Kto powie co to jest? Pomocy!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ekomer 26 sie 2012, 00:10
w ulotce duzo piszą, opinie czytalem to ludzie ledwo chodza na nogach po tym bo spac sie chce.... kazdy ma inaczej...

przez dzidzia79 26 sie 2012, 00:55
ekomer,
Sprawdź priv wiad :)

przez ekomer 26 sie 2012, 13:52
Wracając do tematu, ma ktos takie problemy jak ja? To fobia spoleczna czy co to jest?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kwazar 27 sie 2012, 02:18
Myślę, że to mogą być objawy fobii społecznej, bo kiedyś coś podobnego było u mnie na porządku dziennym i wiązało się właśnie z sytuacjami, które opisujesz - bycie w centrum uwagi, mówienie o sobie itd. Dodatkowo wykładowca Cię onieśmielał, zwłaszcza że był świadkiem tego, jak się stresujesz. W liceum rozmowa z nauczycielem na forum klasy była dla mnie torturą. Tego typu rzeczy są najgorsze.

Teraz nie mam już tego problemu w takim stopniu, wprawdzie nie brałam żadnych leków i nie chodziłam do lekarza, ale przeszło. Pomogła "terapia wstrząsowa" - praca, gdzie trzeba było rozmawiać z ludźmi. Byłam w tym niesamowicie beznadziejna, ale przynajmniej było to skuteczne.

A jak się czujesz, kiedy musisz rozmawiać z obcymi ludźmi, np. w sklepie? Jesteś w stanie zamówić pizzę przez telefon? Albo kiedy jesteś w tłumie? Miewasz wtedy napady paniki? Boisz się wychodzić z domu, bo spotkasz obcych ludzi? Masz niewielu znajomych? Zastanów się, to nie musi być chorobliwa nieśmiałość.

przez tahela 27 sie 2012, 02:38
po prostu reagujesz zbyt nerwowo na sytuacje stresowe a jak sie tak reaguje to sie nerwica nazywa i nad czym tu myślec , wszyscy mają stresa w takich sytuacjach ,ale Ty reagujesz silniej a co na to mozna poradzić nic chyba, troche doświadczenie to zmienia, ale i tak nie wiadomo kiedy Ci odwwali
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez osa812 27 sie 2012, 15:30
Ekomer, a powiedz czy wcześniej takich uczuć nie miałeś, kiedy Ci się to zaczęło? Ja myślałam że fobia społeczna, o ile to to, to coś co ma się od dzieciństwa..

przez ekomer 27 sie 2012, 21:10
Nie boje sie wychodzic na zewnatrz, pizze normalnie zamawiam przez telefon, nie mam z tym problemu,
ale np umowic sie z kolezanka na pizze to juz jestem mega spiety na spotkaniu, zamiast gadac o pierdolach na luzie
to ja sie spinam, nawet przy ludziach ktorych znam powiedzmy "troche"....

przez MadGregor 27 sie 2012, 22:23
Gdzie jest granica między fobią społeczną a zwykłą nieśmiałością? Pytam bo według mnie nie wszystkim trudnościom trzeba przypisywać jakieś fiksacje. Ja mam/miałem podobny problem do ekomera i wiem, że wynika z braku pewności siebie, chociaż podobno nic mi nie brakuje daleko mi do wymarzonego ideału i w sytuacjach kiedy obnażam swoje "braki", reaguję nerwowo.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Candy14 27 sie 2012, 22:28
Gregg1991, tez tak mysle :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Fleure_De_Violette 27 sie 2012, 22:29
Gregg1991, często nieśmiałość jest krokiem w stronę fobii. Z drugiej strony, fobicy chyba częsciej uciekają od interakcji z otoczeniem niż osoby nieśmiałe i bardziej emocjonalnie na nie reagują. Lęk też jest większy. Zatem, wydaje mi się, że nieśmiałość charakteryzuje się mniej nasilonymi objawami.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez ekomer 28 sie 2012, 22:02
a jak tego sie pozbyc?

przez agonista 28 sie 2012, 22:04
Widzisz pisalem ale usuneli.
obserwowany

przez ekomer 28 sie 2012, 22:05
Najgorsze jest to ze chce poznawac ludzi, a nie poznaje, nie umawiam sie np na randke bo wiem ze bede spiety i odpuszczam.

przez agonista 28 sie 2012, 22:07
Idz do lekarza , kiedyś zapisywali często moklobemid na fobie.
obserwowany

Sortuj wg