Depresja u bliskiej osoby-kilka przydatnych wskazówek

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ryska 07 sty 2016, 13:52
Eteryczna, on ma m. in. fobię społeczną, więc na pewno nie otworzy mi drzwi. A na dodatek mieszka z rodziną, z którą jest w konflikcie i która nas oboje nienawidzi. Nie ma takiej opcji, żebym tak mogła wpaść do niego. No i to jeszcze bardziej by go zestresowało i mógłby przestać mi ufać.
Przed chwilą dał mi znać, że się obudził i czyta, co napisałam. To chyba jedyne wyjście - pisać słowa wsparcia i mieć nadzieję, że przeczyta i się nie podda. Ale to jest bardzo trudne, zwłaszcza, że nawet nie mam się z kim podzielić tym, co ja czuję w tym momencie.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Eteryczna 07 sty 2016, 13:58
ryska, Wiem kochana i tak jesteś bardzo dzielna ObrazekTutaj zawsze możesz napisać co czujesz,lepsze to niż nic.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

przez michaler 07 sty 2016, 23:13
A co do pierwszego postu w tym wątku - kiedyś usłyszałem jak ksiądz na mszy powiedział, że egoizm jest przyczyną depresji i w moim przypadku chyba się nawet trochę zgadzało.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ryska 07 sty 2016, 23:21
Eteryczna, dziękuję Ci za tak miłe słowa :) to dla mnie wiele znaczy.

Już sama nie wiem co i jak mam mu mówić, żeby się nie denerwował, nie negował moich wypowiedzi. Nie mogę nawet powiedzieć, że będzie dobrze, że poczuje się lepiej, bo to nieprawda, nie będę kłamać w tej kwestii, oboje wiemy jak jest w rzeczywistości. On rzadko kiedy czuje się dobrze. Zawsze jest źle albo jeszcze gorzej. Nawet spotkania ze mną są dla niego męczące i wiele go kosztują, on się bardzo poświęca, żeby się ze mną spotkać raz na jakiś czas. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że zmuszam go do tego i przeze mnie on czuje się jeszcze gorzej. Jakbym zbyt wiele od niego wymagała. A z drugiej strony - nie chcę odpuścić, nie chcę pozwolić mu tkwić w takim życiu, jakie miał zanim się poznaliśmy. Na pewno nie chcę go zostawić, ale też nie chcę, żeby przeze mnie cierpiał jeszcze bardziej.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Eteryczna 08 sty 2016, 00:05
ryska, To jest trudne dla Was obojga ,i tak ma chlopak szczęście,że tak Go kochasz nie rób sobie wyrzutów bo nic złego nie robisz wprost przeciwnie dużo dobrego,ale też dbaj o siebie bo to ważne by nie lecieć w przepaść za kimś.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

przez Kinga199420 26 mar 2016, 21:58
Witam Wszystkich serdecznie ;)
Jestem nową osobą na forum, a konto założyłam z konkretnego powodu, mianowicie: Jestem studentką 3 roku Pracy Socjalnej Na Uniwersytecie Wrocławskim. Piszę pracę na temat społecznego odbioru osób cierpiących na depresję. Potrzebuję przeprowadzić kilka wywiadów z bliskimi osób cierpiących na depresję. Interesuje mnie ich wiedza na temat choroby, jak sobie radzą w tej sytuacji i jak postrzegają tę chorobę. Jeśli znalazłyby się chętne osoby do udzielenia mi wywiadu, byłabym bardzo wdzięczna. Pragnę zaznaczyć iż nie potrzebuje danych osobowych, zadbam o anonimowość rozmówcy, a wywiady mogłabym przeprowadzić drogą mailową, przez komunikator skype (bez wideorozmowy) lub jeśli są tutaj osoby z Wrocławia- osobiście. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Dodam, że sama borykam się z nerwicą, co prawda stany depresyjne mam chwilowo za sobą ale tematy te są mi bliskie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam! ;)

przez MARTAmamamama 03 paź 2016, 12:45
witam jestem zalamana moze ktos mi doradzi co powinnam zrobic.
moj parter leczyl sie na nerwice ponad rok byl to bardzo ciezki okres w naszym zyciu ale dalismy rade psychoterapia i leki mu pomogly powoli wszystko odstawil, jednak po pol roku znowu sie zaczelo z nim cos zlego dziac... postanowil po raz kolejny sie leczyc psychoterapia plus w sobote dostal nowe leki asentre czula ze po tym wszystki jest jakis "inny" ale twierdzil ze mnie kocha i nasza 5 l. corke (nie jest jej bilogicznym ojcem ale wychowuje ja ze mna ponad 2 lata). miedzy nami bylo ok tulil mnie calowali w czwartek wieczor przytulil sie do mnie i zasnall . w piatek wstal oczy mial takie dziwne rano i stwierdzil ze od dluzszego czasu probuje mi to powiedziec ze mnie nie kocha i nie moze juz dluzej miszkac ze mna i ma mysli samobojcze przez dom i przeze mnie i musi odejsc ze to koniec... nic sie nie odzywal napisalam w sobote wieczorem jak sie ma napisal ze jest mu ciezko martwi sie o mnie i nie zasluzylam by cierpiec przez niego a ja ze mi go brakuje itd on ze wie o tym przeprasza mnie i zebym niepisala bo nie wytrzyma tego. zadzwonilam do niego po jakims czasie odzwonil i rozmawial ze nie radzil sobie psychicznie z moja rodzina praca rozmawialismy 40min, prosilam zeby wrocil ale stwierdzil ze sam sobie musi poradzic. rano napisal sms ze przeprasza ale juz nie bedziemy razem od pewnego czasu meczy sie i mnie nie kocha ito koniec. poprosilam zeby zmienil leki bo nie da sie odkochac od tak! a on ze lepiej sie czuje i musze sie z tym pogodzic nie ma potrzby nigdzie isc. spytalam czy usune tatuaz z moim imieniem napisal ze nigdy tego nie zrobi... nie mam sil juz naprawde nie wiem jak mu pomoc. mieszka teraz u rodzicow 50km ode mnie i jest mi tak zle co poinnam robic?

przez Macia 05 paź 2016, 18:45
U mnie jest teraz apogeum w związku i nie wiem co robić. Pomocy!!!!

przez hannnarap 05 gru 2016, 14:17
Macia napisał(a):U mnie jest teraz apogeum w związku i nie wiem co robić. Pomocy!!!!

Ale że co? Kłócicie się? Rozwodzicie z tego powodu?

Sortuj wg