Czy mam prawo czuć się w ten sposób?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Arhol 26 lis 2012, 01:40
Będzie to kolejny bzdurny temat z pytaniem na które odpowiedzi niema,albo jest niewiadoma.
Mianowicie,czy patrząc przez pryzmat mojego życia,mam prawo "mieć depresje" czy czuć się beznadziejnie?
Nie miałem, i nie mam patologicznej rodziny,nie żyje w biedzie,praca - mimo że odrobine nudna,daje pieniądze nie jest ciężka,jestem w trakcie szkoły...
Nie poniosłem w życiu jakichś "wybitnych" porażek czy rozczarowań...
Gdyby chcieć szukać "problemów" to są żałosne:
-Samotność (wynikająca z braku znajomych,rodzinie przestałem ufać - mimo że nie są źli)
-lenistwo,bezczynność,marazm (ale do diabła,to wygląda jak z własnego wyboru...)
-głupota.

A więc...skąd,skąd poczucie powszechnej monotonii,bezsensu,beznadziejnego mniemania o sobie,skrajne,wręcz "chorobliwe" lenistwo...?

Jestem gównem na własne życzenie?
Czy może jest za tym coś "więcej"?

Bo sam nie wiem,każda opinia przydatna,również krytyczne -
Byle z sensem proszę.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez *Wiola* 26 lis 2012, 01:48
Saiga, Są różne rodzaje i różne przyczyny depresji:

Depresja epizodyczna (epizody depresyjne (F32)) – trwa krócej niż dwa lata i charakteryzuje się wyraźnym początkiem;
Zaburzenia depresyjne nawracające (F33) – powtarzające się epizody depresji bez objawów wzmożonego nastroju i zwiększonej energii w przeszłości (zob. mania);
depresja endogenna – uwarunkowana biologicznie, typowa; ostrzejsza w przebiegu od egzogennej; depresja duża, epizod depresyjny o znacznym nasileniu;
depresja egzogenna (depresja reaktywna) – poprzedzona stresującym zdarzeniem.

Niektórzy badacze twierdzą, iż w rzeczywistości jest to ta sama depresja jednobiegunowa, a powyższy podział tak naprawdę odzwierciedla podział na depresję ostrą i łagodną.

Depresja przewlekła (dystymia (F34.1)) – trwa co najmniej dwa lata, a remisja nie trwa dłużej niż dwa miesiące.

Depresja poschizofreniczna (F20.4) – przejawia się w epizodzie depresyjnym po psychozie schizofrenicznej. Objawy schizofreniczne występują, lecz nie dominują już w obrazie klinicznym.
Moderator

przez Saraid 26 lis 2012, 02:07
*Wiola*, Ci tutaj odpowiedziała nic dodać nic ując.Czyli jest w tym coś więcej.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 26 lis 2012, 02:09
Aczkolwiek nie wydarzyło się w moim życiu nic...jakiś bardzo "znaczący" moment,wydarzenie które mogłoby zapoczątkować depresje,chyba że lata (raczej miesiące bezczynności) mogły to spowodować...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

przez *Wiola* 26 lis 2012, 02:21
Saiga, Depresja endogenna jest spowodowana czynnikami biologicznymi i nie musi być żadnego "zapalnika".
Moderator

przez Arhol 26 lis 2012, 09:55
*Wiola*, hmm,ten typ nie za bardzo pasuje do mnie,nie miałem nigdy aż tak poważnych zjazdów nie miałem.
Ale dzięki za odpowiedzi..
Wychodzi na to że może to dopaść każdego..
Moderator

przez Candy14 26 lis 2012, 13:40
,mam prawo "mieć depresje" czy czuć się beznadziejnie?

do wszystkiego masz prawo a samotnosc jest swietnym zapalnikiem. Czlowiek jest jednak zwierzeciem stadnym i potrzebuje innych liudzi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg