełnie inaczej. Poza tym w dzisiejszym świecie wykształcenie to papier, którym można sobie tyłek wytrzeć. Można mieć absolutnie wszystko, ale jak się nie ma tym z kim podzielić to nic nie ma żadnego znaczenia.
magnolia84 napisał(a):Szlag mnie trafia, jak ktoś na tym forum mając stałą pracę, własne mieszkanie, auto narzeka, że nie ma nic. Wtedy mam chęć zapytać, czy chciałby/chciałaby zamienić się z kimś, kto nie posiada wykształcenia, siedzi na garnuszku rodziców i nie ma nawet prawka.
Zamienie to wszystko na chociaż jedną bliską osobę.
Śmiercionauta napisał(a):

MalaMi1001, po sposobie wypowiedzi widać, ze jesteś inteligenta, zaradna. zdrowi psychicznie ludzi są rzadko sami.
Miło mi to słyszeć, ale naprawdę uważam, że inteligencja również objawia się w kontaktach z ludźmi, na umiejętności czerpania z odpowiednich wzorców, na dopasowywaniu się do sytuacji jednocześnie nie naginając swoich zasad. Ja tego nie mam, nie jestem nawet pewna czy mam jakiekolwiek zasady.

przez magnolia84 22 sty 2014, 22:57
MałaMi1001, w takim razie zrezygnuj z pracy, sprzedaj mieszkanie, zamieszkaj z mamą.
magnolia84

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:00
ale lepiej mieć pracę nawet która nas nie satysfakcjonuje niż jej nie mieć

ja się czuje lepiej

-- 22 sty 2014, 23:00 --

magnolia84 napisał(a):MałaMi1001, w takim razie zrezygnuj z pracy, sprzedaj mieszkanie, zamieszkaj z mamą.

dokładnie :twisted:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 23:01
magnolia84 napisał(a):MałaMi1001, w takim razie zrezygnuj z pracy, sprzedaj mieszkanie, zamieszkaj z mamą.

Ale moja mam nie jest mi bliską osobą. Kocham ją, bo to moja matka i na tym "bliskość" się kończy. Mieszkałam z rodzicami od ukończenia studiów aż do teraz więc nie musisz mi mówić jak to jest nie mieć w zasadzie własnego konta. Zarabiałam tak niewiele, że i tak oni mnie utrzymywali. Więc nie musisz mi tłumaczyć, że coś takiego to żaden komfort.

przez magnolia84 22 sty 2014, 23:02
MalaMi1001, nie doceniasz tego co masz w takim razie
magnolia84

przez khaleesi 22 sty 2014, 23:02
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, nie doceniasz tego co masz w takim razie

i znowu się zgadzam :P
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg