Kto powie co to jest? Pomocy!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ekomer 25 sie 2012, 21:53
Czesc, od jakiegos czasu borykam sie z problemami emocjonalnymi, kto powie mi co mi jest? Opowiem dzisiejszą sytuacje, Zapisałem sie na kurs, robie patent zeglarza, dzisiaj byly pierwsze wyklady. Zaczynaja sie zajecia i "koles" pyta mnie abym opowiedzial cos o sobie sie przedstawił....
Wtedy przeszedl przezemnie taki prad, stres ze ledwo go widziałem, panika, strach, napiecie, ledwo co wydusiłem cos z siebie.
Skad to sie bierze, co mi jest? Jak patrzył pozniej na mnie w oczy wykladowca rowniez mialem silne stany napiecia, czerwony sie robiłem. Prosze o pomoc co to jest i skad to sie bierze, jak z tym radzic???? Dziekuje

przez kaczanov 25 sie 2012, 22:04
To oznacza, że jesteś egoistą. Twoje ego broni się w ten sposób przed porażką, kurczy się i zamyka reagując strachem. Z wiekiem i doświadczeniem życiowym to mija, chociaż nie wszystkim.

przez *Wiola* 25 sie 2012, 22:12
kaczanov, Egoistą?? :shock:

ekomer, Być może masz fobię społeczną, ale my Ci diagnozy nie postawimy. Skąd się bierze , też trudno powiedzieć. Może błędy wychowawcze popełnione przez rodziców, niska samoocena albo tysiące innych powodów,. Radzę udać się do specjalisty.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dzidzia79 25 sie 2012, 22:13
Ekomer
Wierzę, że Ciebie ten stan przerósł i obawiasz się, ale powiem CI spokojnie - TO JEST TYLKO :) STRES :)
Ma tak kilka razy dziennie z tą subtelną różnicą, że zdarza mi się taki stan podczas wykonywania najprostyszch czynności, któe innych ludzi nie stresują bądź sytuacjach niekoniecznie stresowych, tak więc nie panikuj, nie analizuj wciąż tego co się stało i nie pogłebiaj tym samym swojego stanu. Radzę szybko znaleźć dobrego psychoterapeutę, takiego który Cię wyprowadzi z tego, puki jest czas, puki objawy nie osiągają apogeum. Im dłużej będziesz zwlekał tym gorzej dla Twojego zdrowia i dla psychiki i dla Ciebie i komfortu życia - wiem coś o tym....Lęk towarzyszy każdrmu człowiekowi, jest mechanizmem obronnym i często z ;powodu kompleksó, czy dużego napięcia nasila się bardziej niż jesteśmy w stanie znieść. Znam osoby, które kompletnie nie czują stresu podczas np.: "wystąpień publiczych" czy w sytuacjach zwyczajnych, w któych ja nie mogę się ruszyć...i mam wrażenie że serio serio zaraz zejdę z tego padołu łęz.
Pytanie, czy zdarzyło Ci się coś takiego pierwszy raz? Czy są lub były jakieś inne objawy na tle nerwowym? Skąd jesteś? Jeśli z 3miasta to mam jednego psychoterapeutę , któy kiedyś mi bardzo pomógł, niestety jest drogi godz 150 zł.

Głowa do góry i mocno Ciebie pozdrawiam - zobaczysz będzie ok!!!!

przez halenore 25 sie 2012, 22:14
kaczanov napisał(a):To oznacza, że jesteś egoistą. Twoje ego broni się w ten sposób przed porażką, kurczy się i zamyka reagując strachem. Z wiekiem i doświadczeniem życiowym to mija, chociaż nie wszystkim.

No ale dałeś czadu. Słyszysz burzę oklasków???
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez dzidzia79 25 sie 2012, 22:19
halenore napisał(a):
kaczanov napisał(a):To oznacza, że jesteś egoistą. Twoje ego broni się w ten sposób przed porażką, kurczy się i zamyka reagując strachem. Z wiekiem i doświadczeniem życiowym to mija, chociaż nie wszystkim.

No ale dałeś czadu. Słyszysz burzę oklasków???

Hehehheh :) niektórzy ludzie nie słyszeli o delikatności i wyczuciu taktu, czy zrozumieniu....

przez ekomer 25 sie 2012, 22:25
Tak jestem z Trojmiasta....

Mysle ze to nie poczatek, bo mam podobne problemy juz od roku czy dwoch....

Byłem u lekarza przepisał mi dwa leki...Coaxil i Depakine a po tygodniu zmenil na Sertagen i Sulpiryd

przez dzidzia79 25 sie 2012, 22:56
ekomer napisał(a):Tak jestem z Trojmiasta....

