Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ramanujan 01 sie 2013, 08:36
monk.2000 napisał(a):Robinho, Potop, dobra lektura.
Ładnie napisana, co do treści to mam pewne zastrzeżenia.
Ramanujan

przez deader 01 sie 2013, 08:55
Z samego rana perfidnie podniosło mi humor zlecenie które mi wpadło. Kolejny raz pewna firma zamawia u nas nadruk kodów do ściągnięcia audiobooków, składających się z losowo wygenerowanych małych i wielkich liter. Elementem podle humorystycznym jest to że wybrali sobie taką czcionkę, w której "I" wygląda praktycznie identycznie jak "l". W bazie jest 50.000 kodów... Już widzę jaką "zabawę" będzie miał ich dział obsługi klienta jak im zaczną co mniej ogarnięte osobniki wydzwaniać z wrzaskiem że kody im nie działają :twisted: :twisted: :twisted:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez na_leśnik 01 sie 2013, 09:59
Czuję się niezbyt dobrze, boje się o swoją przyszłość. Z jednej strony męczą mnie myśli o samotności a z drugiej mam ochotę zamknąć się w swoim pokoju i już go nigdy nie opuszczać. Ale czuję też trochę dumy, że udało mi się wczoraj szybko zdusić w zarodku falę myśli samobójczych. Zobaczymy czy dziś będzie runda druga.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rebelia 01 sie 2013, 10:15
Dzisiaj rano jest ok. Mam zeszycik, w którym notuję sobie "rano ok, wieczór źle" itp przy każdej dacie, żeby monitorować swój nastrój i tendencje w określonych dniach. Zobaczymy, co mi z tych "badań" wyjdzie.

przez Ramanujan 01 sie 2013, 10:22
Rebelia napisał(a):Dzisiaj rano jest ok. Mam zeszycik, w którym notuję sobie "rano ok, wieczór źle" itp przy każdej dacie, żeby monitorować swój nastrój i tendencje w określonych dniach. Zobaczymy, co mi z tych "badań" wyjdzie.
Ćwiczenia w terapii poznawczo-behawioralnej są podobne, z tym że trochę bardziej dogłębne. ;) Niestety nie jest to terapia dla mnie, gdyż mam problemy z systematycznośćią i ćwiczenia ze względu na moją nerwicę natręctw zajmowały mi zbyt dużo czasu, a przede wszystkim wykańczały mnie. Jeśli ktoś chce zacząć terapie poznawczo-behawioralną na własną rekę to polecam książkę "Umysł ponad nastrojem". Wszystko jest tam dokładnie opisane, choć najlepiej, żeby te tabelki terapeuta sprawdzał...

Takie monitorowanie nastroju powinno wyjść Ci na dobre. ;)
Ramanujan

przez na_leśnik 01 sie 2013, 10:39
Rebelia, bardzo dobry pomysł. Chyba też spróbuję. Zwłaszcza że dziś jest pierwszy dzień miesiąca :smile:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Lili7 01 sie 2013, 10:43
Nie wiem czy sie smiac czy płakac....
Kierowniczka wróciła z urlopu i zjebała mnie za wszystko, nawet za to że upały są :blabla:
i don't want to live on this planet anymore....
If i get it all down on paper it's no longer inside of me...

przez Ramanujan 01 sie 2013, 10:46
Lili7 napisał(a):Nie wiem czy sie smiac czy płakac....
Kierowniczka wróciła z urlopu i zjebała mnie za wszystko, nawet za to że upały są :blabla:
i don't want to live on this planet anymore....
Niech zgadnę, kierowniczka jest choleryczką?
Ramanujan

przez Rebelia 01 sie 2013, 10:55
Rebelia, bardzo dobry pomysł. Chyba też spróbuję. Zwłaszcza że dziś jest pierwszy dzień miesiąca

Za miesiąc można zrobić jakieś podsumowanko :)

Niestety nie jest to terapia dla mnie, gdyż mam problemy z systematycznośćią i ćwiczenia ze względu na moją nerwicę natręctw zajmowały mi zbyt dużo czasu, a przede wszystkim wykańczały mnie.

Domyślałam się, że może to być element jakiegoś rodzaju terapii, nie mniej jednak zaczęłam raczej z zamysłem sprawdzenia, w jakich okresach miesiąca, w jakich dniach tygodnia najbardziej kuleje mi samopoczucie lub jest najlepsze, sprawdzić czy istnieją jakiekolwiek zależności. Bez wdawania się w szczegóły, bo chyba wypisywanie dlaczego mam kijowy nastrój byłoby dla mnie zbyt męczące (pisanie dwa razy tego samego w sumie, w innej części zeszytu mam dział na swoje "wypisanie się", kiedy coś wybitnie leży mi na wątrobie i nie daje spać, pomaga).
Systematyczność u mnie jest do bani. Ale pisanie paru słów dziennie jakoś dam radę wykonać :)

przez ladywind 01 sie 2013, 10:57
Z rana dość kiepsko, zamulona od choroby ale też od leków, jednak teraz w miarę neutralnie i troche mniej myśli samobójczych, gdzieś tam się tlą, ale nie są tak bardzo upierdliwe jak wczoraj.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ramanujan 01 sie 2013, 10:58
Ja robiłem taki dzienniczek wydarzeń z całego dnia i emocji im towarzyszących. Zwykle to wyglądało tak, że robiłem to dwa razy w tygodniu, zamiast codziennie. Czasem nawet rano przed terapią wypełniałem i uznaliśmy, iż to nie ma sensu... Do tego dochodził duży wysiłek psychiczny, bo ciągle sie zastanawiałem się, czy "dobrze" emoje rozpoznałem. Dlatego też uważam, że nie dla każdej osoby z NN terapia poznawczo-behawioralna jest najlepsza.
Ramanujan

przez ladywind 01 sie 2013, 11:02
Robinho, albo te metody okazały się nieskuteczne, a sama terapia jest odpowiednia.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ramanujan 01 sie 2013, 11:05
ladywind, z robieniem tych tabelek byłoby podobnie. Zbyt duży wisiłek byłby to dla mnie. Moja nowa terapeutka twierdzi, iż terapia humanistyczna pomoże mi na NN. Lekarz natomiast zalecał terapię ericksonowską, która również jest zadaniowa. Owszem poznawczo-behawioralna jest najlepsza na NN, ale nie dla każdego. Inne terapie też wg mnie mogą się uporać z natręctwami, może poza psychodynamiczną.
Ramanujan

przez ladywind 01 sie 2013, 11:08
Robinho, możliwe, gdyż u każdego inaczej się objawia ta choroba, też słyszałam że psychodynamiczna jest terapią, której efekty wynoszą zaledwie kilka procent.

Sortuj wg