Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Monar 30 cze 2013, 00:20
Vett, taaaaa gdybym ja słuchała swojej polonistki, to wgl mogłabym nie podchodzić do matury, a 70% dostałam. Nauczyciele tak mówią, by zmobilizować. Albo po to, by Ci do*ebać, tzw. wrodzona wredota i uprzykrzacz życia. Nauczyciele też potrafią być chamscy. Gorsi niż rówieśnicy. Moja nauczycielka to przykład nr 2 - wyżywała się na mnie, ponieważ uważała mnie za najgorszą... Sama nie wiem czemu :shock:

-- 30 cze 2013, 00:22 --

Poza tym zrobiłam sobie rachunek sumienia i na serio do niczego się nie nadaję.

Szczerze? To też miewam momenty, bardzo częste, w których myślę, że jestem do niczego, że sobie nie poradzę.
Ten strach towarzyszy nam przez naszych wspaniałych rodziców, którzy odpowiednio nas nie traktowali i teraz zamiast w dorosłość wejść z poczuciem własnej wartości, to my mamy poczucie wartości = szmacie do podłogi... Ale to można nadrobić, naprawdę. Zobaczysz za np. 20 lat :D

O ile trafisz na właściwych, kompetentnych specjalistów. No i będziesz dawać z siebie wszystko.

przez Soara 30 cze 2013, 00:28
Vett, nie rezygnuj. Nie daj się im.
I najważniejsze nie wmawiaj sobie że do niczego si nie nadajesz.
Bo dobrze wiesz to Ty, jak i inni, że to nie prawda.
Obrazek

przez monk.2000 30 cze 2013, 00:31
Vett, skoro potrafisz myśleć że do niczego się nie nadajesz to już jakiś plus. Gdybyś była kompletnie do niczego to nawet nie zdawałabyś sobie z tego sprawy, że jest źle. Masz jakiś wgląd w życie, skoro sądzisz, że w twoim życiu jest coś źle, to znaczy że wierzysz że może być lepiej. A skoro chciałabyś, żeby było lepiej to znaczy, że masz jakieś marzenia i cele, a to już czyni cię wartościową osobą.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Abbey 30 cze 2013, 00:33
Monar, nie musisz nic mówić o nauczycielach, przeciez na mnie uwziela sie baba od niegdyś mojego ulubionego przedmiotu...
Soara, Jeszcze trzy dni temu mowilam, że znam swoją wartość i nie potrzebuję poklasku...
Dziś jestem gdzie jestem...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez buka 30 cze 2013, 00:34
Już po raz kolejny raz widzę te idiotyczne wypowiedzi, moim zdaniem powinni Cię zbanować, bo to co piszesz jest nie na miejscu. :roll:

no pacz jak zapamiętała te zielone włosy:P

przez Soara 30 cze 2013, 00:39
Vett, proszę Cię.
Naprawdę robiłaś rachunek sumienia?
Jakie wyszło Ci saldo końcowe?
Ok. Stwierdzasz że do niczego się nie nadajesz (jesteś tego pewna?).

Z innej beczki.
A co robiłaś w szkole?
Obrazek

przez Abbey 30 cze 2013, 00:52
Soara, że chcę dobrze, za dobrze. Że w gimnazjum byłam dojrzalsza, miałam swój plan na życie. Tyle że okazało się, że te plany to durne dziecięce marzenia. odstraszam ludzi swoim podłym nastrojem.i na czole mam napisane "sierota życiowa".
W jakim sensie robilam?

-- 30 cze 2013, 01:01 --

Wiecie co jest najgorsze? Że mam wpojony taki mechanizm w głowie, że jak rodzice mnie widzą, to muszę być szczęśliwa. Dosłownie chodzę po domu w podskokach, nucę sobie coś itd.
A wystarczy, że zamkną się drzwi od mojego pokoju i mogę się ciąć, panicznie trząść ze stresu, bólu, żalu, rozpaczy... I wyję... Godzinami w poduszkę...
Obrazek

przez Soara 30 cze 2013, 01:04
Vett, wybacz jeśli Cię uraziła tym "co robiłaś w szkole"
Chodzi mi o to, że mogłaś ją olewać, nie uważać, robić wiele innych rzeczy na zajęciach, a i tak zawsze coś w makówce zostanie.
Uwierz mi.
Masz przed sobą przykład dziewczyny co nigdy w życiu nie odrabiał lekcji (wiem, banalnie to brzmi), nie uczyła się ale siedziała na lekcjach pochłonięta czymś innym niż zajęcia.
Na zajechać praktycznych z technika grał w Vice City zamiast do technika się uczyć.
Jak się okazało technik teoria zdana.
Bez nauki.
W głowie pozostało mi tylko to co nauczyciele na lekcja gadali. Zero notatek w zeszycie. (taki okres jakiś miła)

Da się? Da.
Ale trzeba wierzyć.

