Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez freya 17 cze 2013, 12:50
Rewolta w brzuchu. :(
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez coma 17 cze 2013, 14:44
jakby lepiej ... ;)
coma

przez aimx 17 cze 2013, 14:44
Vett napisał(a):Sorry, całe życie mam być na zawołanie kogoś? Całe życie mam służyć innym i to w dodatku społecznie? A jak ja mam problem, to nagle nikogo nie ma? Albo jak w ogóle nikt nie ma żadnego interesu, to unika mnie jak ognia? Nie znasz mojej sytuacji i tego, jak mnie ludzie w środowisku traktują, a komentujesz. I to dość marnie.

Nie "służyć". Ogólnie to znam trochę Twoją sytuację (z postów) i sama byłam w podobnej bardzo długo, a wiesz dlaczego? Bo się też spinałam, że ja pierdzielę. A co mi zależy, że komuś dam notatki? Jak Cię ktoś o coś prosi, to spełnij prośbę i od razu sama o coś poproś. Wszyscy będą czuli się świetnie :mrgreen: Z tego co mi wiadomo, to za ludźmi raczej nie przepadasz, ale uwierz, że bardziej dają się lubić, gdy pozna się ich bliżej. Trzeba przynajmniej próbować i wychodzić z inicjatywą, bo jak nie wychodzisz, to kaplica. No i znacznie trudniej jest, gdy się już wpadnie i długo jest się tym outsiderem. Sama byłam, to wiem. Ale zawsze znajdą się dwie, trzy, a nawet jedna osoba w klasie, które nic do Ciebie nie mają, które są życzliwe - czy rozmawiasz z nimi? Próbujesz się zbliżyć?
Proszę o troszeczkę mniej goryczy w odpowiedzi ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Abbey 17 cze 2013, 14:58
aimx, ale to tak wygląda - to nie jest pomoc, to jest usługiwanie. Bo ja muszę (nie mogę, MUSZĘ). A jak ja o coś poproszę, to zaczyna się dukanie i wykręcanie tak samo sensowne jak 'a bo moja babcia idzie do dentysty i nie mogę'. Daj palec, upierdzielą łapsko, jeszcze z nogą. Więc nie mam zamiaru się 'nie spinać' i 'spełniać prośbę'. Podasz im jedną odpowiedź na teście, to od razu wołają o kolejne. Ba, najlepiej jakbym rzuciła swoją pracę i zaczęła rozwiązywać swoją.
Nie mam zamiaru być na każde zawołanie. Szczególnie jak zaczynam oglądać coś dla mnie bardzo ważnego, a osoba wraz z rozpoczęciem wymaga pomocy z jakiegoś przedmiotu. I nie tłumacz ich, że to przypadek, bo dokładnie wiedzą czym się interesuję i kiedy to leci. (ba - bo sami oglądają, ażeby na złość mi zrobić)
Miałam taką osobę. Po pół roku okazało się, że nie ma zamiaru odrabiać żadnych lekcji i cały czas pożyczał zeszyty.
Nie po to zarywam noce, żeby być zawsze przygotowana do pisania prac innym.

-- 17 cze 2013, 14:58 --

coma, :great:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez aimx 17 cze 2013, 15:06
Vett, Ja rozumiem, że nie każdy człowiek jest w porządku, ale żeby całe otoczenie? Jesteś w liceum?

przez Abbey 17 cze 2013, 15:08
aimx, ci, którzy nic ode mnie nie chcą, to najzwyczajniej mnie nie widzą. Jakby zupełnie nie wiedzieli, że chodzimy do jednej klasy.
Tak.
Obrazek

przez Lusesita Dolores 17 cze 2013, 15:32
smutno mi, tak bardzo :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez amelia83 17 cze 2013, 15:34
czerwona_malina, :-|
boję się zycia, nie rozumiem
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez aimx 17 cze 2013, 15:48
Vett napisał(a):aimx, ci, którzy nic ode mnie nie chcą, to najzwyczajniej mnie nie widzą. Jakby zupełnie nie wiedzieli, że chodzimy do jednej klasy.
Tak.

A Ty ich widzisz? Z doświadczenia wiem, że bez własnych chęci to nic nie ma (nie żebym się jakoś mocno do tego stosowała...).

przez Abbey 17 cze 2013, 15:51
aimx, pewnie jest oczekiwana inna odpowiedź, ale... Tak. ;) Tylko że oni tkwią w tak zwartej grupie przyjaźni, że choćbym się rwała rękoma i nogami, to i tak nic nie da. I w takich momentach jestem jak niechciany owad, którego wszyscy odganiają
Obrazek

przez aimx 17 cze 2013, 15:53
Vett, a może to tylko takie wrażenie? Człowiek często czuje się niechciany, niepotrzebny, a okazuje się, że jest inaczej.

przez Lusesita Dolores 17 cze 2013, 15:53
amelia83, amelko ja pamietam jak jeszcze niedawno byłaś szczęśliwa, zaczynałaś szkołe, nową prace a teraz co sie z Tobą porobiło?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez amelia83 17 cze 2013, 15:56
czerwona_malina, porobiło się... jak zwykle zawalam, nie umiem sprostać życiu, życie jest dla mnie zbyt trudne..i jakby nie dla mnie
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Abbey 17 cze 2013, 15:57
aimx, no jasne, że jestem potrzebna - przed/na każdym sprawdzianie ;)
Obrazek

Sortuj wg