Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Po prostu maciek 18 lis 2013, 17:36
NieznanySprawca napisał(a):padłem, i pajac nie otrzymał ode mnie/ nie otrzyma żadnego głosu. Ale kanalizowanie frustracji życiowej na jakimś T, K, czy innym X kojarzy mi się z rozmówkami lumpenproletariatu w pośredniaku, ale przecież wiem, że jako człowiek wykształcony taki nie jesteś, tylko masz dziś gorszy dzień. :great: ;)

Lumpenproletariat. Fajne określenie, ale jedzie troche komuna. Fakt wada demokracji jest to ze mniejszosc musi cierpiec za wiekszosc, w tym za nasze glosy na Partie Orgiodemokracji prywatnej. Co by jednak nie mówic i na kogo nie głosowac nikt nie ucieknie od faktu ze Polaczkowo to kraj bez zadnych opcji i perspektyw dla mlodych ludzi lub starszych tez. Tylko nepotyzm i kolesiostwo. Nie liczy sie wykształcenie umiejetnosci tylko układy. Kariere zrobi człowiek tylko słusznieurodzony.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Purpendicular 18 lis 2013, 17:43
Jasne, to wszystko przez Tuska. Tusk odpowiada za wybór kierunków, nierozgarnięcie życiowe ludzi.

Nawet to, że się wyprzedały bilety na Black Sabbath a ja czekam jak głupi, żeby kupić jeśli będzie jeszcze ostatnia pula, to też wina Tuska.
Purpendicular

przez NieznanySprawca 18 lis 2013, 17:44
Po prostu maciek, Ale nie sądzisz, że doszło do absurdalnej "nadprodukcji" ludzi z wyższym wykształceniem (często o dyskusyjnej jakości), których w żaden cudowny sposób rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć? Że w Niemczech/Francji ilość ludzi kończących studia jest procentowo o wiele niższa, niż w PL, za to o wiele więcej kończy zawodówki/technika, co jest bardziej realistyczne dla gospodarki? Tak naprawdę 50 procent naszych studentów powinno iść do takich szkół, ale folwarczany kompleks, i bzdura wmawiana przez starych, że "po studiach znajdziesz super prace i będziesz dobrze zarabiał" niestety procentuje. Reszta, to 100 lat fatalnej historii europy środkowo-wschodniej, bo cała zmaga się z identycznymi problemami, jak Polska, chociaż nie było tam Tuska. A nie jedna kadencja jakiegoś idioty.

Lumpenproletariat. Fajne określenie, ale jedzie troche komuna.

Nieprzypadkowo, widać ogromne naleciałości powstałe w mentalności tak władzy (jak mówisz, kolesiostwo, nepotyzm), jak i "ludu" typu "ja chłop się wykształciłem, a zły Pan (państwo, Tusk, etc etc.) nie chce dać mi lepszej pracy", no i tragiczne "my- biedny lud ze związanymi rękoma, ONI- państwo". ;)
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Po prostu maciek 18 lis 2013, 17:47
Purpendicular napisał(a):Jasne, to wszystko przez Tuska. Tusk odpowiada za wybór kierunków, nierozgarnięcie życiowe ludzi.

Nawet to, że się wyprzedały bilety na Black Sabbath a ja czekam jak głupi, żeby kupić jeśli będzie jeszcze ostatnia pula, to też wina Tuska.

No oczywiście. Nie wiem jak slepym trzeba byc by tego nie widziec. A mówiac powaznie Black Sabbath jest zajebisty. Nie wiem jednak jak w ogóle można oddawac glos szczegolnie na partie obiboków i rabusiów, paligłupa lub kaczora. Propaganda mediów robi swoje. Niech żyja rozowe okulary, tecza i czekoladowy orzeł :)

-- 18 lis 2013, 16:53 --

NieznanySprawca napisał(a):Po prostu maciek, Ale nie sądzisz, że doszło do absurdalnej "nadprodukcji" ludzi z wyższym wykształceniem (często o dyskusyjnej jakości), których w żaden cudowny sposób rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć? Że w Niemczech/Francji ilość ludzi kończących studia jest procentowo o wiele niższa, niż w PL, za to o wiele więcej kończy zawodówki/technika, co jest bardziej realistyczne dla gospodarki? Tak naprawdę 50 procent naszych studentów powinno iść do takich szkół, ale folwarczany kompleks, i bzdura wmawiana przez starych, że "po studiach znajdziesz super prace i będziesz dobrze zarabiał" niestety procentuje. Reszta, to 100 lat fatalnej historii europy środkowo-wschodniej, bo cała zmaga się z identycznymi problemami, jak Polska, chociaż nie było tam Tuska. A nie jedna kadencja jakiegoś idioty.

Lumpenproletariat. Fajne określenie, ale jedzie troche komuna.

