Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Wiola* 21 maja 2013, 19:07
slow motion, Nie będzie sięgał, będą dodawać do spożywki , jak teraz jodu do soli ;)
Moderator

przez slow motion 21 maja 2013, 19:16
lubudubu,
mnie tam nie szkoda, ileż to żyć można.

*Wiola*, a wiadomo co nam teraz dosypują (nie mam żadnej paranoi :P )

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Siding Spring 21 maja 2013, 19:18
No to fakt..no ale najblizsze 2 stulecia to beda 2 najistotniejsze stulecia w historii ludzkosci...Fajnie by bylo miec na to wszystko oko:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 21 maja 2013, 19:32
slow motion napisał(a):deader, Oglądałam jakiś film/filmik (nie pamiętam tytułu), że za kilkadziesiąt lat przyjmowanie psychotropów będzie czymś naturalnym i każdy człowiek będzie po nie sięgał co rano aby wyrobić pewne normy.

No ja w ostatnio czytanej książce o ludzkim mózgu znalazłem fragment dotyczący fenomenu sukcesu rynkowgo Prozacu. Całość ciekawa, zacytuję fragmencik:

"(...) Sukces Prozacu sprawił zarazem, że stał się on lekiem kontrowersyjnym. Środek ten bowiem poprawia nastrój ludziom cierpiącym na kliniczną postać depresji, ale w niektórych przypadkach pomaga także ludziom w znacznie mniejszym stopniu dotkniętym chorobą, których można by po prostu uznać za przytłoczonych zmaganiami z codziennością. Prozac może pomóc ludziom nadmiernie wrażliwym na krytykę, z obniżonym poczuciem własnej wartości, obawiającym się odrzucenia lub mającym jakąkolwiek kombinację powyższych cech. Z punktu widzenia etyki powstaje pytanie, czy przepisywać Prozac ludziom, którzy - jeśli w ogóle szukali leczenia - polegali dotąd bardziej na psychoterapii niż na środkach farmakologicznych. Niektórzy sądzą nawet że na naszych oczach rodzi się społeczeństwo bardziej uzależnione od leków zmieniających nastrój niż od nikotyny, kofeiny i alkoholu."

Jay Ingram "Płonący dom", Prószyński i S-ka, Warszawa 1996

Trochę stara publikacja, ale myśl przewodnia zdaje się nadal aktualna. Ja czytałem kiedyś w innej publikacji, że naukowcy przewidują że za kilkadziesiąt lat przemysł stanie się tak zrobotyzowany, że nie będzie potrzeby żeby ludzie wykonywali jakąkolwiek pracę. Autorzy przestrzegali że jako "zawór bezpieczeństwa" trzeba będzie zapewnić każdemu mieszkańcowi planety choć godzinę przymusowego zajęcia w tygodniu, żeby ludzie nie oszaleli z tego braku pracy :D W takim scenariuszu też widzę potencjał do masowego używania leków zmieniających nastrój.

Żyjemy w ciekawych czasach, heh.

lubudubu napisał(a):heh no tak pokolenie ludzie robotow szykuje sie. No ale pomimo tego faktu i tak jest na co czekac. W koncu w 2100 planowana jest juz zalogowa misja kosmiczna do najblizszego ukladu slonecznego a do 2100 tez Mars ma byc solidnie skolonizowany. Szkoda ze nie doczekam tak przelomowych wydarzen aaa...

A na misję na Marsa to już można składać CV, nawet tu na forum kilka dni widziałem temat o tym :) http://applicants.mars-one.com/
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Siding Spring 21 maja 2013, 19:41
No wiem..sam subskrybowalem ten projekt od poczatku. Ale aplikacjii skladac nie bede bo i tak by mnie nie wzieli :mrgreen: :mrgreen:.

Jak za 200 lat znajda juz jakos planete o warunkach zblizonych do ziemskich to bezrobocia na pewno nie bedzie. Ktos w koncu bedzie musial rozbudowywac to wszystko na nowej ziemi...Nie bedzie w przyszlosci chyba tak zle z ludzkoscia...Z drugiej strony z tego dobrobytu ludzie moga powariowac..albo tez czeka nas niewolnicza praca....czas pokaze:D

przez *Wiola* 21 maja 2013, 19:42
slow motion, Myślę ,że lepiej nie wiedzieć :mrgreen:
Moderator

przez slow motion 21 maja 2013, 19:44
deader, ciekawy artykuł i myślę, że coś w tym jest.

"Ja czytałem kiedyś w innej publikacji, że naukowcy przewidują że za kilkadziesiąt lat przemysł stanie się tak zrobotyzowany, że nie będzie potrzeby żeby ludzie wykonywali jakąkolwiek pracę."
W tym samym odcinku Galileo była wzmianka o tym, że za kiladziesiąt lat operacje na sercu będą wykonywane przez robota sterowanego przez jednego człowieka.
Już teraz możemy zauważyć chociażby w Tesco, że praca człowieka jest zastępowana przez urządzenia elektroniczne. Kasy samoobsługowe.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez deader 21 maja 2013, 19:58
slow motion napisał(a):Już teraz możemy zauważyć chociażby w Tesco, że praca człowieka jest zastępowana przez urządzenia elektroniczne. Kasy samoobsługowe.

