CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez maargooo 11 gru 2015, 13:22
Carica Milica napisał(a):
maargooo napisał(a):
grabioza napisał(a):Dzisiaj balonik lata wyżej, ale jeszcze na bezpiecznej wysokości. Zwyżka nastąpiła po odkryciu tanich lotów do kilku fajnych miejsc. Ale zostanie bez kasy nie jest dobrym pomysłem, chociaż do szczęścia nie potrzebuję wiele- szczoteczka do zębów, śpiwór i kawałek podłogi.
W przyszłym tygodniu idę na wizytę do psychiatry i czeka mnie długa pogawędka i zapewne mieszanie w lekach. Źle toleruje kwetę. Biorę 25 mg i zzmuszam się do powstania o porze, która mnie zobowiązuje do przygotowania do wyjścia itp.

Grabioza, masz wiadomość na priv, nie chciało mi się tu rozwijać,
pozdrawiam :)

Napisz do mnie. Nie wiem, jak mi się zalogowało na tamto konto. Nie używam go, z kilku powodów niezwiązanych z forum. :)

Carica Milica, a skąd mam pewność, że Grabioza to również Ty?? Napisałam do tejże osoby na priv, bo chciałam pomóc w kwestii Kwety odnosząc się do własnego doświadczenia, więc nic tam specjalnego do ukrycia raczej nie ma, ale nie chciałam 'zaśmiecać' ogólnego ;)
Z 2 jednak strony dziwi mnie to, że szczególnie w takim miejscu jak to, ktoś korzysta z 2 kont i nick'ów, to ciut mylące i wprowadzające niepotrzebny zamęt...

przez Carica Milica 11 gru 2015, 15:11
Carica Milica, a skąd mam pewność, że Grabioza to również Ty?? Napisałam do tejże osoby na priv, bo chciałam pomóc w kwestii Kwety odnosząc się do własnego doświadczenia, więc nic tam specjalnego do ukrycia raczej nie ma, ale nie chciałam 'zaśmiecać' ogólnego ;)
Z 2 jednak strony dziwi mnie to, że szczególnie w takim miejscu jak to, ktoś korzysta z 2 kont i nick'ów, to ciut mylące i wprowadzające niepotrzebny zamęt...

Wysłałam Ci pw. :) I też z odpowiedzią, dlaczego nie używam tamtego konta. Muszę je zlikwidować. :) Nie wprowadzam nie potrzebnego zamętu, tylko przez przypadek się zalogowałam.
III Miss Forum

przez maargooo 11 gru 2015, 16:33
Carica Milica napisał(a):

Wysłałam Ci pw. :) I też z odpowiedzią, dlaczego nie używam tamtego konta. Muszę je zlikwidować. :) Nie wprowadzam nie potrzebnego zamętu, tylko przez przypadek się zalogowałam.

Dzięki, ja również odpowiedziałam Ci na priv :) Pozdrowionka!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ḍryāgan 11 gru 2015, 17:33
Carica Milica napisał(a):I jak ocenisz te dziewięć lat? Zaakceptowałeś chorobę? Którym chadowym typem? Mnie zakwalifikowano do F31.9- szybka zmiana faz i występowanie stanów mieszanych.

Te dziewięć lat ... górki, dołki czyli norma dla chadowca. Nie mam szybkich zmian faz - to raczej ChAD I. W szpitalu mi napisali F31.2 - epizod maniakalny z objawami psychotycznymi, wcześniej miałem zdiagnozowaną psychozę schizoafektywną. Generalnie wolno wchodzę w daną fazę, silniejsze mam manie niż depresje. No i remisje - bez objawów chorobowych. Czy chorobę można zaakceptować? To trudne, ale powiedzmy, że się przyzwyczaiłem i wiem, że nie będzie inaczej. Niestety przez tę chorobę straciłem możliwość, żeby mieć rodzinę (zapewne, bo kto by ze mną wytrzymał). Staram się jakoś funkcjonować, chociaż czasem trudno. Nieraz brakuje wsparcia czy bodaj tylko zrozumienia.

przez Carica Milica 13 gru 2015, 01:48
Echm. Z racji, że jestem już po piwie, 0,1 rakij wiśniowej i właśnie się przyssałam się do jeżynowej, to tak mnie wzięło na szczere wyznania. Boję się przyszłości, czy sobie poradzę, czy nie przyjdzie chwila zwątpienia. I przede wszystkim, czy uda mi się stworzyć normalny związek (haha). W tym roku dostałam po ryju z powodu szaleństwa i strach jest. Mogę sobie pieprzyć o tym, że jestem młoda i tyyyle przede mną, są to tylko farmazony, w które chcę wierzyć. Pozdro etc.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez filip133 13 gru 2015, 02:12
Carica Milica napisał(a):Boję się przyszłości, czy sobie poradzę, czy nie przyjdzie chwila zwątpienia.

