sens życia?!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

sens życia?!

przez diatas 03 lis 2012, 20:27
deathNote Może cię zmartwię, ale z czasem to się będzie pogłębiać, jesli nic z tym nie zrobisz. Niedopasowanie będzie rosło. Nie szukaj sensu, czytaj o tym jacy są ludzi co robią, wychodź do ludzi, twórz bliskie związki, nic więcej nie trzeba do szczęścia. ;)
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

sens życia?!

przez deathNote 03 lis 2012, 20:29
diatas napisał(a):deathNote Może cię zmartwię, ale z czasem to się będzie pogłębiać, jesli nic z tym nie zrobisz. Niedopasowanie będzie rosło. Nie szukaj sensu, czytaj o tym jacy są ludzi co robią, wychodź do ludzi, twórz bliskie związki, nic więcej nie trzeba do szczęścia. ;)

Ale problem w tym, że ja za wiele nie potrafię z tym zrobić i to nie jest kwestia tego, że nie wiem jacy są ludzie, wiem doskonale;)

sens życia?!

przez diatas 03 lis 2012, 20:31
ludzie są różni
deathNote to w czym rzecz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sens życia?!

przez deathNote 03 lis 2012, 20:33
w tym co napisałam już wcześniej, po prostu nie potrafię się w tym wszystkim odnaleźć.

sens życia?!

przez diatas 03 lis 2012, 20:41
deathNote W takim razie wiedz, że nie jesteś sama ;) bo ja też nic z tego nie rozumiem, tzn pomału zaczynam, ale u mne to z braku wiedzy o ludzkich zachowaniach, z braku bliskich relacji, tylko same płytkie miałem w życiu.

sens życia?!

przez deathNote 03 lis 2012, 20:50
hm jakby się tak zastanowić u mnie też przeważały te płytkie

sens życia?!

przez diatas 03 lis 2012, 21:08
deathnote W tym rzecz. Wychodzi na to, że tylko dzięki tym bliskim kontaktom możemy poznać prawdziwego człowieka, a co wazniejsze wtedy powstaje jakaś więż,ale na tym akurat ja się nie znam. :(
Rozmawiałem kiedyś z jedną dziewczyną, która też szukała sensu w swoim życiu. Jak sobie znalazła faceta przestała się o to pytać. ;)

sens życia?!

przez monk.2000 04 lis 2012, 13:27
Cześć, jest taki magazyn "Sens", może tam poszukaj. :pirate:

W moim przypadku izolacja od ludzi nie jest wyborem, po prostu wśród ludzi czuję się odizolowany (nie zawsze), więc obecność ludzi nie gwarantuje porozumienia.
A wracając do głównego tematu, pomniejsze cele rzecz jasna stawia sobie sam człowiek. A ten główny prawdopodobnie stara się jakoś odnaleźć. Kot lata po pokoju i szuka myszy, a człowiek wędruje przez życie i szuka jakiegoś celu. Też mnie niekiedy wkurza fakt psychologicznego uwarunkowania, ale myślę że odpowiednia filozofia jest w stanie człowiekowi pomóc wyjść ponad wrodzone cele, typu instynkt przetrwania, a dać mu coś co ma większy sens.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

sens życia?!

przez jetodik 02 lip 2015, 01:02
czy odnalezienie sensu życia pomaga? jest czymś potrzebnym?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

sens życia?!

przez NN4V 02 lip 2015, 08:34
Najwidoczniej niektórym ludziom jest on do czegoś potrzebny. Mi osobiście nie jest.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

sens życia?!

przez MalaMi1001 02 lip 2015, 09:27
Ja nie widzę sensu życia. Żyję, bo się urodziłam, dość proste i logiczne. Po co żyje? W zasadzie wszystkie cele i pragnienia jakie kiedyś tam sobie stawiałam okazały się nie warte wysiłku jaki włożyłam w ich realizację, więc więcej celów i pragnień nie mam. Jak dotychczas nie odczuwałam radości i nie potrafiłam się z niczego cieszyć tak spierdolina, która w coraz większej dawce pojawia się w moim życiu coraz bardziej oddala mnie od poznania tych uczuć. Kiedyś myślałam, że leki uaktywnią te uczucia, że coś zmienią, ale teraz widzę, że mogą jedynie przytępić to co sprawia mi cierpienie, podobnie myślałam o terapii ale jedynie zmniejszyła ona cierpienie jakie odczuwam z powodu braku radości. Ja wiem, że pewnie cała masa osób oddałaby wiele, żeby być w tym miejscu życia, w którym ja jestem ale mnie to tak naprawdę zwisa. Mam to wszystko, ale nie potrafię tego docenić ani się z tego cieszyć, automatycznie kasuje to więc wszelkie starania do osiągania więcej. Żyję więc, bo żyję, bo nie jest mi aż tak źle żeby się zabić, ale im dalej w las tym rozczarowanie większe, tym zmęczenie tym życiem, które zmusza do robienia czegoś, czego się nie chce, czego się nienawidzi jest silniejsze i bardziej przygniata do ziemi. Ja sensu w swoim życiu nie widzę i nie czuję potrzeby go odnaleźć. Kiedyś chciałam być normalna, potrafić się cieszyć z tego co przynosi życie, potrafić uśmiechnąć się do swojego odbicia w lustrze, zrobiłam wiele żeby taką normalną być, ale nic z tego. Trzeba by było urodzić się jeszcze raz z tą wiedzą jaką mam dzisiaj i to wszystko naprawiać od zera.

sens życia?!

przez jetodik 02 lip 2015, 16:33
niektórzy traktują sens życia jako coś co się nadaje, a niektórzy jako coś co się odkrywa.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg