Sposób na lepszy nastrój

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Sposób na lepszy nastrój

przez julian1973 05 lis 2012, 22:08
Witam! :smile:
Nastały pochmurne dni i mój nastrój coraz bardziej dołuje. :cry: W tym okresie zaczynam cierpieć na depresję sezonową, spowodowaną brakiem słońca. Co myślicie o fototerapii ( lampy antydepresyjne ) ? Jak polepszacie sobie nastrój w takie dni i generalnie na co dzień? Ja np. lubię oglądać dobre filmy, słuchać muzyki i gram na syntezatorze. Też czytam, najchętniej książki ambitne. Do tego dobre jedzonko i sex. Mam akwarium i lubię podziwiać rybki. Jest tylko jedno ale? Są dni, że nic mi się nie chce, a nawet jak się za to zabieram, to nie daje mi radości. Ciekawe, od czego to zależy? Też tak macie? Najchętniej wtedy śpię, ale trzeba iść do pracy, jak np. teraz na noc. To będzie trudny tydzień, bo nocki rozregulowują mnie psychicznie. W ciągu dnia będę senny i drażliwy, no i to totalne zniechęcenie i przygnębienie. Dobrze, że mam kochaną przyjaciółkę( partnerkę), z którą mogę na co dzień porozmawiać, bo bez rozmowy to byłbym smutny i pusty.
Pozdrawiam

Sposób na lepszy nastrój

przez silence_sadness 05 lis 2012, 22:19
Cześć.. julian1973,

Ja osobiście uwielbiam w takie dni czytać książki to tak jakby ucieczka w fikcję.. Chyba to dobre określenie.. :smile:

Również duuuużo mojej ulubionej muzyki , bez tego nie potrafię funkcjonować.. :o

I najlepiej zająć się czymś co się lubi robić.. :D

Wiele wymieniłeś .. Masz czym się zająć .. :D

Z rozmową zgadzam się w 100%.. :D
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Sposób na lepszy nastrój

przez Nana13 05 lis 2012, 22:39
Mi poprawic nastroj sa w stanie chyba tylko zakupy. Szkoda tylko, ze do tego potrzebne sa pieniade :?
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposób na lepszy nastrój

przez martha2 05 lis 2012, 22:48
Moim nastrojopoprawiaczem jest taniec (za to kocham wtorki i czwartki!) :smile:

Sposób na lepszy nastrój

przez Dave38 05 lis 2012, 22:51
Silence_Sadnes ! Fajny podpis ;)
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz