Jak pomóc??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak pomóc??

przez klikers84 30 paź 2012, 00:26
Witam.

Pisze z nadzieją,że znajdą się tutaj osoby, które mi doradzą jak powinnam postąpić...

Mój przyjaciel ma depresje, powiedział mi że nie ma siły już dalej walczyć, że chce umrzeć... Boję się o niego... i nie wiem co robić, jestem przy nim, wspieram go angażuję się maksymalnie ale mam wrażenie że to za mało, że jest w takim stanie którego ja mimo starań nie zrozumiem, czuję że nic nie mogę zrobić, żeby poczuł się lepiej...
chce się leczyć ale brakuje mu już sił żeby cokolwiek zrobić... a ja nie wiem jak wskrzesić w nim nadzieje...

Jak pomóc??

przez aviska 30 paź 2012, 00:41
Proponowałabym, żebyś dopilnowała, żeby faktycznie zaczął się leczyć. Sama nie dasz rady go z tego wyciągnąć, nie możesz też brać odpowiedzialności za jego stan. Spróbuj go zmotywować, żeby zgłosił się do lekarza, skoro mówi, że nie ma siły już walczyć, to nie ma na co czekać...
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

Jak pomóc??

przez tahela 30 paź 2012, 00:44
aviska,
o tak zgadzam sie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak pomóc??

przez nomorewords43 01 lis 2012, 18:39
klikers84 Rozumiem, że go lubisz ( kochasz?) i chcesz dla niego jak najlepiej
On wg. Ciebie ma jakieś problemy psychicznie typu depresja(?)
Ty chcesz mu pomóc, ale jak to sobie wyobrażasz technicznie?
Ty opiszesz, co On powiedział, ktoś z forum odpisze, co Ty masz mu powiedzieć i wszystko będzie dobrze?
To piękne, że chcesz komuś pomóc, ale jeśli ma problemy psychiczne to musi osobiście stawić się na forum
lub lepiej osobiście zgłosić się do psychoterapeuty.

Czy to z okrutne, co napisałem? -pozdrawiam nomorewords43
nomorewords43

Sortuj wg