Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego ten epizod jest taki długi??


optymistyc

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim życiu miałem klika już epizodów depresyjnych. Przeważnie objawiały się one typowymi objawami czyli: brak zainteresowania dotychczasowymi zajęciami, smutek, spadek aktywności.

Innym razem depresja objawiła się somatycznie czyli: duszności, bóle głowy, kłucie w klatce piersiowej.

I każdy z tych epizodów trwał góra miesiąc półtora i jakoś dochodziłem do w pełni poprawy.

 

Sprawa wygląda zupełnie inaczej teraz bo trwa już 5 miesięcy.

Pod koniec wiosny tego roku rodzina zauważyła rzekomo dziwne zachowanie u mnie tj: manię, pobudzenie, nierealne myślenie, bardzo duże tempo życia. Rodzina stwierdziła że może to być CHAD.

I wtedy rodzina poleciła abym udał się do psychoterapeuty na rozmowe, ta z kolei poleciła mi psychiatre na konsultacje co poparła rodzina a tym samym zmienił psychiatre który do tej pory od początku prowadziła mnie pani doktor. Zgodziłem się i udałem się do nowego o wiele młodszego lekarza.

I tak chodzę do dnia dzisiejszego a leczenie dalej trwa blisko pół roku. Najpierw wprowadzał leki stabilizujące (Sulpiryd, Ketrel), później na 2 tyg dodał jeszcze Rispolept (najmniejszą dawkę), odjął ketrel, dodał Citabax, niepomagał więc zamienił na Anafranil sr75 i tak został przy czym Sulpiryd cały czas jest.

Już mnie to na tyle męczy że czasami myślę o powrocie lub chociaż konsultacji z moją pierwszą panią doktor.

 

I moje pytanie do Was jest takie.

Czy kolejny epizod jaki mnie spotkał mając 29 lat może trwać tyle czasu już prawie pół roku wiedząc że poprzednie trwały klika tygodni czy może nowy psychiatra jest nieskuteczny w swoim działaniu i warto by odwiedzić swojego lekarza który leczył mnie od początku ?

 

-- 21 paź 2012, 18:32 --

 

Widze ze nikt tu nie mial podobnej sytuacji ale jesli ktos sie znajdzie prosze o wypowiedz.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×