Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 1234qwerty 06 wrz 2013, 16:21
socorro,
Fatale, to jest właśnie myślenie bajkowe. swoje życie możemy zmienić tylko MY SAMI. obarczanie odpowiedzialnością innych osób za nasze samopoczucie, za to, że nas wyrwą z tego łez padołu, wyprowadzą na prostą- jest skazane na klęskę.

Ja tak cały czas robię. Muszę powiedzieć, że działa ;)

przez socorro 06 wrz 2013, 16:27
Ja tak cały czas robię. Muszę powiedzieć, że działa ;)

co masz konkretnie na myśli?

A co do innych osób, to nie miałam na myśli, że ma ich zaraz obarczać tylko zmieniać swoje życie wraz z nią, może mieć ku temu motywacje! Wiem, że często inni nie potrafią nas z tego wyciągnąć ale czasami takie uczucie jak "miłość" dużo zmienia ;)

hehe, uderz w stół a nożyce ( czyli JA ) się odezwą 8)

nie no, chodziło mi o to, że jak wyobrażamy sobie, że kiedyś ktoś przyjdzie i wyciągnie nas z tego całego życiowego bagna, że ,,dokocha,, nas i uzupełni wszystkie braki w naszej spapranej, pełnej braków psychice, to możemy się gorzko rozczarować :roll: wiesz o co mi chodzi?

może to też wynika z osobistych doświadczeń. przejechałam się na takim myśleniu, dlatego teraz wolę liczyć tylko i wyłącznie na siebie ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Fatale 06 wrz 2013, 16:31
socorro, No tak, rozumiem. Tu masz rację, lepiej polegać tylko na sobie i też tak teraz wolę ;) Ale może akurat trafi się na osobę, na której się nie zawiedziemy.. Może jeszcze za bardzo wierzę w ludzi. :P
Byłam i jestem..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1234qwerty 06 wrz 2013, 16:31
socorro,
co masz konkretnie na myśli?

Osoby, od których w różnych momentach uzależniałem swoje samopoczucie, mają mnie w nosie. A ja się czuję źle, czyli działa :P

przez Anna Maria 06 wrz 2013, 18:00
Tak średnio. Słaba. Przeziębienie wciąż trzyma.
Anna Maria

przez tomasz_xyz 06 wrz 2013, 18:09
smutno
tomasz_xyz

przez Uciekinier 06 wrz 2013, 18:11
socorro napisał(a):nie no, chodziło mi o to, że jak wyobrażamy sobie, że kiedyś ktoś przyjdzie i wyciągnie nas z tego całego życiowego bagna, że ,,dokocha,, nas i uzupełni wszystkie braki w naszej spapranej, pełnej braków psychice, to możemy się gorzko rozczarować

Tak by było najlepiej, ale tego kogoś nie było, więc trzeba było samemu się ratować. Tylko, że mimo tych terapii, pogodzenia się z tym, co jakiś czas wraca to przekonanie, że samemu jednak nie da się rady wydostać z tego bagna.. teraz jest taki moment właśnie..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez mistake 06 wrz 2013, 18:22
strasznie, szkoła mnie dobija, tym bardziej że za 8 miesięcy zdaję maturę a nic nie umiem i nie wiem co mam ze sobą dalej zrobić, ciągle się stresuję, ciągle chce mi się spać, prawdopodobnie zniszczyłam dobrze zapowiadającą się znajomość..
"Ciągle byłam gorsza. Zastanawiałam się dlaczego tak jest. Może dlatego, że sama czułam, że nic nie jestem warta?"
Miłość źle mi się kojarzy
Nic tak nie pomniejsza człowieka i nie spycha w dół jak świadomość, że nie jest kochany
Wiesz gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca

przez Chaotic 06 wrz 2013, 18:27
THJ_nw napisał(a):
socorro napisał(a):nie no, chodziło mi o to, że jak wyobrażamy sobie, że kiedyś ktoś przyjdzie i wyciągnie nas z tego całego życiowego bagna, że ,,dokocha,, nas i uzupełni wszystkie braki w naszej spapranej, pełnej braków psychice, to możemy się gorzko rozczarować

Tak by było najlepiej, ale tego kogoś nie było, więc trzeba było samemu się ratować. Tylko, że mimo tych terapii, pogodzenia się z tym, co jakiś czas wraca to przekonanie, że samemu jednak nie da się rady wydostać z tego bagna.. teraz jest taki moment właśnie..

Bardzo długo myślałam ,że tylko pojawienie się tego kogoś sprawi, że jakoś się z tego wyjdzie. Teraz tez mi się to często zdarza i sprawia, że samej trudno się złożyć do kupy :oops:
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez pan26xyz 06 wrz 2013, 18:28
Nie jest źle, ale wracają moje kłopoty i gnębi mnie coś strasznie.
pan26xyz

przez Lusesita Dolores 06 wrz 2013, 19:46
smutek :( :( :( :( :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Fatale 06 wrz 2013, 19:47
Niestety moje samopoczucie zmienia się kilka razy w ciągu dnia.. Teraz kręci mi się w głowie, jestem nieprzytomna, nieobecna, obojętna i chcę by mnie ktoś mocno przytulił.
Byłam i jestem..

przez jasaw 06 wrz 2013, 19:48
:(
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Chaotic 06 wrz 2013, 19:52
Nic nie znaczę, jestem zła
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

Sortuj wg