Czy zaczynac psychoterapie.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez agonista 17 wrz 2012, 23:01
Osoba cierpiaca nie jest w stanie się skoncentrowac jak już ktoś napisał spróbój medytowac waląc się uprzednio młotkiem w głowę. W takiej sytuacji wskazane było by wyłożenie pacjentowi jak chłop krowie na rowie przyczyn , dróg wyjscia i srodków ku temu. Niepojęte jest czemu tak się nie dzieje ,przecież pacjent w lepszych chwilach i tak się by zastanowił i zweryfikował słuszność twierdzeń terapeuty.
obserwowany

przez halenore 17 wrz 2012, 23:08
agonista napisał(a):JA JUŻ 3 PRZESZEDŁEM I efektów żadnych .Przez właśnie dziwną przypadłość terapeutów nie mówienia wprost tylko oczekiwanie aż pacjent sam wpadnie na to co mu zasugerują

Mam podobne doświadczenia. Jestem po jednej, ale długiej terapii. Sądzę, że jakieś efekty są. Może ciężko Ci obiektywnie ocenić sytuację. Rozumiem jednak, że nie jesteś zadowolony, bo dalej nie znasz odpowiedzi.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez agonista 17 wrz 2012, 23:15
Jedna noc spedzona samotnie w skupieniu dała mi więcej niz wszystkie terapie razem wzięte znalazlem przyczyne .Problem w tym że znając przyczynę wcześnie można w pore zareagować gdy choroba jest już zaawansowana np z nerwicy przechodzi w depresje już za póżno na leczenie terapią .O ile leki pomogą i wyleczą to psychoterapia może być tylko wskazówka jak zabezpieczyć się przed ponownym zachorowaniem.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 17 wrz 2012, 23:20
agonista, halenore, też sie nad tym zastanawiałam. ALe zauważcie, że jak sie komuś coś radzi i tłumaczy, chociażby na tym forum, to reakcja często jest odwrotna od zamierzonej. Wyparcie, zaprzeczenie, uniki, coś na kształt "ślepoty" na najbardziej oczywiste fakty /vide temat Prawiczków chociażby/ ... pewnie dlatego każdy musi dojść samodzielnie do pewnych wniosków.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez frytka 17 wrz 2012, 23:24
jakby mówienie wprost miało jakikolwiek efekt... to by nie było profesji terapeuty czy psychologa. jeśli mówienie wprost jest takie sugestywne to powiedz sobie wprost że nie masz problemu i już. :roll:
Anioły są wśród Nas

przez agonista 17 wrz 2012, 23:24
A może nie każdy .Po to idziemy do specjalistów aby poznać prawdę jak jest i słysząc ją możemy zweryfikować słuszność .W ogóle teraz już nie sluchał bym bredni tylko zapytał wprost o to co mnie interesuje i nie uzyskując odp zmienił bym terapeutę.
obserwowany

przez *Wiola* 17 wrz 2012, 23:27
cudak, Zgadzam się z tym co napisałaś, ale myślę ,że to nie tylko to. Przecież terapeuta tak naprawdę niewiele o nas wie . Jakby to miało wyglądać? Opowiadamy mu historię swojego życia i ma natychmiast wyciągnąć wnioski i wydać zalecenia? Przecież to bzdura, nikt nie jest w stanie tego zrobić. Sami musimy się przeanalizować, zrozumieć, wtedy jest szansa ,że faktycznie coś zmienimy. Na dodatek wg mnie cenniejsze są terapie grupowe, gdzie wyciągamy wnioski przyglądając się innym .
Moderator

przez agonista 17 wrz 2012, 23:31
Wiola gorzej gdy w grupie nie ma osoby którą podobne przyczyny doprowadziły do choroby .Mało tego taka osoba skoro zachorowala musiała być tak samo bez pojęcia o przyczynach i radzeniu sobie z nimi jak my .To od kogo się mamy uczyć .A co jeśli ktoś się myli?
obserwowany

przez bittersweet 17 wrz 2012, 23:37
*Wiola*, no tak, szczególnie, ze czasami ludzie nie mówią o sobie wszystkiego a czasami wręcz kłamią :?
agonista, zafiksowałeś się chyba na tej jednej przyczynie. A jeśli się mylisz ? Może sie okazać, ze inne osoby podpowiedzą Ci coś, na co sam byś nie wpadł.

przez *Wiola* 17 wrz 2012, 23:38
agonista, Nie ma takiej możliwości ,żeby w grupie kilku osób nie było wspólnych problemów, a od wyciągania wniosków jest cała grupa nad którą czuwa terapeuta. Zresztą to chyba nawet nie muszą być podobne problemy, ale wyrobienie pewnego schematu prawidłowego podejścia i wtedy sama choroba czy przyczyna jest mnie istotna. Nie umiem tego dobrze wytłumaczyć :roll:

-- 17 wrz 2012, 23:39 --

cudak, Wszystkiego nawet się przecież powiedzieć nie da.
Moderator

przez halenore 17 wrz 2012, 23:41
cudak, prawiczki to spamerski temat :lol:

A tak poważnie: w trakcie i po zakończeniu terapii dotarło do mnie "parę garści prawdy". Nie żałuję, bo przecież chciałam wiedzieć. Niestety nadal nie radzę sobie z pewnymi mechanizmami. Działały bardzo długo, więc ciężko je wyrugować. :roll:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez agonista 17 wrz 2012, 23:49
Ja bezradnie z powodu niewiedzy robię to czego wlaśnie się obawiam w myśl zasady że nie ma ludzi bez lęku są tylko tacy co robią coś pomimo lęku.Mówiąc najprościej robię tak aby sytuacje stresowe stały się czymś powszednim co znam i z czym spotykam się na codzień .Mało sytuacji mnie stresuje ale jak juz to silnie.
obserwowany

przez bittersweet 17 wrz 2012, 23:55
halenore, dla mnie to jak nauka obcego języka :arrow: całe życie mówiłam po polsku, bo tak mnie w domu nauczyli, a nagle mam się przerzucić na inny język, którego nie znam. Stąpanie po omacku, bo nikt niczego nie powiedział wprost. Jest ciężko, zniechęcająco, pierwszy odruch to myślenie tak jak kiedyś.

przez montechristo 18 wrz 2012, 00:00
ja wierzę w psychoterapię - już nie raz uratowała mi życie.
Jasne że są różne szkoły - specjalista Ci doradzi.

Ja mam ostatni obsesję na punkcie sexu i masturbacji - chyba też z tym pójdę do jakiej psycholożki

Sortuj wg