Nie wiem co ze mną jest nie tak...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez outsider1 12 lis 2012, 22:06
Witam. Chciałbym prosić o pomoc. Nie wiem czemu sporo ludzi z którymi przebywam dłużej uważają mnie za dziwnego człowieka. Na początku znajomości wszystko jest ok, ale po dłuższym czasie patrzą na mnie tak jakoś dziwnie i unikają mnie taktownie. Ja to po prostu czuję, że ludzie nie chcą lub nie mają ochoty przebywać w moim towarzystwie. Czy to na uczelni czy to w pracy. Jedna koleżanka kiedyś ( po alkoholu na imprezie) stwierdziła, że czasami zachowuję się dziwnie jakbym nie posiadał umiejętności społecznych.Naprawdę zaczynam poważnie się martwić co to będzie dalej. Tak samo jest w pracy, zwolnili mniej z 1 posady co prawda może nie bardzo atrakcyjnej z powodu braku pewności siebie, ale jak tak pójdzie dalej pójdzie to nigdzie dłużej nie zagrzeję miejsca. Nie jestem może zbyt towarzyski i gadatliwy, ale też z drugiej strony nie jestem jakiś nienormalny...

przez monk.2000 12 lis 2012, 22:18
Ciężko coś napisać, jeśli nagrałbyś jakiś teledysk do swoich problemów, napisałbym więcej.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Pasman 12 lis 2012, 22:35
Być może to co mówisz jest niezrozumiałe dla twoich znajomych. Np intonacja głosu nie pasuje do treści twoich słów.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 12 lis 2012, 22:42
outsider1, wpadnij na spotkanie to Ci powiemy co nie gra. Chociaz w naszym gronie nic nas nie dziwi i wszystko jest dopuszczalne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez outsider1 13 lis 2012, 00:50
Candy14 - Koniecznie przyjdę na spotkanie.

Nie piję alkoholu w takich ilościach co inni. Jak mi ktoś nie odpowiada, to nie okazuję tego, ale też staram się przybywać w takim towarzystwie jak najmniej. A do tej pory, spotykałem wielu takich ludzi na swojej drodze. To jest typ człowieka pewnego siebie, troszkę zarozumiałego, szydzącego z innych jak wyczuje słabość, niedoskonałości , wulgarnego kiedy trzeba, a najgorzej jest z ludźmi dwulicowymi - świetnymi pracownikami, studentami a jak spojrzą się przez chwilę na Ciebie i mają ten uśmieszek na twarzy to mnie krew zalewa w środku... Wprost Ci nic nie powiedzą a obsmarują Cię od góry do dołu i tak mam wyrobioną opinię. Czasami coś nie dopowiem, albo pomylę albo przekręcę i wychodzę na dziwnego. Tak jakbym urodził się w tych czasach co nie trzeba - o 20, 30 lat za późno.

przez silence_sadness 13 lis 2012, 00:52
Nie piję alkoholu w takich ilościach co inni. Jak mi ktoś nie odpowiada, to nie okazuję tego, ale też staram się przybywać w takim towarzystwie jak najmniej. A do tej pory, spotykałem wielu takich ludzi na swojej drodze. To jest typ człowieka pewnego siebie, troszkę zarozumiałego, szydzącego z innych jak wyczuje słabość, niedoskonałości , wulgarnego kiedy trzeba, a najgorzej jest z ludźmi dwulicowymi - świetnymi pracownikami, studentami a jak spojrzą się przez chwilę na Ciebie i mają ten uśmieszek na twarzy to mnie krew zalewa w środku... Wprost Ci nic nie powiedzą a obsmarują Cię od góry do dołu i tak mam wyrobioną opinię. Czasami coś nie dopowiem, albo pomylę albo przekręcę i wychodzę na dziwnego. Tak jakbym urodził się w tych czasach co nie trzeba - o 20, 30 lat za późno.[/quote]

Jak ja dobrze to znam .. :D
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez thomas1986 13 lis 2012, 00:54
Ja też tak często mam, ludzie często mnie wyśmiewają, ale może to wynika z zazdrości, że mi się udało coś osiągnąć a im nie.

przez silence_sadness 13 lis 2012, 00:56
thomas1986,

Zazwyczaj tak jest.. :D

Gdzie nie spojrzeć , "wszyscy" "wszystkim" zazdroszczą..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez outsider1 23 lis 2012, 01:01
Myślę, że to wynika m.in. z tego że jestem raczej mało towarzyski, raczej zamknięty w sobie i mało pewny siebie. Aha - i mam opinię nadgorliwca jeśli chodzi o obowiązki na uczelni. Ludzie lubią uśmiechniętych, towarzyskich, przystojnych pewnych siebie imprezowiczów. Wiem - muszę się zmienić bo w dzisiejszym świecie takie osoby jak ja nie mają racji bytu. Jakoś trudno mi założyć maskę i uśmiechać się do ludzi którzy mi nie pasują albo są obojętni. Jestem naturalny i jak ktoś mi się podoba to mu to okazuję może czasami za bardzo i wtedy czuję się jak natręt.

przez Siddhi 23 lis 2012, 01:13
Ludzie lubią uśmiechniętych, towarzyskich, przystojnych pewnych siebie imprezowiczów. Wiem - muszę się zmienić bo w dzisiejszym świecie takie osoby jak ja nie mają racji bytu.
Nie zmieniaj się, znajdź towarzystwo takich jak ty. I tak zmiana będzie powierzchowna i będziesz się z nią źle czuł. Oczywiście nie mam na myśli, że bycie uśmiechniętym, towarzyskim, itd. jest czymś złym, ale udawane, albo na siłę nie wypali.
Siddhi

przez Arhol 23 lis 2012, 01:24
Nie możliwym jest "ot tak" stać się pozytywną duszą towarzystwa z zatwardziałego samotnika i pesymisty,co koledze poradzić...niewiele pomogę..

silence_sadness, outsider1, Myślicie że 20 lub 30 lat temu nie chlali?
Gdy nie było internetu itp, a jedyną rozrywką była gorzoła bądź sport...
Znaacznie więcej,choć było też więcej dyscypliny.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Siddhi 23 lis 2012, 01:25
Ale ludzie byli chyba bardziej przyjaźnie do siebie nastawieni.
Siddhi

przez Arhol 23 lis 2012, 01:27
Siddhi, Owszem,nie było internetu,to i komunikacja "na żywo" była większa,nie było aż takiej izolacji jak obecnie...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Siddhi 23 lis 2012, 14:46
Noo, czasami tęsknię za czasami przed-internetowymi. Ty tego nie pamiętasz aż tak bardzo - jesteś młody - :D Jaki ja już stary się zrobiłem. :smile: ...ale przynajmniej wciąż młody duchem, czasami.
Siddhi

Sortuj wg