jak to jest?wyjaśnijcie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 12:26
Co do podludzi: ludzie ciągle mnie tak traktują a to nie jest tak ,że się nie staram teraz mam wybuch przez internet na codzień oczywiście jestem milutki i sympatyczny, zlękniony. Czasem nie zlękniony różnie ale od ludzi zawsze czuję to samo.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 12:30
bękart, nie przejmuj się wypowiedzią agonisty, on jest właśnie przykładem człowieka sfrustrowanego, skrzywdzonego który nie szuka zmiany w sobie tylko woli "dokopać" innym żeby przez chwilę poczuć satysfakcję, ulgę ale jak już pisałam to jest tylko chwilowe i złudne. Zmianę należy zacząc od siebie. Jasne że nie jesteś niczemu winien! Jesteś ofiarą ale możesz zacząć pracę nad sobą uwierz że to działa musisz w to tylko uwierzyć!
Ludzie Cię traktują tak jak Ty traktujesz siebie. Jak sobie pozwolisz na traktowanie. Jak zaczniesz nad sobą pracować zmienisz stosunek do samego siebie i tym samym nie pozwolisz na takie traktowanie przez innych ludzi - pamiętaj o tym :!:

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 12:34
Ja jakoś ciągle nie mogę pogodzić się ze stratą. Brałem leki i pomagały na ból głowy i bezsenność potem poszedłem na akupunkturę i mogłem leki odstawić nie powiem żeby było dobrze ale cośtam spałem i bóle były do wytrzymania.

Nie mogę się z tym pogodzić że muszę być staruszkiem biorącym leki w wieku 25 lat z bolącymi plecami
kolanami itd... . Moim hobby była piłka nożna i w ogóle lubiłem ruch teraz nie mogę tego robić bo wszstko zaczęło mnie boleć i chyba już nie chcę tego co dalej ma mi życue do zaoferowania nie ma rzecy które chciałbym robić. Zostaje umysł ale jest w równie kiepskim stanie , nic nie zapamiętuję
a jak zdaję sobię sprawę jaki kiedyś był sprawny a z czym teraz muszę się pogodzić to robi mi się niedobrze od razu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 12:39
bękart napisał(a): wszstko zaczęło mnie boleć i chyba już nie chcę tego co dalej ma mi życue do zaoferowania nie ma rzecy które chciałbym robić. Zostaje umysł ale jest w równie kiepskim stanie , nic nie zapamiętuję
a jak zdaję sobię sprawę jaki kiedyś był sprawny a z czym teraz muszę się pogodzić to robi mi się niedobrze od razu

Nie musisz się z tym godzić! No zobacz ile osób Ci pisze że można to zmienić! Wcale nie musisz być staruszkiem w ciele 25 latka. Większośc z nas tak się czuła i piszemy z własnego doświadczenia - że można jak się chce!

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 12:51
no niewiem ale wszystkie zmysły mi się osłabiły właśnie w trakcie terapii. Bez leków.
To mi przejdzie? Kiedy wspomnienia zaczną wracać?

jak to jest?wyjaśnijcie

przez agonista 30 wrz 2012, 13:26
Kaja 123 POWIERZCHOWNIE OCENIASZ MNIE .Każdy krzywdzony powinien działać w kierunku pociągnięcia do odpowiedzialności winnych.Nie dla dokopania ale dla dania nauczki sprawcy aby więcej tego nie robił.Nie ma lepszej drogi uczenia sprawcy ,perswazja dziala na dzieci ale starsi są już zbyt cwani aby perswazja podzialala. Idąc twoim tokiem rozumowania po co karać złodzieja czy gwałciciela kiedy zamiast policji sądów i więzień kase na ich działalność można przeznaczyć na terapię ofiar.Tylko czy to powstrzyma sprawców ? Amoże to jest wyjście sprawcy się nasycą przemocą a ofiary i tak poradzą sobie z własnymi lękami słabościami i stresem.No perfekt rozwiązanie.Wilk syty i owca cała.O to ci chodzi chyba nie .

