Jestem debilem?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 13:39
Jak wyżej :mrgreen: , jakieś 3 lata temu stwierdziłem że marnuje każdy dzień nie robiąc nic pożytecznego czy konstruktywnego, czas "stanął" w miejscu (lub samorozwój?) działałem i działam wg "sprawdzonego" schematu Sen>szkoła/praca (oba obecnie)>komputer.
Typowy "nołlajf", w sumie jedyne co wynikło z tego wszystkiego to psia samoocena,nienawiść i niechęć do siebie,ogólny brak "ochoty do życia", dochodzi do tego również skrajna prawie że izolacja i lenistwo.
Oczywiście próbowałem coś zmieniać,niejednokrotnie,ale ambitne plany i postanowienia i tak ch*j trafiał po tygodniu-dwóch i wracałem do punktu wyjścia.
Dobra w skrócie.
Samopoczucie,stan psychiczny zwał jak zwał - jest psi z powodu bezczynności,nieraz męczy mnie jakieś poczucie winy itp, wiem co powinienem zmienić,co mi przeszkadza, ale nie robię tego, teraz pytanie Dlaczego?
Bo jestem skrajnie leniwy i wygodny, a nie przeszkadza to na tyle by coś zmieniać?
Może tak naprawdę podświadomie "akceptuje siebie" ? (tylko czy wtedy bym to pisał?) lub o zgrozo polubiłem stan nic nierobienia i potem "katowania się"?

Nie wiem w sumie jak to nazwać,może po prostu jestem debilem którego nie da się już wyprowadzić do stanu "używalności" ? :mrgreen:
Wszelkie odpowiedzi,jak i krytyka (byle konstruktywna!)
mile widziane.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Jestem debilem?

przez Saraid 18 lis 2012, 13:43
Saiga, oszalałes?nie nie jesteś debilem masz zaniżoną samoocenę problemy ze sobą jak wiekszośc tutaj z nas i wiesz co psychoterapia by Ci sie przydała,i ogólnie jesteś super tylko zagubiony.
Saraid

Jestem debilem?

przez carlosbueno 18 lis 2012, 13:48
Saiga, według starej frazeologii, klasyfikacji medyczno- psychiatrycznej debilem nie jesteś bo to wiąże się z niskim IQ takim że nie byłbyś w stanie napisać takiego posta już nie mówiąc o samoświadomości.
Mój żywot jest podobny do Twojego a jestem pewnie dużo starszy ale za debila się nie uważam raczej za lenia, człowieczka totalnie nieprzystosowanego do życia no i jakoś tam psychicznie zaburzonego.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 14:01
carlosbueno, "Debil" było określeniem potocznym,miałem na myśli głupotę,czy to co wyczyniam (a raczej nic nie robię).
Z 2 strony jak daleko można zajść w własnym lenistwie,bezczynności,czy nieprzystosowaniu...?
Svafa, Nie potrafię się przekonać do specjalistów.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Jestem debilem?

przez Saraid 18 lis 2012, 14:02
Saiga, dlaczego nie potrafisz?masz jakies przykre doświadczenia czy po prostu już ich skreśliłeś?

-- 18 lis 2012, 14:04 --

Saiga, nieprzystosowanie nie bierze się z nikąd
Saraid

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 14:31
Svafa, Skreśliłem

Nieprzystosowanie...
Hmm,wydaje mi się że w przypadku moim i carlosa wygląda to tak "Nie robię nic,bo sytuacja mnie do tego nie zmusza"
Moderator

Jestem debilem?

przez Saraid 18 lis 2012, 14:37
Saiga napisał(a):Svafa,

Nieprzystosowanie...
Hmm,wydaje mi się że w przypadku moim i carlosa wygląda to tak "Nie robię nic,bo sytuacja mnie do tego nie zmusza"

Wiesz coś w tym jest ...brak Ci takiej rzetelnej motywacji...albo sytuacji która Cię zmusi do zmian ,ej ożeń się dostaniesz takiej motywacji że hej :mrgreen:
Saraid

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 15:14
Svafa, :mrgreen:
Dziękuje,zniszczyć życie prócz sobie,to jeszcze komuś innemu.
A tak poza tym,mówiłem,nie mam podejścia do kobiet :P
Moderator

Jestem debilem?

przez Saraid 18 lis 2012, 15:19
Saiga, może jakaś znajdzie do Ciebie ;)
Saraid

Jestem debilem?

przez carlosbueno 18 lis 2012, 15:22
Tylko kto by chciał takiego nieudacznika co nic nie osiągnął w życiu za męża ;)
Największy Forumowy Maruda

Jestem debilem?

przez Saraid 18 lis 2012, 15:30
carlosbueno napisał(a):Tylko kto by chciał takiego nieudacznika co nic nie osiągnął w życiu za męża ;)

Kobiety są rózne wiesz?
Saraid

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 15:34
carlosbueno napisał(a):Tylko kto by chciał takiego nieudacznika co nic nie osiągnął w życiu za męża ;)

To się zgadza.
Svafa, Ale nie ukrywajmy,żadna nie lubi niepewnych siebie nieudaczników i leni,na dodatek niezdecydowanych .
Moderator

Jestem debilem?

przez LucP84 18 lis 2012, 15:36
No ale dużo łatwiej jak się coś jednak osiągnęło. Tylko że jak czasem pomyślę, że to co dla mnie byłoby osiągnięciem pod względem finansowym - jakaś prosta stała praca, ewentualnie jakiś używany samochód to faktycznie nie jest osiągnięciem, tylko takim absolutnym minimum, więc teraz to jestem raczej poniżej poziomu dna pod tym względem, a perspektywy tylko na to że jak się uda to będzie ledwo, ledwo tak :/
LucP84

Jestem debilem?

przez Arhol 18 lis 2012, 15:50
Rzeczywistość nie jest łaskawa...albo można dać się jej "pożreć",albo też dać jej w ryj i kształtować ją odpowiednio do naszych potrzeb.
Ale tak chyba było,jest i będzie.
Moderator

Sortuj wg