gonitwa myśli

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

gonitwa myśli

przez Evele 30 lis 2012, 12:51
pewnie też czasami tak macie, że atakują Was różne niechciane myśli, które sprawiają, że nie jesteście w stanie się skupić a także wpływają na nasz nastrój, jak sobie radzicie z takim stanem? macie jakieś swoje sposoby?

gonitwa myśli

przez marnr 30 lis 2012, 13:18
mam tak samo , i nie umiem temu zapobiedz. samo nakręcające sie myśli , nieraz pomaga wyciszenie i liczenie w myslach . ale generalnie to wydaje mi sie ze to stres tak narasta ze nie panujemy nad tym . myslałem kiedys nad jakimis technikami rozluzniająco relaksacyjnymi moze to pomoze

gonitwa myśli

przez monk.2000 30 lis 2012, 13:29
Evele, fajnie to zabrzmiało, czy ktoś też tak ma. Myślę, że to jeden z podstawowych objawów w różnych zaburzeniach psychicznych. Myślenie co się może stać, co ktoś pomyśli, co działo się kiedyś, ciągłe porównywanie i związana z tym niepewność.
Próbowałem kiedyś kontrolować te myśli. Ale to nie skutkowało. Jako eksperyment można usiąść na chwilę i spróbować nie myśleć przez np. minutę. Niezależnie jakie mocne jest postanowienie, bez odpowiedniego treningu jest to prawie niemożliwe. Oznacza to że mózg żyje trochę własnym życiem i mamy na niego umiarkowany wpływ. Dlatego polecam nie brać tych wszystkich myśli aż tak na poważnie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

gonitwa myśli

przez Evele 02 gru 2012, 12:09
jeśli chodzi o metody relaksacyjne to ja próbuję co jakiś czas ćwiczyć relaksację Jacobsona, ale jak to jest w depresji czasami ciezko się do tego zmotywować ale co jakiś czas ja praktykuję, może nie pomaga przystopować mi myśli, ale chociaż jestem ich trochę bardziej świadoma

Sortuj wg