Depresja czy leń?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja czy leń?

przez DarkDevil 19 wrz 2012, 07:09
Sama nie wiem jak to określić. Nie czuje sie na siłach. W szkole non stop sie zamyślam , nie mam chęci do nauki. Jeżeli jest spr w szkole to zostaje w domu bo wmawiam sobie że nie dam rady nauczyć sie na spr że napisze następnym razem gdy pokaże sie w szkole. Zamartiwam sie tym ze nie poszlam do lo ze 4 lata musze chodzic do technikum , ze nie mam czasu na nauke , nie chce mi sie uczyc. To mnie przerasta nie wiem jak znowu miec checi do tego wszystkiego , jak zaczac od nowa. Nie potrafie. Nie daje rady.

Depresja czy leń?

przez Saraid 19 wrz 2012, 07:39
Masz porobione badania podstawowe?zobacz czy wszystko
jest w porzadku i nie masz np.anemii .Szkołe mozna zmienic
przeciez?porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami,lub któryms z nicj jesli mozesz?
Saraid

Depresja czy leń?

przez DarkDevil 19 wrz 2012, 07:43
to nie jest takie proste zmienic szkole. jestem na drugim roku wiec ciezko by mi bylo wsyzstko nadrobic. a rodzice sie nie zgodzili by na zmiane. rozmawialam z nimi o tym w pierwszej klasie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja czy leń?

przez Saraid 19 wrz 2012, 07:55
Napisałas,ze nie masz czasu na nauke dlaczego?
Saraid

Depresja czy leń?

przez Pasman 19 wrz 2012, 09:05
Jeśli chodzi o różnicę między lenistwem i depresją to przy lenistwie są zajęcia które sprawiają przyjemność. Przy depresji nic i towarzystwo nikogo nie sprawia przyjemności, wszystko męczy.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Depresja czy leń?

przez Guzik 19 wrz 2012, 09:38
Ja się zastanawiałam czy to możliwe abym nagle stała się takim leniem? Ale ja zawsze lubiłam się uczyć (tego co mnie interesuje) a nie miałam siły, wkurzała mnie ta niemoc, byłam bezsilna, i męczyłam się tak długo, a to była depresja/dystymia!

Depresja czy leń?

przez DarkDevil 19 wrz 2012, 10:47
Svafa napisał(a):Napisałas,ze nie masz czasu na nauke dlaczego?

nie mam czasu na nauke tak. wracam najpozniej do domu o 20 gdyz mam w szkole druga zmiane. mam bardzo duzo nauki a czasu bardzo malo , ostatnio jestem niewyspana zmeczona wiec nie mam checi siadac przy ksiazkach po 21. a rano musze wstawac o 6 bo mam zly dojazd wiec o nauce ani mowy. : /

Depresja czy leń?

przez Destrudo 19 wrz 2012, 11:21
to zorganizuj czas tak, żebyś miała czas na naukę.
Portal psychologiczny - W portalu między innymi skrajne i drastyczne obszary psychologii, nie dla każdego...

Depresja czy leń?

przez DarkDevil 19 wrz 2012, 11:27
Destrudo napisał(a):to zorganizuj czas tak, żebyś miała czas na naukę.

jak? skoro druga zmiana mi na to nie pozwala? nawet jak bym chciala to nie dam rady sie zorganizowac. a jak mysle ze musze sie czegos nauczyc to odrazu przychodza mi leki ze nie zdaze albo nie dam rady.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2012, 14:55 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel

Depresja czy leń?

przez Destrudo 19 wrz 2012, 11:57
może znajdź inną pracę? taką niekolidującą z Twoją nauką? widzisz, że przez obecną nie możesz normalnie funkcjonować.
Portal psychologiczny - W portalu między innymi skrajne i drastyczne obszary psychologii, nie dla każdego...

Depresja czy leń?

przez DarkDevil 19 wrz 2012, 14:33
Destrudo napisał(a):może znajdź inną pracę? taką niekolidującą z Twoją nauką? widzisz, że przez obecną nie możesz normalnie funkcjonować.

jestem na drugim roku nauki nie moge tak poprstu zmienic szkoly. to sie wiaze z matura i wgl.to szkola przeciez nie spowodowala ze to przez nia popadlam w depresje.

Depresja czy leń?

przez Destrudo 19 wrz 2012, 14:55
zmienić szkoły? to źle zrozumiałem, myślałem, ze po prostu gdzieś pracujesz i dlatego nie masz czasu. W każdym razie - musisz zrobić coś, abyś miała czas na naukę. Jak opiszesz dokładnie swój plan dnia, postaram się jakoś pomóc. Może coś da radę zorganizować.

Depresja czy leń?

przez *Wiola* 19 wrz 2012, 14:58
DarkDevil, Rozumiem ,że chodzisz do szkoły po południu ,tak? To po co wstajesz o 6 rano? Co robisz przed pójściem do szkoły? Czy w szkole czujesz się dobrze? Masz dobry kontakt z kolegami? Interesuje Cię to czego się tam uczysz?
Moderator

Depresja czy leń?

przez tahela 19 wrz 2012, 15:01
DarkDevil,
a przyjemne rzeczy tez Ci przychodza z trudnoscia, nie odbierasz telefonów od znajomych, nie chce Ci z nimi nigdzie wychodzic, jesli tak to raczej depresja albo poczatki raczej i jakiś psycholog by sie przydał bo dla młodego organizmu leki nie sa zbyt dobrym wyjściem.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg