CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 23 gru 2012, 22:05
Witaj Miniaaa
fajnie że terapia Ci pomogła
ja już drugi raz na behawioralnej i ciągle walczę.

Waplo, Jose
mnie ketral powalił po połowie 25tki.
I nie miałam ulotki
bo dostałam w szpitalu.

Buziaki świąteczne dla WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Siddhi 23 gru 2012, 22:16
Miniaa napisał(a):Pomogło mi zapoznanie się głębiej z psychologią behawioralną, jeśli pozwolicie to i Was wprowadzę w teorie (to nie żadne czasy mary czy nieprawdopodobne obietnice)

Jak będziesz mogła to napisz coś o tej behawioralnej, bom ciekawy.
Siddhi

przez eroica 24 gru 2012, 03:59
wesołych świąt życzy siostra Euthymia

Obrazek
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maargooo 24 gru 2012, 13:08
Sens
u mnie jest tylko odrobinę lepiej. Odgoniłam od siebie myśli samobójcze, ale nadal nastrój na niskim poziomie... Trochę wewnętrznego lęku i jakby "zawieszenie w próżni". Dziękuję, że pytasz, ja również cały czas trzymam za Ciebie kciuki!!!

SPOKOJU, ODPOCZYNKU I DUŻO CIEPŁA OD INNYCH ŻYCZĘ WSZYSTKIM Z OKAZJI ŚWIĄT!!!
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Widmo 24 gru 2012, 14:22
Miniaa
Witaj.
Pisz, pisz. Moim zdaniem psychologia behawioralna jest jedyna terapia, ktora moze przyniesc korzystne rezultaty nam chadowca.
Uwazam, ze nawet samodzielne zglebianie jej zalozen i wprowadzenie jej narzedzi duzo mi dalo w moim zyciu z chad.
Moze zachowuje sie jak nachalny ksiegarz-akwizytor ;) ale co tam powtorze sie...
Ksiazki Basco-Ramirez, poruszajace te kwestie, to moim zdanie obowiazkowa pozycja w bliblioteczce.

A jak Ty tak bez lekow?

Wesolych i przede wszystkim Zdrowych Swiat!!!

przez Amon_Rah 24 gru 2012, 14:35
Moge sie podpisac, ze ksazka M. Ramirez-Basco to obowiazkowa pozycja na biurku kazdego CHAD-ersa. Jak do tej pory, z tego co czytalem dotychczas (a trafialy sie jeszcze terminy "depresja psychotyczna" wiec mozecie sobie wyobrazic z jakiego okresu to bylo) jest zdecydowanie numer 1. Nie jest tylko opisem, jest rowniez cwiczeniem. I to jest dodatkowy plus.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez JOSE 2 24 gru 2012, 23:57
Mnie żadne książki nie pomagały w depresji. Po prostu po przeczytaniu kilku wersów, zapominałem co było wczaśniej.. Z depresji wyciągała mnie tylko chemia. Oczywiście tej najgorszej. Póżniej potrafiłem czytać książki i powracać do świata żywych.
Dawniej Rambo.

przez namiestnik 25 gru 2012, 12:45
JOSE 2, to jak zauważyłem w szpitalu typowy objaw. Z tym, że niby się czyta, ale po chwili trzeba wracać bo nie wiadomo o czym się czyta. Wiele osób tak miało. Nie tylko ja.

przez Widmo 25 gru 2012, 18:09
JOSE 2
Calkiem zrozumiale.
Duze uproszczenie ale terapia poznawczo-behawioralna (paradoksalnie) najbardziej pomaga w remisji.
Pomaga sie w remisji utzrymac jak najdluzej.
Leki+terapia to wlasciwy koktail.

przez namiestnik 25 gru 2012, 18:27
a psychodynamiczna?

przez Miniaa 25 gru 2012, 21:33
To jest moja opinia, którą wypracowałam i nie zamierzam się kłócić z zażartymi zwolennikami.

Pamiętajmy, że psychologia jest NAUKĄ, a nie wróżeniem z fusów. Jest sprawdzalna, natomiast psychologia psychodynamiczna (a raczej fusy psychodynamiczne) to jest stek bzdur, których nie da się zbadać (sprawdzić), bo jak zbadać kompleks Edypa? Dlaczego psychologia psychodynamiczna się utrzymuje? Ponieważ jest modna i przynosi psychologom (żeby być terapeutą, nie trzeba być psychologiem) wiele korzyści majątkowych. Istnieje mnóstwo Towarzystw zrzeszających tego typu psychologów, ale jedna cecha jest wspólna. Towarzystwa te zwalczają się nawzajem, chodzi tylko o pieniądze. Istnieją badania, które pokazują jakie są rezultaty terapii pscyhcodynamicznej, taka terapia robi więcej złego niż dobrego.

Co do moich przygód, to mnie nie pomogła terapia lecz samo zapoznanie się z p. behawioralną, a ponieważ jest to mój obowiązkowy przedmiot na drugim kierunku, to musiałam i nie miałam wyjścia. Gdy już zostałam przekonana, że to działa, jest to nauka w pełni udokumentowana i sprawdzalna to odrabiałam zadanka domowe, najpierw warunkowałam psa, potem innych a na deser zajęłam się samą sobą.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez namiestnik 25 gru 2012, 22:01
czy tylko terapia poznawczo behawioralna, czy inne rodzaje terapii też wchodzą w tą pozytywną rachubę?

przez Miniaa 25 gru 2012, 23:21
Nie tylko poznawczo - behawioralna, ale o innych trudno mi powiedzieć coś sensownego.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Widmo 26 gru 2012, 11:37
Miniaa
Podpisuje sie pod Twoim wpisem czterema lapam :)
Nic dodac nic ujac. Psychoanaliza nie ma podstaw naukowych. Sam tez samodzielnie zapoznawalem sie z terapia p-b.

Sortuj wg