Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 20:00
Aurora92 napisał(a):MalaMi1001, mnie właśnie brakuje tych słów oceniających powierzchowność, które jakoś tam podniosłyby moją samoocenę i sprawiłyby, że poczułabym się ważna.
Możesz mi wierzyć na 100%, że komplementy na temat powierzchowności dadzą Ci złudne poczucie własnej wartości. Tak samo jak kobiety, które operują sobie co się da podświadomie liczą, że mając "piękniejszy" wygląd ich życie zmieni się nie do poznania. Owszem, na początku czują się super, ale po paru komplementach od znajomych/rodziny wszystko cichnie i okazuje się, że żadnych spektakularnych zmian w ich życiu to nie przyniosło, bo dalej są dokładnie tymi samymi osobami. Więc nie licz na to, że jeśli ktoś zwraca uwagę tylko na Twoją urodę lub jej brak zasługuje na coś więcej, bo nie zasługuje. Liczy się człowiek, a wygląd jest tylko dodatkiem.

przez SmutnaTęcza 18 lis 2013, 20:00
kolekcjoner snów napisał(a):Aurora92, a skąd że sie śmieją? A nawet jeśli to przyjaciele to nie tacy ludzie, co sie wyśmiewają z innych.
A wychodzisz do ludzi?
Nie wiem czy z wyglądem da się coś zrobić czasem, ale z nastawieniem na pewno.

Nie mam przyjaciół, ani nawet ogólnie "znajomych", więc nie mam z kim wyjść. A samej bez sensu.

-- 18 lis 2013, 19:02 --

MalaMi1001 napisał(a):Możesz mi wierzyć na 100%, że komplementy na temat powierzchowności dadzą Ci złudne poczucie własnej wartości. Tak samo jak kobiety, które operują sobie co się da podświadomie liczą, że mając "piękniejszy" wygląd ich życie zmieni się nie do poznania. Owszem, na początku czują się super, ale po paru komplementach od znajomych/rodziny wszystko cichnie i okazuje się, że żadnych spektakularnych zmian w ich życiu to nie przyniosło, bo dalej są dokładnie tymi samymi osobami. Więc nie licz na to, że jeśli ktoś zwraca uwagę tylko na Twoją urodę lub jej brak zasługuje na coś więcej, bo nie zasługuje. Liczy się człowiek, a wygląd jest tylko dodatkiem.

Wolałabym mieć złudne poczucie własnej wartości niż takie jak obecnie. O operacjach też myślę i jeśli tylko zbiorę odpowiednią sumę pieniędzy, to zdecyduję się na nie. By podobać się sobie samej i dobrze się czuć we własnym ciele.

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 20:06
Aurora92 napisał(a):Wolałabym mieć złudne poczucie własnej wartości niż takie jak obecnie. O operacjach też myślę i jeśli tylko zbiorę odpowiednią sumę pieniędzy, to zdecyduję się na nie. By podobać się sobie samej i dobrze się czuć we własnym ciele.
Naprawdę dałabyś się pokroić tylko po to, żeby ładnie wyglądać? Czego najbardziej w sobie nie lubisz, a co Ci się w sobie podoba? (tylko nie mówi, ze nic, bo nie uwierzę ;) )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kolekcjoner snów 18 lis 2013, 20:06
Aurora92, a ci wszyscy znajomi których miałaś to skad? Szkoła tylko? Bo wydaje mi się, że ograniczałaś sie tylko do bliskiego otoczenia.
kolekcjoner snów

przez SmutnaTęcza 18 lis 2013, 20:10
MalaMi1001,
Owszem, dałabym się pokroić. Wolałabym nie pisać tutaj, co dokładnie.

kolekcjoner snów,
Znajomi byli niestety tylko ze szkoły.

przez kolekcjoner snów 18 lis 2013, 20:13
Aurora92, to jak rodzina. Też tak trochę z łapanki ;) Poszukaj kogoś normalnego z kim będziesz sie dobrze czuć, a od tamtych się odetnij...
kolekcjoner snów

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 20:14
Aurora92 napisał(a):MalaMi1001,
Wolałabym nie pisać tutaj, co dokładnie.
Więc jeśli masz ochotę napisz mi na PW co dokładnie. Znajdziemy jakieś rozwiązanie :smile:

przez kolekcjoner snów 18 lis 2013, 20:16
MalaMi1001, tańsze zabiegi czy lekcja makijażu? :D
kolekcjoner snów

przez SmutnaTęcza 18 lis 2013, 20:18
kolekcjoner snów, oni sami już się odcięli, a sama nigdzie nie wyjdę, by kogoś poznać, bo po pierwsze samemu jest nudno i bez sensu, a po drugie nawet nie wiem, gdzie mogłabym wyjść. ;)

przez kolekcjoner snów 18 lis 2013, 20:20
Aurora92, w sumie wszędzie, ale np. w necie można łatwo kogoś poznać. Czemu bez sensu? Czasem warto się przemóc...
kolekcjoner snów

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 20:22
kolekcjoner snów napisał(a):MalaMi1001, tańsze zabiegi czy lekcja makijażu? :D
Jest cała masa "zabiegów", które kobieta może sama dla siebie zrobić za niewielkie pieniądze, żeby poczuć się pięknie. Na studiach mieszkałam przez jakiś czas z dziewczyną, która zajmowała się dietetyką i często widziałam różne "czary-mary", które wokół siebie odprawiała. Dawało to fajny efekt, a i ja czasami też sobie coś zafundowałam ;) Nie po to, żeby przyciągać płeć przeciwną, ale po to, żeby dobrze czuć się w swojej skórze, bo to jest klucz do sukcesu, a nie wielkie piersi czy super chuda talia.

przez kolekcjoner snów 18 lis 2013, 20:23
MalaMi1001, a co to za "czary mary" masz na myśli?
kolekcjoner snów

przez Indifference1 18 lis 2013, 22:41
Aurora92, często widzę twoje posty i dochodzę do wniosku, że jesteśmy podobne, może nawet byśmy się polubiły :D Ja też zostałam bez przyjaciół, znajomych i w ogóle jakiś odludek ze mnie chociaż w czasach gimnazjum miałam masę znajomych a w domu byłam gościem. A co do krojenia to po ostatnim odcinku lekarzy nigdy więcej nie pomyślę o powiększaniu piersi :P
Tak czy siak przybyłam żeby napisać, że nie odróżniam humoru smutnego od obojętnego. Ostatnio często koleżanka w szkole się mnie pyta co się stało, czy się obraziłam a przecież czuje się jak zawsze, czyli jakoś tak obojętnie. Nigdy nie wiem co odpowiedzieć :?
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Arhol 18 lis 2013, 22:50
Mam już serdecznie dość tego zjebanego dnia,i foszków,a także pierdolenia głodnych kawałków przez wujka,ciotke,ojca,tępej pizdy w robocie i /cenzura/ wie kogo jeszcze,poniedziałeczek /cenzura/,a niech ich wszystkich piorun kulisty pierdolnie,bo im odjebało.
Albo wszyscy mają rację i to ja jestem niedojebany,ale to trudno,trzeba było /cenzura/ abortować albo wypierdolić do domu dzieciaka 20 lat temu,teraz /cenzura/
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg