Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 12:58
czy ten ''szok organizmu'' przejdzie , czy mogło mi to coś uszkodzić ? ......
Nie chce tego brać, to wszystko się zaczęło po tych tabletkach, wziąłem ją z głupoty, czułem się dobrze i dowaliłem sobie 20mg , myśląc '' co mi szkodzi, najwyzej mnie pobuja trochę '' a teraz moje życie zamieniło się w koszmar ...
To wszystko stopniowo zaczęło się dziać po nich.... Teraz nie mogę się odnaleźć , lekarz rodzinny kazał mi je odstawić i przeczekać , powiedział że to minie i wszystko wróci do normy, a mi się wydaje że z dnia na dzień jest gorzej......
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

przez uzytkownik 24 cze 2012, 13:12
Nic Ci nie uszkodzi :)
Nie bój się...

Wkręcasz sobie już teraz. Krew masz dawno czystą.
A gorzej może być, bo nerwica się rozkręca.
uzytkownik
Offline

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez tahela 24 cze 2012, 14:25
blane,
nie myśł o tym w ten sposób tylko ,że masz skutek uboczny leku i ze to normalne , po paru tygodniach brnia wszystko by się unormowało a jak odstawisz to tez wszystko się unormuje a tak niepotrzebnie sam sie nakręcasz, będzie dobrze wszystko
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10995
Dołączył(a)
09 sty 2011, 23:22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 14:29
ale czy po 3 tabletkach mogę mieć taki mocny skutek uboczny ? I czy po tych 3 tabletkach mogę powoli dochodzić do siebie ? Tzn że nawet kilka tygodni mogę się męczyć tak za nim wrócę do tego co było wcześniej , do tego co było przed wzięciem ...?


Dziekuje za zainteresowanie , i odpowiedzi ..
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez tahela 24 cze 2012, 14:52
blane,
wiesz co mysłe ,ze może nie aż tak silny tylko poczułeś sie gorzej a że masz tnedencje do wkręcania sobie to sobie zacząłes wkręcać a moc psychiki jes wielka i razem wyszedł niebezpieczny miks, jak k edyś bedziesz jeszcze potrzebował tego typu leku to zacznij stopniowo o dzielenia tabletki na 4 i zwiększaj dawkę , bo widocznie moze Twój stan nie był najlepszy SRRI ten stan pogłebiło co jest chyba normą u wiekszosci osób a ty sie nakręciłeś jeszcze pod wpływem tego i stało sie jak stało ,
a lekarz odrazu kazał Ci całego tabasa brac czy sam sobie zaplikowałes większą dawke niż nakazał lekarz, bo trochę dziwne ,że na pierwszy rzut zapodał ci 20mg?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10995
Dołączył(a)
09 sty 2011, 23:22

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 15:42
rodzinny mi kazał łykać od razu całą , i kazał codziennie przez 2 tyg , bo powiedział ze inaczej nie beda dzialac....
Ale nie chce juz tego świństwa , bo gorzej mi po tym , a wiesz może jak długo moge dochodzić do siebie po tym ? Czy to przede wszystkim ode mnie zależy ? Musze z tym walczyć ? Jeśli nie przejdzie do 2 tygodni to powinienem iść do lekarza / psychologa ? ....
Jakieś wskazówki , porady ... cokolwiek :( ?
Chce iść do pracy, ale boje sie ze ludzie zobacza ze cos ze mna nie tak , i ze wgl sobie nie poradze...
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez linka 24 cze 2012, 17:48
blane, jejku, spytasz się o to samo jeszcze dwadzieścia razy :roll:

To co opisujesz to prawdopodobnie twoja choroba anie skutki leków, albo idź po inne leki albo idź do terapeuty.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 18:27
choroba która zaczęła się po tych tabletkach..... Ciekawe....


Dziękuje za pomoc i odpowiedzi ..
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 24 cze 2012, 18:41
oj nie sluchaj tych komentarzzy ze to Twoja choroba. Niech kazdy kto nie bral seroxatu sprobuje go pobrac a jezeli dalej nie wierzycie sprobujcie go odstawic. Widac ze masz silna reakcje psychologiczna z powodu tego leku. Nie ma co sie oszukiwac, ten lek naprawde potrafi niezle skrzywic psyche. Jednych stawia na nogi, drugich moze pociagnac w dol. Taki jest wlasnie seroxat- najsilniejszy inhibitor serotoniny jaki powstal. Wedlug mnie powinines odstawic go i to szybko. Taka reakcja jak Twoja nie powinna miec miejsca . Widac nie potrzebujesz tak silnych lekow. Wedlug mnie seroxat powinien byc przepisywany tylko w ciezkich przypadkach i to w warunkach szpitalnych. Lekarze moga Ci mowic ze skutki odstawienne potrwaja kilka dni i tyle. Sęk w tym ze mowa o skutkach ubocznych natury fizycznej. Z drugiej strony lekarzy takich lekow nie biora. Mysle ze by inaczej podchodzili do leczenia i przepisywania takich lekow jakby sami zafudnowali sobie takiego tripa. Reakcja psychologiczna taka jak Twoja moze ale nie musi zmienic Twoje zycie. Ja po 3 latach brania i odstawieniu seroxatu dochodze do siebie juz prawie 1.5 roku. Ci co biora antydepresanty a nie brali seroxatu niech sprobuja.


podsumuwujac moja rada to taka zebys odlozyl. Po opisie nie wydaje mi sie zebys byl w takim stanie zeby potrzeba bylo brac az takiego miazdzyciela jakim jest paroksetyna.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 18:58
może ale nie musi zmienić moje życie , w sensie że jak zmieniła to już na zawsze ?.............

Dziękuje za rade, odstawiłem ten lek , męczę się psychicznie, strasznie.... Czekam z nadzieją, że jutro już będzie dobrze.....
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 24 cze 2012, 19:06
mozna nabawic sie pewnej traumy ale brales 3 dni wiec watpliwe...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez blane 24 cze 2012, 19:11
lubudubu napisał(a):mozna nabawic sie pewnej traumy ale brales 3 dni wiec watpliwe...



ale jeśli będę z tym walczył,pójde do psychologa, to na pewno z tego wyjdę tak? ...

Przepraszam że tak tu spamuje, ale mam dopiero 18 lat i nigdy się tak nie czułem, chciałbym wrócić do normalnego stanu,myślenia, emocji , i uczuć ...
wcześniejsze życiowe starcia nauczyły mnie przegrywać, ale psychika to nie kartka z niej się nie da wymazywać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
30 maja 2012, 14:15
Lokalizacja
Holandia Eindhoven

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 24 cze 2012, 19:17
Przejdzie samo. Powinno. Mozesz wprawdzie miec w pamieci takie przykre doswiadczenie ale bedziesz zyl:). Trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Podanie leków anty-depresyjnych zdrowej osobie (psychotropów

Avatar użytkownika
przez Badziak 24 cze 2012, 19:20
dajcie spokój, przez 3 dni to on nawet nie zdążył dobrze zadziałać. Może lekko Ci zachwiało równowagę neuroprzekaźników, ale jest coś takiego jak homeostaza organizmu i wszystko powinno wrócić do normy. Rozumiem kogoś kto brał 3 lata, bo wtedy faktycznie istotne zmiany zachodzą i homeostazą jest dla organizmu stan po lekach, ale 3 dni?! No litości...
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1412
Dołączył(a)
19 kwi 2010, 23:21

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MSNbot Media i 10 gości

Przeskocz do