To depresja a może coś innego?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marnr 29 lis 2012, 21:04
Witam od jakiś dwóch lat mam wahania nastroju raz jestem zadowolony żeby za chwile znów był dół , potrafi się to zmieniac kilka razy w ciągu dnia a nieraz tydzien jest dobrze potem kilka dni zle . Generalnie miewam bardzo intensywne koszmary nocne i kilka minut po przebudzeniu lęk ogólny - czyt. zmieszanie , strach po tym co mi się sni .Odczuwam stany otepienia , zamotania , zamulenia psychicznego ciężko mi to nazwać . czuje wtedy ucisk na głowe i zmęczenie psychiczne , nie jestem wtedy w stanie niczym sie zając na niczym sie skupić . Z reguły jak wsaje rano jest lęk po chwili moija i jest dobrze ale z każda godzina stres i napiecie we mnie narasta . i wieczorem to juz jestem tak zjechany ze na niczym konkretnym nie moge sie skupić ( dziwne uczucie takie odmużdżenie ) Byłem u psychiatry stwierdział że zaburzenia nerwowo -lękowe. Brałem szereg tabletek - ogłupienie totalne po nich (nawet po małych dawkach) a pozatym nasilały u mnie stan depresyjny który przed leczeniem nie występował. Generalnie ciągle towarzyszy mi stres i wydaje mi sie ze to moze byc główny problem .Psychiatra nie stwierdział zadnych zaburzeń siadomości itp . tę lęki rano i czasowe wahania nastroju jestem w stanie wytrzymac ale to odmużdżenie jest straszne . studiuje i w takim stanie cięzko mi cokolwiek zaliczyc , na czym kolwiek sie skupic , jakby głowe mi wyczyscili -strasznie dziwny stan . THS miałem robione było lekko podwyższone na niedoczynnosc ale nie wymaga leczenia - stwierdził tak lekarz . Czy te objawy mogą sugerować jakies inne choroby? może coś z neurologia? Prosiłbym o odpowiedz bedę bardzo wdzięczy , moze juz ktos odczuwał cos podobnego
pozdrawiam

przez ekspert_abcZdrowie 30 lis 2012, 12:54
marnr, przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje. Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przynosi efektów, to musisz skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Może trzeba zmienić leki albo zmodyfikować dawki. Napisałeś, że rozpoznano u Ciebie zaburzenia lękowe. Jeżeli cierpisz na nerwicę, to obawiam się, że same leki nie pomogą. Leki działają na objawy, a nie przyczyny Twoich problemów. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad psychoterapią. Pozdrawiam!
Psycholog

przez marnr 30 lis 2012, 13:12
wiem wiem , po roku leczenia samymi lekami udało sie na troche zatuszować problem ale i tak czułem że on cały czas we mnie tkwił. moze wyrzucenie z siebie tego całego stresu niepokoju przyniesie skutek , pamiętam że w dziecinstwie zawsze jak cos sie stało i płakałem to potem było lepiej ;) wiec moze warto wyrzucic to wszysytko z siebie .Przez pewien czas doszukiwałem sie innej przyczyny bo nie mogłem zrozumiec ze nerwica , depresja moze dawac takie objawy fizyczne ale chyba to jednak prawda , te koszmary co opisałem wyżej to najprawdopodobniej paraliż senny , widocznie przez nerwice mam zaburzone stan snu i aktywnosci i tym to sie konczy . no nic trzeba sie wziąśc w garsc i isc dalej . pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg