Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez klaudek 14 sie 2013, 22:20
sophiaS Dobrze,że masz jakiś sposób na pozbycie się nadmiaru emocji. Ja właśnie szukam jakiegoś sposobu na rozładowanie swych emocji jak na razie jest to sport. Ale szukam również złotego środku na lęk przed śmiercią,który mi towarzyszy przez cały okres choroby.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez Sophia S. 14 sie 2013, 22:28
klaudek, kiedyś wyładowywałam się podczas wieczornego biegania. Od dłuższego czasu nie mam na to siły. Wiem, że to marne pocieszenie, ale każdy boi się śmierci. Ja boję się umierania w samotności.
Sophia S.

przez klaudek 14 sie 2013, 22:35
Jak na razie mam siłę na sport,ale ja raczej wolę stanowczo jazdę rowerem i gra w kosza i w siatkę. A co do lęku wiem,że zdecydowanie większość ludzi się tego boi. Tylko,że często mam tak,że boję się zasnąć,bo myślę,że się nie obudzę. Co doprowadziło mnie pare miesięcy wstecz do bezsenności. Czy ty też tak masz?
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sophia S. 14 sie 2013, 22:40
klaudek, nie, ale kiedyś miałam lęk przed tym, że ktoś obudzi mnie w nocy i powie, że bliska osoba nie żyje. W końcu tak się stało. I właściwie od tego czasu cierpię na nawracającą bezsenność i ogólne problemy z "nocnym życiem". Ciężko mi zasnąć przy zgaszonym świetle, a na samą myśl o przebywaniu samej w ciemnych pomieszczeniach aż mnie ściska w żołądku. Dlatego zawsze jest u mnie włączona lampka, pali się mnóstwo świeczek, coś gra w tle.
Sophia S.

przez klaudek 14 sie 2013, 22:47
spohiaSOjejku przykro mi bardzo z tego powodu. Ja również sypiam przy zapalnej lampce. Chociaż ostatnio przez okres miesiąca spałam przy zgaszonej i niczego się nie bałam. Może jest to spowodowane odstawieniem leku. Dzisiaj wziełam ostatnią ćwiartkę Asentry j może to jest strach co będzie jutro. A ty cierpisz na nerwicę czy depresję?
Anna German

przez Sophia S. 14 sie 2013, 22:51
klaudek, podobno miałam fobię społeczną, ostatnio dowiedziałam się, mam agorafobię, ale nie sądzę, by nazwa była szczególnie ważna. Myślę, że to po prostu szeroko pojęte zaburzenia lękowe, choć epizody depresyjne powtarzają się od jakiegoś czasu w listopadzie, kiedy to ledwo funkcjonuję. Tak czy inaczej, nie jest łatwo, ale staram się dawać z siebie wszystko.
Sophia S.

przez kolekcjoner snów 14 sie 2013, 23:01
Tylko jedna szansa...
kolekcjoner snów

przez klaudek 14 sie 2013, 23:01
sophiaS W sumie nie ważna jaka nazwa tego zaburzenia i tak to krąży w okół jednego. Wierzysz,że pozbędziesz sie tego dziadostwa raz na zawsze? Ja wierze,ze któregoś dnia bede mogła krzyknąć prosto w oczy tak jestem zdrowa. Tylko często spotykam się ze stwierdzeniem,że nerwica jestz nami do końca.
Anna German

przez Sophia S. 14 sie 2013, 23:04
kolekcjoner snów, na co?

klaudek, myślę, że kiedyś będzie dobrze. Że jeśli będę nad sobą pracować i uwierzę w siebie, będzie mi łatwiej. Może nie będę "zdrowa", ale nauczę się, jak z tym żyć, szczęśliwie żyć.
Sophia S.

przez DuchMyrcelli 14 sie 2013, 23:09
Sophia S., pochwalisz się kiedyś opowiadaniami?:)
DuchMyrcelli

przez Sophia S. 14 sie 2013, 23:10
DuchMyrcelli, nigdy w życiu ;)
Sophia S.

przez DuchMyrcelli 14 sie 2013, 23:12
Sophia S., dlaczego? To bardzo osobiste, czy krępujesz się pokazać je światu i chowasz je w szufladzie?
DuchMyrcelli

przez Sophia S. 14 sie 2013, 23:13
DuchMyrcelli, są zbyt osobiste. Czasem nawet mi ciężko się je czyta.
Sophia S.

przez klaudek 14 sie 2013, 23:14
sophiaS Właśnie pochwal się :) swoimi opowiadaniami
Anna German

Sortuj wg