Nieprzypadkowo, widać ogromne naleciałości powstałe w mentalności tak władzy (jak mówisz, kolesiostwo, nepotyzm), jak i "ludu" typu "ja chłop się wykształciłem, a zły Pan (państwo, Tusk, etc etc.) nie chce dać mi lepszej pracy", no i tragiczne "my- biedny lud ze związanymi rękoma, ONI- państwo". ;)

Co racja to racja. Ktoś kiedys w gazecie napisał prawde. niech niektóre uczelnie przestaja udawac ze ucza. Stan faktyczny dzisiaj jest taki, ze sa uczelnie które produkuja absolwentow - bezrobotnych. Sam jestem takim absolwentem i moge smialo powiedziec ze moja ex uczelnia to scierwo, oby ja koparka kiedys zaorała. Studenci dla niej to jedynie materiał do przerobui nic wiecej. Wiedzy wkładaja malo, mało wymagaja, bo panstwo za rzadów Pana T malo placi na edukacje. Jedno w drugie wchodzi. Drugi aspekt sprawy sprowadza sie do faktu ze Polska to kraj postkolonialny zachodnich firm usługowych których i tak jest mało. A absolwenckiej masy roboczej jest duzo. o wiele wiecej niz miejsc pracy. Pracuje w gospodarce, w sprawach czysto ekonomicznych wiec wiem co mowie. Wychodzi teraz cały plan Pana S. i Pana B. którzy stwierdzili ze przemysł polski trzeba zrównac z ziemia. Cel jest do osiagniecia czyli zaludnienie Polski Polakami w wielkosci 16 milionów. Niech zyjeklub Bildberg :)

-- 18 lis 2013, 17:01 --

Mało tego. Znam osobiście przypadki ludzi ktorzy nie dostali jako takiej pracy fizycznej z tego wzgledu, ze maja studia.Nie dośc ze one nie pomagaja znaleźnc prace to jeszcze dyskwalifikuja by znalezc zatrudnienie na stanowisku fizycznym by przetrwac.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Arhol 18 lis 2013, 18:05
Póki co względnie ok,pojebany dzień,teraz pozostaje czekać...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez magnolia84 18 lis 2013, 18:08
Kestrel, dzwoniłeś umówić sie na wizytę?
magnolia84

przez NieznanySprawca 18 lis 2013, 18:11
Mało tego. Znam osobiście przypadki ludzi ktorzy nie dostali jako takiej pracy fizycznej z tego wzgledu, ze maja studia.Nie dośc ze one nie pomagaja znaleźnc prace to jeszcze dyskwalifikuja by znalezc zatrudnienie na stanowisku fizycznym by przetrwac.

Tak, to ponury absurd, ale ma swoją podstawę. Kierownik u mnie w pracy tłumaczył, że zatrudniając młodego człowieka po studiach (z tejże właśnie fali nadprodukcji prywatnych uczelni) do pracy przy maszynie pojawiają się pewne problemy:
a)nie radzi sobie wcale lepiej z robotą, niż ludzie z innym wykształceniem.
b)narzeka na wszystko, chce więcej kasy, a to od kierownika nie zależy.
c)zwalnia się szybciej, niż inni, bo mu praca nie odpowiada, więc szkoda mu czasu na wdrażanie ich do pracy.
Ostatnio edytowano 18 lis 2013, 18:12 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

przez Arhol 18 lis 2013, 18:11
magnolia84, Do psychiatry?
Nie,mam zablokowany tel i parę innych spraw zaprząta łeb (związanych z tel :pirate: )
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

przez Po prostu maciek 18 lis 2013, 18:14
NieznanySprawca, Ja nie mówie o uczelniach prywatnych. Wiadomo, że wykształcenie w nich jest nijakie no moze poza Kozminskim za którego sie sporo buli. Ja mowie stricte o państwowych fabrykach bezrobotnych absolwentów. Takze ludzi po kierunkach ścisłych takich jak inżynierie wszelkiego rodzaju i budownictwo.

przez NieznanySprawca 18 lis 2013, 18:16
Ja mowie stricte o państwowych fabrykach bezrobotnych absolwentów. Takze ludzi po kierunkach ścisłych takich jak inżynierie wszelkiego rodzaju i budownictwo.

i zostaje:
b)narzeka na wszystko, chce więcej kasy, a to od kierownika nie zależy.
c)zwalnia się szybciej, niż inni, bo mu praca nie odpowiada, więc szkoda mu czasu na wdrażanie ich do pracy.

;)
komedia.
NieznanySprawca

przez magnolia84 18 lis 2013, 18:18
Kestrel, wiem o tym... :/ Może rzeczywiście, najpierw trzeba wyjaśnić sprawę z tym rachunkiem, a później reszta... W każdym razie działaj, dzwoń do Orange. Ja rok temu w trochę innej sytuacji kontaktowałam się z Urzędem Ochrony Praw Konsumenta i dzięki ich pomocy udało mi się pozytywnie załatwić sprawę.
magnolia84

przez Arhol 18 lis 2013, 18:22
magnolia84, Byłem w salonie,gość z obsługi bardzo profesjonalnie podszedł,reklamacja poszła,wychodzi że to ich wina bo nie włączyli mi taryfy czy tam pakietu,rachunek powinien być skorygowany i cofnięty.
2 Tyg czekania.
Moderator

przez magnolia84 18 lis 2013, 18:26
Kestrel, uffff mam nadzieję, że będzie ok :) Jak już się ostatecznie sytuacja rozwiąże, to umawiaj się na wizytę
magnolia84

przez Arhol 18 lis 2013, 18:29
magnolia84, Po tym owszem...
Moderator

Sortuj wg