Tu śmiesznostka - w pobliskim Tesco nikt z tych kas nie korzysta :D Autentycznie - mają nawet zatrudnionego kolesia który pałęta się w okolicy kas i zachęca do używania tych elektronicznch, i ludzie mniej lub bardziej chamsko mówią że nie skorzystają :D Jest to z jednej strony smutne, że nie chcemy się nauczyć czegoś nowego, z drugiej - jakby wszędzie wprowadzili takie kasy i ludzie zaczęli by z nich korzystać to tysiące kasjerek straciłoby pracę. Cena postępu :/ No, ale to się nie zaczęło wczoraj przecież, industrializacja trwa od dziesięcioleci i całosć dąży ku mojemu zmartwieniu do zminimalizowania elementu ludzkiego. Normalnie czasem jak sobie pomyślę co może być za 5-10 lat, jak nasz szef tak udoskonali system obsługi firmy przez internet że przyćmi Skynet, pokupuje maszyny które same obrabiają pliki, drukują, pakują i wysyłają, i pojawia się wizja że ja się tam stanę niepotrzebny i będzie mi groziło zwolnienie i perspektywa poszukiwania nowej pracy... To szybko staram się o tym przestać rozmyślać żeby się nie denerwować :P

Muszę sobie obejrzeć ten program. Galileo, mówisz? To w TV leci, czy na YT gdzieś też znajdę? Bo z pełną świadomością nie podłączyłem sobie w domu telewizji :P

lubudubu napisał(a):No wiem..sam subskrybowalem ten projekt od poczatku. Ale aplikacjii skladac nie bede bo i tak by mnie nie wzieli :mrgreen: :mrgreen:.

Jak za 200 lat znajda juz jakos planete o warunkach zblizonych do ziemskich to bezrobocia na pewno nie bedzie. Ktos w koncu bedzie musial rozbudowywac to wszystko na nowej ziemi...Nie bedzie w przyszlosci chyba tak zle z ludzkoscia...Z drugiej strony z tego dobrobytu ludzie moga powariowac..albo tez czeka nas niewolnicza praca....czas pokaze:D

Philip K. Dick pisał sporo o takich sprawach. To chyba w "Trzech stygmatach Palmera Eldritcha" była pokazana kolonia na Marsie, złożona z kilkunastu kolonistów, wykonujących rutynowo swoje badawcze zadania, a pod koniec dnia zbierali się wspólnie w jednym pomieszczeniu na narkotyczną orgię żeby tylko jakoś psychicznie wytrzymać w takim habitacie. Osobiście ciekaw jestem niezmiernie jak wypali ten projekt Mars 2023, jest szansa że dożyję żeby się przekonać na szczęście, bo to już w sumie niedługo :P Ja też nie aplikuję, na bank fizycznie bym nie nadawał się na podróż kosmiczną, a już na pewno zwariowałbym w takim Big Brotherze jaki tam szykują...

przez fatuma03 21 maja 2013, 20:03
mialja to tez na padaczke z początku miałąm
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

przez Siding Spring 21 maja 2013, 20:08
narkotyczna orgie powiadasz?:D Ciekawe...ale w sumie bedac na takim wypizdowku to ludzie moga rzeczywiscie posunac sie do wszystkiego. No chyba ze Mars jednak wyglada inaczej niz nam jest to podawane..(hah teorie spiskowe:D). Widze ze w tym mars one 4 polakow zlozylo swoje aplikacje...posluchalem co oni tam gadaja ciekawego. Podobno od 2023 co 2 lata maja przesylac nowych ochotnikow wiec do 2100 to na Marsie moze miasto powstac:). Do dyspozycji 1 osoba ma 50m2 pomieszczzenia i 200m2 ziemi do spacerow(kuzwa w ziemi to tam ludzie beda milinoerami...1 kg meteorytu z Marsa wart jest kilkadziesiat tys dolcow...a co tu mowic o 200m2 na wlasnosc..:D

Ja bym polecial. Fizycznie dalbym rade ...no ale tak jak piszesz...to bedzie rality show i powybieraja samych asow na te misje..

przez Uciekinier 21 maja 2013, 20:11
Dzień zaczął się całkiem nieźle, ale im dalej tym było gorzej.. jestem na dnie i ciężko będzie się podnieść .. :(
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez slow motion 21 maja 2013, 20:12
deader, Można i na youtube znaleźć. Bardzo fajny program. Polecam :)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez czarnobiała mery 21 maja 2013, 20:14
dzisiejszy dzień zaliczam do beznadziejnych :why:

przez deader 21 maja 2013, 20:28
lubudubu napisał(a):narkotyczna orgie powiadasz?:D Ciekawe...ale w sumie bedac na takim wypizdowku to ludzie moga rzeczywiscie posunac sie do wszystkiego.

I to dość specyficzne, jak dobrze pamiętam to korporacja która ich tam na Marsie utrzymywała dostarczała im specjalny designerski narkotyk, powodujący określone efekty - żeby nie robić zbytniego offtopu to powiem krótko - polecam :D

Sortuj wg