CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Davin 14 gru 2015, 00:25
marwil, łajzą moge być ale lewakiem mnie nie nazywaj przez to że nie trawię pisu. :roll:

przez marwil 14 gru 2015, 00:27
Odsyłam do pierwszej odpowiedzi na zadane przez ciebie pytanie kończę OT.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Davin 14 gru 2015, 00:29
marwil, :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angua 14 gru 2015, 22:24
Dziś poraz kolejny wyprowadziłam z równowagi psycholożkę. Chyba się do tej psychoterapii nie nadaję. :D:D A Wy chodzicie na psychoterapię? Pomaga Wam coś? Ja uważam, że w moim przypadku jest bez sensu, ale chodzę, bo lekarz kazał.
Angua

przez WolfMan 14 gru 2015, 23:34
Angua, Widocznie ta pani nie nadaje się na psychologa ;)

przez maargooo 15 gru 2015, 12:41
A u mnie wciąż się buja cały nastrój, daje radę, ale ostatnie "zejście z hipo" skończyło się niecałym 1 dniem smutkui wycofania, po czym zupełnie nieoczekiwanie w sobotę wieczorem zaczęło mnie wbijać w kolejny tym razem mocniejszy epizod maniakalny (okoliczności przyrody uniemożliwiły mi wzięcie kwety tego dnia, więc podejrzewam, że to też się przyczyniło). Nie opierałam się mu, bo czułam się świetnie, delikatnie popuściłam hamulce i skończyło się wycieczką do lasu w godzinach północ- 4 rano, w towarzystwie zupełnie obcej mi osoby :bezradny:
Byłam pod tel. z koleżanką w razie czego, miałam w torbie gaz i ostre narzędzie, ale na szczęście osobnik ten okazał się być Normalnym (cokolwiek to znaczy) człowiekiem :smile: Do tego nawet całkiem sympatyczny, więc po powrocie do domu zasnęłam urywanym snem i wyspałam się w 3h...
Sugerowałoby to, że hipo dalej trwa, ale kolejne noce już na leku przespane twardo i długo, a dziś czuję się tak sennie, dziwnie i obojętnie, że bardzo możliwe, że akcja się kończy... Zobaczymy. W każdym razie samokontrola została wzmożona i hamulce zaciągnięte ciaśniej, co by nic nie na odwalać w razie czego...
Pozdrowionka współcierpiący , dalej podtrzymuje, że z ChAD da się żyć, tylko trzeba uważać...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez maargooo 15 gru 2015, 13:53
A w nawiązaniu do hipomanii, wczoraj wpadła mi w ucho piosenka Ani Wyszkoni, której tekst idealnie wpisuje się w temat ChAD, szaleństwa i skojarzyła mi się z ostatnim "odklejeniem 5 klepki" :P

Według wszelkich prawideł
Dziś nie zdarzy się nic ciekawego na pewno,
Jakże nudno jest żyć.

Śpiewaj głośno w urzędach,
Zamień oczy na błysk,
Mów dziś wszystkim "dzień dobry"
Oddaj wszystko za nic
Na cześć wariata

Smutnym jakże nudno być
I grzeczność także schowaj w kieszeń,
A mały grzeszek choćby dziś
Wysoko Twoją duszę uniesie 2x.

Zerwij wszystkie guziki
Noś skarpetki na rękach,
A pieniądze oszczędzaj w plastikowych butelkach
Na cześć wariata

Śpiewaj głośno w urzędach,
Zamień oczy na błysk,
Mów dziś wszystkim "dzień dobry"
Oddaj wszystko za nic
Na cześć wariata

Smutnym jakże nudno być
I grzeczność także schowaj w kieszeń,
A mały grzeszek choćby dziś
Wysoko Twoją duszę uniesie

https://www.youtube.com/watch?v=i4_JdPAgUw4
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Kupiec 15 gru 2015, 19:19
Kupiec napisał(a):Mam prośbę niedawno stwierdzono u mnie CHAD i jestem troszkę rozkojarzony bo zawsze myślałem ze wszystko jest ok tylko czasem mam jakiś tam problem jak każdy. Chciałbym abyście się podzielili symptomami aby sam mógł zobaczyć co i jak... Niby czytałem ale co innego przeżyć a co innego to opisać czyjeś dosw.

Wiem ze tego pewnie tu dużo ale przeglądałem i więcej tu opisów jak się czujecie niż tego jak to wygląda jeśli możecie było by milo gdybyście mi udaremnili czytania wszystkiego ;)

przez Carica Milica 15 gru 2015, 19:34
W czwartek, po trzech miesiącach, mam wizytę u psychiatry. Chyba przygotuję spis zagadnień do omówienia. Ostatnio mi wypadły dni, kiedy nie brałam kwety i czuję się doskonale!
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Ḍryāgan 15 gru 2015, 22:04
Kupiec napisał(a):
Kupiec napisał(a):Mam prośbę niedawno stwierdzono u mnie CHAD i jestem troszkę rozkojarzony bo zawsze myślałem ze wszystko jest ok tylko czasem mam jakiś tam problem jak każdy. Chciałbym abyście się podzielili symptomami aby sam mógł zobaczyć co i jak... Niby czytałem ale co innego przeżyć a co innego to opisać czyjeś dosw.

Wiem ze tego pewnie tu dużo ale przeglądałem i więcej tu opisów jak się czujecie niż tego jak to wygląda jeśli możecie było by milo gdybyście mi udaremnili czytania wszystkiego ;)

Nie ma takich samych zupełnie objawów chorobowych, każdy trochę inaczej choruje, co było tu już wielokrotnie opisywane. A jak chcesz poczytać książkowe opisy możliwych symptomów to wejdź na wikipedię, gdzie to masz wypunktowane

przez Kupiec 16 gru 2015, 18:42
Ḍryāgan napisał(a):
Kupiec napisał(a):

Nie ma takich samych zupełnie objawów chorobowych, każdy trochę inaczej choruje, co było tu już wielokrotnie opisywane. A jak chcesz poczytać książkowe opisy możliwych symptomów to wejdź na wikipedię, gdzie to masz wypunktowane

Chyba nie o to mi chodziło raczej chodziło mi o to ja wy się czujecie dosłownie myślę ze potrafiłbym sobie to wyobrazić no ale nic chyba każdy z was ma problem z opisaniem tego co sie dzieje mam podobnie ;) ale dzięki za odp tak czy inaczej :)

przez maargooo 17 gru 2015, 20:07

Chyba nie o to mi chodziło raczej chodziło mi o to ja wy się czujecie dosłownie myślę ze potrafiłbym sobie to wyobrazić no ale nic chyba każdy z was ma problem z opisaniem tego co sie dzieje mam podobnie ;) ale dzięki za odp tak czy inaczej :)

Kupiec, ale kolega Dryagan ma poniekąd rację... Nie da się jednoznacznie i jak stwierdziłeś "dosłownie" określić nastroju, samopoczucia, poszarpanej psyche :roll: ChAD to niestety nie otwarte złamanie nogi, czy grypa, które krótko i zwięźle możesz opisać. Stąd pomysł na odesłanie Cię do wypunktowanych suchych faktów np. na Wikipedii. Tym bardziej, gdy wielu z nas potrafi z godziny na godzinę, czy z dnia na dzień czuć się zupełnie inaczej. A jeszcze jak do tego dojdą jakieś wydarzenia życia codziennego, które potrafią wpłynąć na zmianę faz, to już w ogóle jest jazda...
Obserwuj się i poczytaj trochę fachowej literatury, a z czasem będzie Ci łatwiej się odnaleźć, powodzenia :lol:

przez maargooo 17 gru 2015, 20:18
A jeśli o mnie chodzi, hipo się utrzymuje i przestaje mnie to bawić powolutku...
Niby jest fajnie, przyjemnie, entuzjazm, bystry i lotny umysł, ALE
moje aktualne:
gadulstwo,
wielowątkowość pourywany myśli,
łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów,
godziny wiszenia na tel. i dziesiątki wysłanych dobowe sms'ów
oraz nad wyraz wysokie libido...
- to wszystko doprowadza mnie powoli na skraj wyczerpania psycho-fizycznego.
Na szczęście śpię normalnie na moim leku i wspieram się czasem Hydro jak mnie rzuca za mocno w nocy.
Co nie zmienia faktu, że mimo pozornej radości, że to akurat w tą stronę "się pała przegięła", mam pewne obawy, czy długo tak jeszcze pociągnę??

A jak tam u Was?? Marwil, Wolfman, Carica Milica... ??
Pozdro for ALL...

przez joaszka 17 gru 2015, 21:58
Hej, maargooo, nie znamy sie jeszcze, tez jestem Chadowcem, mialam przerwę w zaglądaniu tu :) miło Cię pozanć!
joaszka

Sortuj wg