-- 30 wrz 2012, 13:30 --

Ludzie Cię traktują tak jak Ty traktujesz siebie. Jak sobie pozwolisz na traktowanie. Jak zaczniesz nad sobą pracować zmienisz stosunek do samego siebie i tym samym nie pozwolisz na takie traktowanie przez innych ludzi - pamiętaj o tym
Kaja tylko czy to nie wiąże się ze stresem taka walka z innymi? Tam gdzie walczy się tam można oberwać a jak stresy wpływają na nerwicowców to wiadomo.
obserwowany

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Candy14 30 wrz 2012, 13:31
agonista, inaczej ma sie sprawa kiedy pokrzywdzonym jest dziecko a krzywdzicielami najblizsze osoby. Co moze zrobic dziecko?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

jak to jest?wyjaśnijcie

przez agonista 30 wrz 2012, 13:35
Dziecko nie ma świadomości ale gdy już dorośnie i osiągnie świadomość może w taki czy inny sposób dać nauczke sprawcy i to niekoniecznie wchodząc w konflikt z prawem .Candy to co ma zrobic dziecko gdy jest jeszcze dzieckiem położyć się bezradnie ? Tak na marginesie kobiety wiele lat temu walczyły o prawo do głosowania w wyborach aby mieć wpływ na tworzenie prawa i okazuje się że popełniły błąd .Dzieci nie mają praw wyborczych a nikt nie tworzy ustaw przeciwko dzieciom.
obserwowany

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 13:39
agonista napisał(a):
Ludzie Cię traktują tak jak Ty traktujesz siebie. Jak sobie pozwolisz na traktowanie. Jak zaczniesz nad sobą pracować zmienisz stosunek do samego siebie i tym samym nie pozwolisz na takie traktowanie przez innych ludzi - pamiętaj o tym
Kaja tylko czy to nie wiąże się ze stresem taka walka z innymi? Tam gdzie walczy się tam można oberwać a jak stresy wpływają na nerwicowców to wiadomo.

Jaka walka i z kim bo nie mam pojęcia?

Nie zgodzę sie z Tobą co do
Idąc twoim tokiem rozumowania po co karać złodzieja czy gwałciciela kiedy zamiast policji sądów i więzień kase na ich działalność można przeznaczyć na terapię ofiar.Tylko czy to powstrzyma sprawców ? Amoże to jest wyjście sprawcy się nasycą przemocą a ofiary i tak poradzą sobie z własnymi lękami słabościami i stresem.No perfekt rozwiązanie.Wilk syty i owca cała.O to ci chodzi chyba nie .
autor wątku był krzywdzony jako dziecko i nic na to nie mógł poradzić. Co według Ciebie miał zrobić hmmm? teraz narosła w nim frustracja i co ma z tym zrobić hmmm? zgłosić na policję, powiedzieć sąsiadom??? Moze jedynie pomóc sobie poprzez pracę nad własnymi lękami. A Ty wszystko uogólniasz ale taki już jesteś :D

jak to jest?wyjaśnijcie

przez agonista 30 wrz 2012, 13:50
Gdy autor wątku postawi się osobom go wykorzystującym cokolwiek to znaczy spotka się z jakimis represjami więc i temu musi się przeciwstawic aby robić to co zamierza a to oznacza walkę .W walce jak to w walce można oberwać a to a koleji żle wpływa na czlowieka gdyż częste tego typu sytuacje powodują że zaczynamy kojarzyć walkę z czymś nieprzyjemnym ,a więc chcemy tego uniknąć to z koleji ośmiela przeciwnika i dokopie nam jeszcze gorzej .Więc gdy tak się dzieje ludzie wymyślili cos takiego jak prawo i organy do jego przestrzegania powołane .Inną sprawa jest jak one działają.Sam mam problem z taką sytuacja że wychowywany laniem za przewinienia zacząłem kojarzyć gniew osób znaczących z czymś zagrażającym a to spowodowało unikanie i uległość wobec takich osób a także tłumienie własnego gniewu.To doprowadza do depresji z której bez wsparcia farmakologicznego nie można wyjść gdyż nie mamy na tyle siły aby zacząć walkę o własne prawa.Dopiero świadomość takiego mechanizmu prowadzi do zrozumienia iż walczyc należy do zwyciestwa albo poddać się zupełnie w ówczas dopiero uwalniamy się od konfliktu.
obserwowany

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 14:01
agonista, Ty walczysz rozumię tak? Ale z czym? Bo co do bękarta, to on ma lęki, jest zamkniety w sobie i ma mnóstwo frustracji, złości którą kieruje na siebie. Moim rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty bo sam sobie nie poradzi raczej. A z kim miałby niby walczyć teraz to nie mam pojęcia.