Ja to codziennie mam takie chwile zwątpienia, masakra... -.-

Carica Milica napisał(a):I przede wszystkim, czy uda mi się stworzyć normalny związek (haha). W tym roku dostałam po ryju z powodu szaleństwa i strach jest.

Ja w to przestałem wierzyć już parę lat temu, ale pojawił się jednak związek w którym się tak dobrze czułem, a potem ona zaczęła coś odwalać.... Rozpadło się, poszedłem do psychiatry, bo myślałem że mi depresja wróciła, a On stwierdził mi ChAD.

I właśnie sam nie wiem czy ja na pewno mam to ChAD, czy to jednak jakaś deprecha.... :/ Ostatnio tak często, tuż przed pójściem spać, ogarnia mnie taki nastrój, że moje myśli zaczynają błądzić w okół chęci sięgnięcia po nóż, pocięcia się, o tym że to życie i tak jest nic nie warto i powinienem się zabić. Nigdy wcześniej tak nie miałem, że taki nastrój przed samym snem mnie nachodzi... A rano już jest dobrze. Dobrze, że w poniedziałek psychiatra... Ehh nie ogarniam tego wszystkiego. Wieczorem mam zupełnie nie swoje myślenie, jak na co dzień, tylko mój umysł opanowuje coś zupełnie innego, nie wiem, jakby przełączył się jakiś guzik w mózgu. A hipomanie....? W sumie to od sierpnia miałem raz, przez trzy dni...

przez Carica Milica 13 gru 2015, 02:51
Sorry, za dużo alko blabla.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Kupiec 13 gru 2015, 19:23
Mam prośbę niedawno stwierdzono u mnie CHAD i jestem troszkę rozkojarzony bo zawsze myślałem ze wszystko jest ok tylko czasem mam jakiś tam problem jak każdy. Chciałbym abyście się podzielili symptomami aby sam mógł zobaczyć co i jak... Niby czytałem ale co innego przeżyć a co innego to opisać czyjeś dosw.

przez filip133 13 gru 2015, 21:16
Carica Milica napisał(a):Sorry, za dużo alko blabla.

Kogo przepraszasz? :P

przez marwil 13 gru 2015, 23:57
Kupiec napisał(a):Mam prośbę niedawno stwierdzono u mnie CHAD i jestem troszkę rozkojarzony bo zawsze myślałem ze wszystko jest ok tylko czasem mam jakiś tam problem jak każdy. Chciałbym abyście się podzielili symptomami aby sam mógł zobaczyć co i jak... Niby czytałem ale co innego przeżyć a co innego to opisać czyjeś dosw.

Przewertuj ten temat, jaki i jego poprzednie dwie odsłony.
Symptomów i ich opisów co niemiara.

Źle toleruje kwetę. Biorę 25 mg i zzmuszam się do powstania o porze, która mnie zobowiązuje do przygotowania do wyjścia itp.

25mg to chyba najmniejsza tabletka. Dzielę ją na 4 części i od święta zjadam taką ćwiartkę.
Czuję działanie jeszcze kilka godzin po obudzeniu się. Bardzo silnie na mnie działa ten lek.
Popróbuj mniejszych dawek. Połowę 25mg lub mniej.
Ostatnio edytowano 14 gru 2015, 00:04 przez marwil, łącznie edytowano 1 raz
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Davin 14 gru 2015, 00:01
marwil, gdzie się podziewałeś?! Dawno nic w wyborach nie napisałeś. ;)

przez marwil 14 gru 2015, 00:12
Davin napisał(a):marwil, gdzie się podziewałeś?! Dawno nic w wyborach nie napisałeś. ;)

Ić stont, a jak chcesz ze swoim lewackim towarzychem poczytać geniusza, to przypucuj się admnistracji o zdjęcie moich kajdan na dział socjologia.
Namów jeszcze naczelnego lewaka banzaja, pewnie też stęskniony.
W końcu musicie bronić demokracji.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Davin 14 gru 2015, 00:17
marwil, ja do ciebie grzecznie a ty mnie obrażasz. :roll:

przez marwil 14 gru 2015, 00:19
Sorki, może to nie ciebie zapamiętałem jako łajzę.

Sortuj wg