Pomóżcie.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 14:14
Nie brałam Seronilu od 5 dni. Jestem przeziębiona. Barłam gripex i inne tabletki, nie chciałam łykać więcej, bo kiedyś mój żołądek ledwo to znosił. Biorę Seronil od około 9 miesięcy. Dziś obudziłam się w fatalnym stanie. Śnił mi się znów mój rozpieprzony związek, i były partner przez którego między innymi biorę leki. Opłakuję go już 1,5 roku. Jak biorę leki to jest wszystko w porządku. Emocje są uśpione. Kiedy odstawiam wszystko wraca. Boję się że nie będę mogła żyć bez leków. Co robić? Czemu przeszłość dręczy mnie mimo woli, przychodzi w snach?
Dawniej Luktar

Pomóżcie.

przez *Wiola* 11 wrz 2012, 14:26
Luktar, Po pierwsze to zrobiłaś duży błąd - leków antydepresyjnych nie wolno odstawiać z dnia na dzień. Moim zdaniem trzeba było przeziębienie leczyć domowymi sposobami , a seronil przyjmować normalnie. Po drugie, jeśli znasz przyczyny swojego stanu- piszesz ,że to rozstanie z facetem. Czy robisz coś żeby to jakoś przepracować? Mam na myśli terapię.
Moderator

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 14:32
Od jakiegoś czasu myślę o rozpoczęciu terapii u psychologa. Dziwi mnie, że mój psychiatra nie zalecił mi takich wizyt. Przepracowuję ten problem na swój własny sposób. Oddaję na papier swoją udrękę, nawet wernisaż z tego będzie. Ale to chyba nie pomaga. Najbardziej mnie martwią te nagłe "ataki" po odstawieniu leków. Ogarnia mnie wtedy bolesna rozpacz, która nie ma końca. Moje ciało poddaje się temu, ledwo chodzę. Zastanawiam się czy terapia będzie w stanie mi pomóc.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pomóżcie.

przez gwidoniusz 11 wrz 2012, 14:36
Luktar, terapia na pewno Ci pomoże :)

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 14:42
Właśnie grzebie w necie by się umówić jeszcze w tym tygodniu. Chce iść zanim tabletki zaczną działać i znów mi się odechce bo zacznę się dobrze czuć.

-- 11 wrz 2012, 14:55 --

Idę w czwartek na 10tą do kobiety. Ciekawe jak to będzie.
Dawniej Luktar

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 15:23
Już drugi raz tak mądrze postąpiłam. Za pierwszym razem sądziłam że sobie poradzę bez leków (to był szósty miesiąc barania Seronilu), dopadło mnie po dwóch tygodniach. "Wstawałam" długo bo ponad miesiąc. Teraz nie brałam przez to cholerne przeziębienie. Już nie odstawię leków. No chyba, że lekarz zaleci. Cholera, stałam się lekomanką...
Dawniej Luktar

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 15:31
Skoro nie umiem bez tego normalnie funkcjonować to chyba jest to lekomania?
Dawniej Luktar

Pomóżcie.

przez kaja123 11 wrz 2012, 15:37
Luktar napisał(a):Skoro nie umiem bez tego normalnie funkcjonować to chyba jest to lekomania?
. Jeżeli nasze codzienne funkcjonowanie uzależniamy od leków i nie wyobrażamy sobie dnia bez nich chociaż było by mozliwe je odstawienie to znaczy że jesteśmy uzależnieni :cry:

Pomóżcie.

przez agonista 11 wrz 2012, 15:43
Przestań pier.......Odstawienie lekow jest zawsze możliwe ,tylko jakie niesie to skutki wie każdy kto odstawiał zanim choroba mineła . Kaja 123 oglednie mówiąc jestes strasznie prowokacyjna .Mówiąc wprost jakbys nie rozumiała w realu bym ci przyp.... i to nie za ten post ale za całokształt ,,twórczości''.
obserwowany

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 15:52
Powietrzny Kowal, dziękuję za dobre słowo i wsparcie. Naprawdę dzięki Tobie szeroko się uśmiechnęłam. Pójdę w ten czwartek do pani psycholog i może w końcu uda nam się odgadnąć co trzeba "posprzątać". Dzięki :*
Dawniej Luktar

Pomóżcie.

przez *Wiola* 11 wrz 2012, 15:55
agonista, Przyganiał kocioł garnkowi i przestań sobie pozwalać bo nietykalny nadal nie jesteś :evil: :evil:
Moderator

Pomóżcie.

przez kaja123 11 wrz 2012, 16:05
agonista napisał(a):Przestań pier.......Odstawienie lekow jest zawsze możliwe ,tylko jakie niesie to skutki wie każdy kto odstawiał zanim choroba mineła . Kaja 123 oglednie mówiąc jestes strasznie prowokacyjna .Mówiąc wprost jakbys nie rozumiała w realu bym ci przyp.... i to nie za ten post ale za całokształt ,,twórczości''.

A myślisz ze bym Ci pozwoliła mądralo ;) - mylisz sie co do mnie ale nie interesuje mnie Twoje zdanie :D

Pomóżcie.

przez Zupapomidorowa 11 wrz 2012, 17:27
Powietrzny Kowal, dokonały komentarz ^^

-- 13 wrz 2012, 15:48 --

Byłam dziś u psychologa. Czeka mnie długa terapia. Mam nadzieję, że mi pomoże.
Dawniej Luktar

Sortuj wg