-- 30 wrz 2012, 13:18 --

agonista napisał(a):Gdy autor wątku postawi się osobom go wykorzystującym cokolwiek to znaczy spotka się z jakimis represjami więc i temu musi się przeciwstawic aby robić to co zamierza a to oznacza walkę ..

Jeśli dobrze rozumię to Ty nawołujesz do tej walki a nie ja ?

-- 30 wrz 2012, 13:20 --

Ci co krzywdzili moga odpowiedzieć za to co robili tylko że gdzie byleś żeby pociągnąć ich do odpowiedzialności .Oni gdy ty tak zrobisz pociągną ciebie .Karą za to co zrobili jest odpowiedzialność a jeżeli jej unikną to twoja wina i tyle
to Twoje słowa więc?

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaczanov 30 wrz 2012, 14:34
Jeżeli reagujesz w taki sposób jak teraz to jesteś ofiarą. Jeżeli chcesz być zwycięzcą to musisz być miły dla innych, uprzejmy, uczciwy i pomocny. Ktoś cię wkurwi, obrazi, czy coś, nie reaguj złością. To bardziej ich problem, że tak cię traktują niż twój.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karma

jak to jest?wyjaśnijcie

przez agonista 30 wrz 2012, 14:46
Autor twierdzi że był krzywdzony i nikt nie odpowiedział za to ale gdy on skrzywdzi poniesie odpowiedzialność .Czemu poniesie? bo ktoś się o to postara .Tak samo autor powinien postarać się o ukaranie winnych .Fakt że teraz trudno o to.Aby poprawił sie stan zdrowia autor wątku musi zrozumieć że między ludzmi są sytuacje prowadzące do krzywdzenia kogoś .Aby temu się przeciwstawić trzeba podjąć działania udaremniające a więc tj walke z napastnikiem .Np szefem ,rodzicami ,itp bo z reguły osobami znaczącymi gdyż z nieznaczącymi można sobie poradzić .Otaką walkę mi chodzi .Autora uczucia rodzą się z poczucia krzywdy ,a więc albo musi walczyć o to żeby nikt go nie krzywdzil albo poddać się wykorzystywaniu i nie mieć pretensji o to do sprawcy wówczas nie będzie miał poczucia krzywdy .Osoba nie znająca zasad działania ludzkiej psychiki bez specjalisty może mieć problem ze zrozumieniem .Każda terapia prowadzi w zasadzie do tego że sami stajemy się terapeutami dla siebie poprzez zrozumienie zasad działania psychiki .

-- 30 wrz 2012, 14:50 --

JEST JESZCZE GRUPA ludzi ktorzy mają tak zbudowany układ nerwowy że są bardziej podatni na tego typu wpływ sytuacji na psychikę .Dla takich osób wskazane jest łączenie terapii z farmakoterapią .Są jeszcze ludzie którzy nie mają problemów psychospołecznych a i tak chorują gdyż mają zapisane to w genach i żyjąc w raju też zachorują.
obserwowany

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Ferdynand k 30 wrz 2012, 14:58
Agonista jaka sprawiedliwość?
Teraz nie mogę przed maturą jeszcze sobie nerwów szargać sądami ? A potem wiesz ile te rozprawy potrwają i g...no nie wyrok wydadzą
dowody ktoś ma rodziny reszta opowie to wszystko nie wszyscy są przeciwko ofierze dam staremu w pysk za wszystko, to będę karanym "chuliganem" i tyle nie ma sprawiedliwości policja ma to w dupie. :evil:
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg