Gdzie znalezc SZCZĘŚCIE ?!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Wombwell00 13 lis 2012, 00:10
Cześc, jestem Wojtek, mam prawie 20lat, aktualnie studiuje. Po krótce, szukam szczęścia. Próbuje zanalizowac wszystkie mozliwosci, opcje które moga mi zapewnic szczęście, zaznac troche spokoju i sobie żyć. Po prostu. Nie chce fajerwerków, nie chce pieniędzy, nie chce uczestniczyc w wyscigu szczurów. Chce sobie życ na uboczu. Ludzie dochodzą do tego stanu gdy mają 50lat, a ja dopiero 20 i już jestem mentalnie zgorzkniałym dziadem...

Myślałem, że wyjadę z domu, na studia i zaczne 'od nowa'. Zacząłem mieszkac z dziewczyną, myślałem, że znajde nowych znajomych (starych zostawiłem dla dziewczyny, inne miasto, to był zresztą chyba błąd). I tak było, przez miesiąc. Czułem się uszczęśliwiony. Aktualnie, po dwóch miesiącach studiów (zacząłem we wrześniu) straciłem nadzieje na wszystko. Studia totalnie mnie zdołowały, nie poznałem nikogo wartościowego, ucze się nudnych rzeczy, wiem już teraz, że ich nie skończe. Nie że nie potrafie, po prostu nie chce. Męcze się na nich okropnie, do tego jestem samotny, brakuje pierwiastka towarzyskiego który jakos pozwalal mi 'przetrwac' liceum. Nauka to nie dla mnie, mimo iż jestem ponadprzeciętnie inteligentny. Z dziewczyną nam się układa, ale jestem stopuje mnie to w wielu innych rzeczach, ale jej nie rzuce, jednak ją kocham, ale skonczy sie to dla mnie chyba niewesoło. Krótko: życie realne mnie nie satysfakcjonuje, przez co uciekam w narkotyki, głównie trawa i psychodeliki. One mają jeszcze dla mnie jakis sens, życie ani zdrowie i tak nie są dla mnie wiele warte. Mam złudną nadzieję, że one jakos mnie naprostują/oświecą, tak jestem zdesperowany. Myślę o wyjezdzie za granice, gdzie nawet za najnizsza krajową można jakos normalnie wyzyć. No i fajnie, kwestia finansowa z głowy, ale będę tam jeszcze bardziej samotny niz kiedykolwiek, będę musiał w koncu wrócić do Polski. Ale nie kosztem mojej psychiki, która pewnie sporo ucierpi.

Po prostu, straciłem nadzieję, już zadna opcja/mozliwosc nie pozwala mi patrzec na przyszlosc optymistycznie. Nie chce zostac stłamszony przez pracę, a znalezc taką która by mnie spełniała to wyczyn niesamowity, w Polsce to już w ogóle. Zupełnie się do tego nie nadaje, nie chce się nawet nadawac, bo boje sie (ba, wiem to), że skończe albo chory psychicznie albo jak moi rodzice, którzy pracy poświecili wszystko, kosztem siebie i własnej rodziny. Nie będę mógł żyć z czyms takim. Nic dla mnie nie ma sensu, chociaz to uczucie naturalne, każdy mądry człowiek dochodzi do tego wniosku, ale wiekszości udaje się z tym żyć, mnie to nie zaspokaja w zadnym stopniu. Nasilily mi się myśli samobójcze, stało się to moją fantazją, marzeniem. Ciekawe ile jeszcze sobie będę tak radził...

przez Babilon 13 lis 2012, 09:45
Nikt Ci tu nic nie wymyśli, nie ma recepty na szczęscie, a jak ktoś Ci ją poda to jest kłamcą i tyle. Na pewno nie ma szzcęscia tam gdzie go obecnie szukasz, czyli na śmietniku (mam na mysli narkotyki itp). Powiem Ci gdzie ja znalazłam szczście i sens zycia zupelnie niedawno: w Bogu. I to jest takie szczeście, które dają mi pozornie zupelnie drobne rzeczy. I nie mysl, ze wszsytko mi sie świetnie układa i dlaego tak mówie. Przeciwnie wszsytko sie nie układa, wciąż nie rozwiązane problemy itd, ale ja sie tym juz wogóle nie przejmuje, bo wierzę, że Bóg mnie z tych trudności wyprowadzi i jestem pełna optymistycznego myślenia i radości, pomio ze nic nie mam.
Jesli studia cie nie interesują to moze zrezygnuj i przygotowuje sie do zmiany kierunku, chcesz być niezadowolony ze swojego zawodu do konca życia? Lepiej to od razu wyprostować, póki pora.

przez siostrawiatru 13 lis 2012, 09:56
Adrenalina. To jedyne co daje mi choć odrobinę szczęścia. Polecam hopki na moto :D
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 13 lis 2012, 13:10
mimo iż jestem ponadprzeciętnie inteligentny.

rzez co uciekam w narkotyki, głównie trawa i psychodeliki.

Jakbys byl nadprzecietnie inteligentny to bys z tego wyciagal forse a nie sam ladowal sie w lykanie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez heavy30 13 lis 2012, 13:14
Szczeście to tylko gra neuroprzekażników odpowiednnich w odpowiednim miejscu mózgu.

przez s.e.x.trener 13 lis 2012, 13:37
Na pewno narkotyki nie rozwiążą problemu, mogą go co najwyżej pogłębić, bo zwiększa się Twoje wewnętrzne poczucie kontrastu między tym, jak jest po narkotykach, a jak życie wygląda bez nich. To ślepa uliczka.

siostrawiatru napisał(a):Adrenalina. To jedyne co daje mi choć odrobinę szczęścia.

Coś w tym jest.

przez depresyjny86 13 lis 2012, 13:44

Dlaczego przyszła mi do głowy odpowiedż : "w burdelu?"....(nie mam nic do autora,ale jestem po prostu bardzo zdołowany).
:)

przez Candy14 13 lis 2012, 13:47
człowiek nerwica, niektorzy moze tam znajda... kazdemu inna pieszczota
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Saraid 13 lis 2012, 13:49
szczeście można znależć we własnym uporządkowanym wnętrzu.
Saraid

przez depresyjny86 13 lis 2012, 13:58
Svafa...tzn? Pytam,bo to za bardzo filozoficznie brzmi.

przez Saraid 13 lis 2012, 14:20
człowiek nerwica, jak uporzadkujesz swoje wewnętrzne emocje wtedy nauczysz się,że szczeście można tak naprawdę czerpać ze wszystkiego.
Saraid

przez depresyjny86 14 lis 2012, 14:46
można tak naprawdę czerpać ze wszystkiego.

Ale właśnie: co jest tym wszystkim?

przez Saraid 14 lis 2012, 15:07
człowiek nerwica, każdą najdrobniejszą nawet rzeczą ,sprawą,naturą,każdym przejawem życia.
Saraid

przez Wombwell00 18 lis 2012, 16:25
Cholera, dzieki za wasze rady, ale wciaz czuje ze to nie to czego potrzebuje.

Boje się że gdy będę żyć tak jak większość Polaków czyt. wieczna praca, wieczny brak kasy, stresy, zgorzkniałość to stane sie jak moi rodzice, ktorzy wlasnie tak skonczyli. Wiem, ze bedzie to dla mnie bardzo szkodliwe, wiec szukam innych opcji. Aktualnie mysle o wyjezdzie za granice, zycie za najnizsza krajowa, ktora i tak tam pozwala na zwykle, bestresowe życie. Nie wiem czy mam inna opcje.

Sortuj wg