czy jesienna handra może przerodzić się w depresje?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez martabzym84 10 paź 2012, 10:28
Nigdy nie miałam depresji ale niestety jestem bardzo podatna na jesienne chandry. Gdy lato dobiega końca ja już odczuwam stres, że zacznie się moje złe samopoczucie. W tamtym roku przechodziłam ją bardzo ciężko pogorszyły się moje relacje z partnerem i przyjaciółmi, w pracy miałam problemy, nie mogłam spać, miałam bóle głowy, byłam ciągle zmęczone. W tym roku postanowiłam rozpocząć walkę z chandrą odpowiednio wcześnie, zapisałam się na tańce, ćwiczę, chodzę na spacery, zmieniłam dietę, staram się robić sobie małe przyjemności i na razie jest ok. Jednak wciąż mam mały lęk, że za chwilę chandra znów się pojawi. A teraz moje pytanie, myślicie że chandra może się przerodzić w depresję jeśli nic z nią nie robimy? Czy mija wraz z końcem jesieni?
Lokaty bankowe - strona zawiera aktualne rankingi, zestawienia, artykuły i poradniki o lokatach
Finanse - portal poświęcony różnym metodom inwestowania

przez tahela 10 paź 2012, 11:01
Dla mnie musi byc silny bodzieć do depresji , bardzo silny i mocny ,ale nie zawsze tak jest.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Saraid 10 paź 2012, 11:04
martabzym84, Myśle ,że jeżeli zbyt długo trwa to może się przerodzić w depresje
Też jesienią gorzej się czuje i nie mogę doczekać się wiosny. :bezradny:
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARIAN1967 10 paź 2012, 20:48
Nigdy nie miałam depresji ale niestety jestem bardzo podatna na jesienne chandry.

Taki urok jesieni.
A teraz moje pytanie, myślicie że chandra może się przerodzić w depresję jeśli nic z nią nie robimy? Czy mija wraz z końcem jesieni?

To czy minie zależy od zimy.Jeśli przypomina jesień to się przeciągnie.No i problemy o których piszesz jak najbardziej wpływają no to .
W tamtym roku przechodziłam ją bardzo ciężko pogorszyły się moje relacje z partnerem i przyjaciółmi, w pracy miałam problemy, nie mogłam spać, miałam bóle głowy, byłam ciągle zmęczone.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Ferdynand k 10 paź 2012, 20:59
Zrób skalę Becka ale ona nie jest idealna czasem zły wynik nie oznacza depresji
dziurawiec zwyczajny wyciąg suchy idealny na jesień czekolada magnez witB i tyle.
Wątpię w tą depresję 2tyg ciężkich objawów do kontroli lekarskiej trzeba iść tyle.
:papa:
Naczelny Użyszkodnik

przez wiejskifilozof 10 paź 2012, 21:07
Czy to jest jesień czy lato, ja czuję się kijowo i tak i tak .Jak pusty worek .

przez moniqe33 10 paź 2012, 21:42
ja mam pojebane w głowie i ogólnie zawsze czuje się chujowo
moja skala waha się od minus 10 do 0
nigdy nie uzyskuje wartości dodaniach
ale jesienią wynosi 0 zima
-2,
-7 latem ( bo wiem ze będzie jesień niebawem...ale za duzo wolnego czasu...)
a wiosna -10

jesień ah jesień , klimat i melancholia...
rzadko odpływam w marzenia..ale przy deszczu , wietrze i spadających liściach tak...
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez ekspert_abcZdrowie 10 paź 2012, 22:20
martabzym84, Twoje spadki samopoczucia w okresie jesienno-zimowym mogą świadczyć o tzw. depresji sezonowej. Nie jest to depresja w klasycznym rozumieniu tego słowa, jednak pojawiają się objawy, które mogą przypominać nastrój depresyjny - drażliwość, lęk, niepokój, przygnębienie, niechęć do działania, senność, apatia, wzmożony apetyt itp. Na szczęście depresja sezonowa mija wraz z wiosną, kiedy dzień staje się dłuższy. Co może pomóc na jesienną chandrę? Fototerapia, ruch, aktywność fizyczna i dieta bogata w tryptofan - prekursor serotoniny. Więcej o depresji sezonowej można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/depresja-sezonowa. Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg