Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem pechowy...


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie mi czy w waszym życiu często było tak, że mieliście do czegoś lub do kogoś pecha?? Za każdym razem, gdy chcieliśćie coś zrobić, zaplanować, to wam się to nie udawało? Ja w swoim życiu zawsze tak miałem, że spotykał mnie pech...moje życie jest pechowe, gdyż nie ułożyło mi się dobrze w życiu, zawsze było źle i to, że żyję w samotnośći, bez nikogo bliskiego, bez przyjaciół, bez dobrych rodziców, bez realizacji jakiegoś celu, uważam za mój pech w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia autosugestii, jeśli czujesz że masz pecha,będziesz do siebie przyciągał takie rzeczy, i też mam podobnie jak ty, za co bym się nie wziął uważam że i tak to robię źle,za wolno,albo spieprzę to w inny sposób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mialam ale jestem nastawiona na pozytywne myslenie. Za to moj byly maz byl malkontentem zawsze przewidujacym najgorsze opcje... i zazwyczaj sobie wykrakal...a przy okazji mnie bo czesto dotyczylo to rodziny. Odkad nie jestesmy razem i nie slucham jego marudzenia jakos wszystko sie dobrze uklada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mialam ale jestem nastawiona na pozytywne myslenie. Za to moj byly maz byl malkontentem zawsze przewidujacym najgorsze opcje... i zazwyczaj sobie wykrakal...a przy okazji mnie bo czesto dotyczylo to rodziny. Odkad nie jestesmy razem i nie slucham jego marudzenia jakos wszystko sie dobrze uklada

też przewiduje zawsze najgorsze opcję żeby się nie rozczarować później co najwyżej się mile zaskoczę. No ale ogólnie nie jest dobrze mieć takie podejście do życia to działa na zasadzie samospełniającego się proroctwa myślę że będzie źle i się tak dzieje.

Na szczęście ja staram się nie marudzić do okoła no może na forum tak ale tak na żywo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o to, aby samemu sobie przyciągać pecha na życzenie i go mieć, tylko o taką głupią sytuację, gdzie ludzie niezależnie od nich mają w życiu pecha. Oczywiśćie można sobie samemu stwarzać pecha na życzenie i jak ktoś jest głupi, to pecha ma zawsze. Ale inna sytuacja jest, gdy pecha mają ludzie przez zły los, przez innych i złych ludzi, przez wypadek spowodowany błędem innej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze spodziewam się najgorszego. Mam świadomość tego, że w każdej chwili dom może mi się spalić albo zachoruję na raka. Liczę się z tym, że życie może się rozsypać w 5 minut więc nie zależy mi na nim, dzięki temu żyję na zupełnym lajcie już ;) Ostatnio nawet się układa, ale nie przywiązuję się do niczego bo prędzej czy później i tak diabli wezmą heheheh;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależny co nazywasz swoim pechem?

 

w innym wątku pisałeś, ze pozytywnie myślisz.

Cytuję:

Tylko zapewniam was, że ja nie użalam się nad sobą, a tylko stwierdziłem fakty z przeszłośći? Nigdy się nie poddawałem, jestem optymistą, mam cele i marzenia, do których chce dążyć, ale to nie znaczy, że nie jest mi i tak ciężko? Ja nie wracam do tego, co było, bo wiem, że nie zmienię tego, ale na moje obecne i przyszłe życie dzieciństwo ma duży wpływ, a raczej miało. Bo to od rodziców zależy, jaka przyszłość czeka ich dziecka? Na to ma wpływ wiele sytuacji: relacje w domu rodzinnym, pokierowanie dzieckiem w dobrym kierunku, zabezpieczenie dziecku przyszłośći, a gdy tego nie było w dzieciństwie, to jaka przyszłość tego dziecka czeka...? To jest niepwność...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszyscy tu wiedzieli: ja nie mam negatywnego myślenia o życiu i nawet tak nie chcę mysleć, nie chcę żadnego pecha w życiu i sam go nie przyciągam, ale stwierdziłem tylko fakt życiowy. Co ja na to poradzę, że mam głupie życie i nie chcę takiego życia? Ja chciałbym móc zrobić wszystko, aby "czarne scenariusze" nie miały miejsca w moim życiu. Ale takie są fakty szarego życia i nie jestem w stanie sam sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę pozytywnie i chcę tak mysleć, ale to, że jestem pechowy to akurat nie moja wina, tylko losu. Zrobiłbym wiele, aby cofnąć czas i zmienić bieg życia na radosne i lepsze, tylko to jest nierealne i niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Tobie to łatwo powiedzieć? A w ogóle mnie nie znasz, nic nie wiesz o mnie i wydaje Ci się, że ja z dnia na dzień cokolwiek zmienię, tak? A co Ty wiesz o mojej sytuacji, co? Skąd wiesz, co mogę, a czego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest narzekanie, a pisanie prawdy, a to chyba różnica?

 

-- 06 cze 2012, 21:04 --

 

A poza tym jeśli już piszemy o "narzekaniu", to chyba lepiej jest narzekać i robić cos w dobrym kierunku, niż tylko narzekać i nic nie robić? Co jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie, że mam cele, marzenia i chcę to realizować, tylko wiesz jaki jest problem? Taki, że ja sobie mogę chcieć, a zrobić to, to już inna sprawa, rozumiesz? Może nie mam możliwośći tego dokonać, czego chcę? Nie pomyślałaś? Przeważnie tak jest, że ludzie dużo rzeczy chcą, ale nie są w stanie czegoś dostać. Trzeba chcieć i mieć możliwość czegoś dokonać, bo tylko z jedną opcją, niczego się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym wiele, aby cofnąć czas i zmienić bieg życia na radosne i lepsze,

a bez radosnej przeszlosci nie jestes w stanie zbudowac ciekawej przyszlosci?

 

Tylko to nie jest narzekanie, a pisanie prawdy, a to chyba różnica?

Ale to jest Twoja prawda :) Tak chcesz to widziec bo usprawiedliwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×