Mysle ze to nie poczatek, bo mam podobne problemy juz od roku czy dwoch....

Byłem u lekarza przepisał mi dwa leki...Coaxil i Depakine a po tygodniu zmenil na Sertagen i Sulpiryd

hmmmm.... cóż za zbieg okoliczności:)
Ja też z 3city ;)
Co to za wyjście z sytuacji LEKI??? Leki bez psychoterapii to jak facet bez... dobrego wychowania :P hihihih
a tak poważnie, coaxil to prawie jak PLACEBO - NIE SĄDZE BY CI POMÓGŁ TEN LEK - natomiast dziwi mnie, że m=zmienił Ci leki JUZ PO 1 TYGODNIU :o?????? Słuchaj leki zaczynają prawidłowo działąć po 2- 5 tyg, dopiero wóczas jeślinie pomagają nalezy je zamienić. Psychologii i pychiatrii nie końćzyłąm, ale to wie każdy kto brał kiedykolwiek laki z grupy SSRI.
Słuchaj jeśli chcesz dam Ci namiary do super psychoterapeuty i NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE PSYCHIATY- niestety sa to 2 różne osoby ale współpracują ze sobą
Psychioatra - ordynator akademia medyczna - PROFESOR LANDOWSKI - 602 488 377 - DZWOŃ W PON - CZEKA SIĘ BARDZO DŁUGO - PRIC WIZYTA CHYBA JUZ TERAZ 150-200 ZŁ
PSYCHOTERAPEUTA: CUBAŁA - to jest Profesora wychowanek - serio kilka lat temu bardzo mi pomógł.... nie mam aktualnego nr tel. ale Landowski pewnie CI da.

przez Pieprz 25 sie 2012, 22:58
nie no normalnie szok, ja TEŻ jestem z 3 miasta :D

-- 25 sie 2012, 22:59 --

Wtedy przeszedl przezemnie taki prad, stres ze ledwo go widziałem, panika, strach, napiecie, ledwo co wydusiłem cos z siebie.
Skad to sie bierze, co mi jest?

Brzmi jak fobia społeczna.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez dzidzia79 25 sie 2012, 23:10
Mushroom napisał(a):nie no normalnie szok, ja TEŻ jestem z 3 miasta :D

Sami wariaci tutaj :) Zartuję - ale faktycznie fajnie, że jest ktoś BLISKO..... miłe uczucie...

przez ekomer 25 sie 2012, 23:35
Landoski to 3 lekarz na mojej liscie do ktorego mialem isc... pierwszy byl Mariusz Paniewski, niby taki dobry, najlepszy, teraz mam tego..., a pozniej jak by ten nie pomogl mam zapisnalego Landowskiego ;)

Narazie biore 4 dzien rano 1 tabletke Sertagenu i wieczorem 50 Sulpirydu....

Czasem dorywczo lykne atarax ;)

przez ekomer 25 sie 2012, 23:52
Ja mam problemy ze snem od kilkunastu lat.... szybko sie przestawiam.... jestes jak SOWA przeciwienstwo Słowika ;)

-- 25 sie 2012, 22:56 --

jestem a nie jestes ;) Lekarz wie o tym ze tak roznie spie.... myslisz ze nie mozna brac tego na noc?

przez dzidzia79 25 sie 2012, 23:56
ekomer napisał(a):Landoski to 3 lekarz na mojej liscie do ktorego mialem isc... pierwszy byl Mariusz Paniewski, niby taki dobry, najlepszy, teraz mam tego..., a pozniej jak by ten nie pomogl mam zapisnalego Landowskiego ;)

Narazie biore 4 dzien rano 1 tabletke Sertagenu i wieczorem 50 Sulpirydu....

Czasem dorywczo lykne atarax ;)

Dobrze Ci radzę, śmigaj do Landowskiego czym prędzej - zresztą leki to ostateczność, najlepiej psychoterapią się ratować, raz weźmiesz lek, pomoże a po odstawieniu bedziesz mial gorzej - nigdy lepiej.... Mi Landowski sam zaproponował bym w sumie nie brała nic tylko psychoterapia - znasz takiego PSYCHIATRĘ, który nie poleca leków??? ;) Ja znam Landowskiego :)

Mogę wiedzieć ile masz lat?

przez ekomer 26 sie 2012, 00:02
28mam lat a Ty? Jak masz na imie wogole?

Ten lekarz tez nie lubi leczyc lekami....

Pierwsze diagnoza jego to ze DDA i ze ja tez Alkoolik.

Duzo piwka wieczorami sie pije(ło). teraz nie pije jak biore leki ;)

Sortuj wg