-- 30 cze 2013, 01:07 --

Vett, co do sytuacji w domu. A nie sądzisz że tobie też lepiej/łatwiej udawać że jest wszytko ok?
Przynajmniej ja tak robię i mam spokój.

-- 30 cze 2013, 01:10 --

Ja, nie wyobrażam sobie, jak bym miała powiedzieć mamie/tacie co leży mi na sercu.
Wole wyryczeć to w poduszkę.
Ale to jestem ja.
Obrazek

przez Abbey 30 cze 2013, 01:11
Mnie to nie grozi. jestem typem dziecka, któremu wmawiano wielki szacunek do nauki, nauczycieli itd. zawsze byłam cichą, ale piątkową uczennicą. Byłam do wszystkiego i do niczego...
Teraz jestem tylko do niczego.
Miałam skupić się głównie na matmie, nauczycielka zrównała mnie z gównem. Bo co roku wybiera sobie ofiarę. Padło na mnie...
A ja, choc byłam dobra, to bardzo krucha. I wystarczyło uruchomić zapalnik...

Przepraszam za zmarnowany czas, już sobie idę, spokojnej nocy...

-- 30 cze 2013, 01:13 --

Ja też nie wyobrażam sobie mówić im o czymkolwiek. Po prostu brakuje mi czasem jakiegos wyjścia razem na gofra, rower, czy najzwyklejszej rozmowy. Nawet o pogodzie...

-- 30 cze 2013, 01:14 --

W szkole nikt ze mną nie rozmawia, w domu też cisza - w końcu zapomnę jak się mówi.
Obrazek

przez Soara 30 cze 2013, 01:15
Vett, jakie marnowanie czasu?

-- 30 cze 2013, 01:22 --

Vett napisał(a):Mnie to nie grozi. jestem typem dziecka, któremu wmawiano wielki szacunek do nauki, nauczycieli itd. zawsze byłam cichą, ale piątkową uczennicą. Byłam do wszystkiego i do niczego...

Miałam skupić się głównie na matmie, nauczycielka zrównała mnie z gównem. Bo co roku wybiera sobie ofiarę. Padło na mnie...
A ja, choc byłam dobra, to bardzo krucha. I wystarczyło uruchomić zapalnik...

Obawiasz się jakiejś zasr*** nauczycielki?

Porozmawiaj z pedagogiem szkolnym.
Oni są od tego.

-- 30 cze 2013, 01:25 --

A jeszcze lepiej. Weź tych uczni co padli już jej ofiarą, zbierz ich i idźcie razem. Zawsze lepiej a i pedagog stwierdzi ze coś nie halo jak będzie was więcej.
Obrazek

przez kolekcjoner snów 30 cze 2013, 01:27
Nic nie ma stałego w moim życiu. I wiem, że nic nie zmienię.
kolekcjoner snów

przez acherontia-styx 30 cze 2013, 01:29
Vett, nawet nie wiesz jak bardzo przypominasz mi mnie samą sprzed jakichś 5-6 lat (byłam wtedy mniej więcej w Twoim wieku)...
Co prawda źródło moich problemów było (w sumie nadal jest) inne, ale też mi się wtedy wydawało, że jestem do niczego, że nic dobrego mnie w życiu nie spotka, nic nie osiągnę.
Wiem, że łatwo powiedzieć, ale wiem też na własnym przykładzie, że mimo wszystko warto walczyć o siebie, o swoje marzenia i cele, pomimo tego, że 100 razy nie wychodzi, ale może za 101 się uda?!
Gdyby nie mój upór i często jakieś resztki wiary w to, że wbrew opinii wszystkich dookoła może się udać, dzisiaj nie byłabym w tym miejscu gdzie jestem, a prawdopodobnie w ogóle by mnie już nie było.
Nie raz pojawiają się, nawet dzisiaj, wątpliwości czy to wszystko ma jakikolwiek w ogóle sens, często jest też cholernie ciężko, gdy kolejny raz nie wyszło, ale mimo wszystko warto walczyć, uwierz mi.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez buka 30 cze 2013, 02:01
Bo szkoła nie jest dla ludzi wrażliwych i myślących,trzeba się poprostu przemęczyć.Gorzej tylko że to powinien byc najfajniejszy czas w życiu człowieka.Potem młodość gdzieś ucieka i człowiek wchodzi w stadium zgorzkniałego cynicznego tetryka,czytaj-dorosłego:/

przez kolekcjoner snów 30 cze 2013, 02:43
Nie pisz do mnie, że zadzwonisz... :(
kolekcjoner snów

Sortuj wg