Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 1234qwerty 08 sie 2013, 21:53
Beznadziejnie.

przez Anna Maria 08 sie 2013, 22:19
Saraid napisał(a):Obrazek

oooo taaak się czuję
Anna Maria

przez monk.2000 08 sie 2013, 22:25
Trochę lepiej, przez połowę dnia kumulowała się we mnie frustracja i czarna wizja świata.
Potem już tak bardzo miałem dość (nawet napisałem jeden dołujący wiersz i założyłem bloga), że postanowiłem usiąść w ciszy i dać sobie spokój.
Trochę ulżyło, przez co ciut pozytywniej to wszystko widzę. :great:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 08 sie 2013, 22:34
dobrze :yeah: :!:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez abstrakcyjna 08 sie 2013, 22:35
amelia83, Super. :D
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Anna Maria 08 sie 2013, 22:36
amelia83, :D :great:
Anna Maria

przez amelia83 08 sie 2013, 22:39
:D :shock:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez kolekcjoner snów 09 sie 2013, 00:07
1234qwerty, dlaczego?
kolekcjoner snów

przez 1234qwerty 09 sie 2013, 00:14
kolekcjoner snów, przez cały dzień czuję lęk, niepokój. Jestem rozdrażniony, mam myśli samobójcze. Trochę się nakręcam czytając w necie o różnych sposobach na zrobienie tego.
Ogólnie nie widzę swojej przyszłości. Czuję się zmuszony do życia.

przez kolekcjoner snów 09 sie 2013, 00:18
1234qwerty, a jakieś racjonalne wyjście? To że nie widzisz nie znaczy, ze nie masz. A nakręcanie się zamazuje w ogóle obraz...
kolekcjoner snów

przez 1234qwerty 09 sie 2013, 00:28
kolekcjoner snów, mam inne wyjścia, ale nie nazwałbym ich w tym momencie dobrymi. Pewnie czas pokaże, ale nic mi z nieba nie spadnie. Poza tym nie wszystko zależy ode mnie.
A nakręcanie się zamazuje w ogóle obraz...

Obraz czego? W sensie wyboru rozwiązania?
Na razie żadnej decyzji nie podejmowałem. Staram się wszystko odwlec póki są wakacje, można się pewnymi sprawami mniej przejmować i je odkładać.
Nawet wizytę u psychiatry odkładam od dłuższego czasu. Niby jest to jakieś wyjście, ale tu wciąż pojawia się miejsce na mysli samobójcze i podważanie sensu podejmowania leczenia, kiedy i tak kiedyś coś sobie zrobię :roll:
Czy też sensu pracy nad sobą, jeżeli moje wysiłki nie dadzą oczekiwanego skutku i spełnią się moje przewidywania odnośnie przyszłości.

przez kolekcjoner snów 09 sie 2013, 00:36
1234qwerty, myślę że za bardzo odkładasz uciekając przed własną odpowiedzialnością zamiast wziąć sprawy w swoje ręce... Za dużo myślisz nad tym co złego może sie zdarzyć zamiast spróbować wyprostować sprawy, nawet sporym kosztem. Nie wszystko zależy od Ciebie, ale tyle ile możesz to zrób. Trzeba spróbować, nawet jeśli któryś raz znowu... Bo takie zawieszenie chyba najgorsze.
kolekcjoner snów

przez 1234qwerty 09 sie 2013, 00:47
kolekcjoner snów, Pewnie tak powinienem zrobić z tym leczeniem. Tylko, że to niekoniecznie musi być tak, że dostanę od lekarza piguły i będę cały w skowronkach. Oczywiście gdybym już się miał tam udać, to po to by były pozytywne efekty, ale z drugą stroną medalu też się muszę liczyć.
Dalsza odpowiedzialność za siebie przyjdzie po wakacjach, jak wrócę do studiowania po zmarnowanym roku, ale nie jestem przekonany czy to ma sens. Poza tym co powiedziałem nie widzę, żadnych alternatyw dla siebie poza ostatecznością.
Teraz mam trochę spokoju.

przez kolekcjoner snów 09 sie 2013, 01:08
1234qwerty, to złudny spokój. Cały czas uciekasz przed światem i sobą. Nie jest sposób by cokolwiek zmienić. Jak naprawdę chcesz to musisz już teraz zacząć i bez żadnych wymówek. Tylko czy nie stchórzysz? Bo spokój przyjdzie jak nauczyć się radzić sam ze sobą i swoimi problemami a nie spychając ją w bok...
kolekcjoner snów

Sortuj wg