CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Siding Spring 20 gru 2012, 19:37
chyba chodzilo mu ze niedlugo po skonczeniu 40 stki umieraja w sensie popelniaja samobojstwo

przez Widmo 20 gru 2012, 22:54
JOSE 2 napisał(a):Większość chorych umiera po czterdziestce. Może uczonym uda się wynależć specyfik, łagodzący objawy tego świństwa.

O ile pamietam to smiertelnosc wynosi okolo 10% i jest wieksza niz w chorobie jednobiegunowej czyli depresji.
Na pewno nie jest to wiekszosc.
Polska Wiki podaje 10-15% jako smierc w wyniku samobojstwa i chyba z wieksza liczba sie nie spotkalem.
Mozna do tego oczywiscie doliczyc wypadki i nieszczesliwe zdazenia. Nie ulega tez watpliwosci, ze alkohol, papierosy itd od ktorych jestesmy czesciej uzaleznieni skracaja nasze zycie. A pewnie i dlugotrwale brane leki niszcza organizm.
Jest wiec zle ale nie tragicznie ;)

przez sens 21 gru 2012, 10:02
Widmo
10-15 % samobójstw to nie jest tragicznie? nie mówimy o próbach tylko o zrealizowanych.

mam mieć zmiane leków
kto zażywał qwetaminę? jakie wrażenia?

-- 21 gru 2012, 10:08 --

4 dni było dobrze i zaczyna mnie trochę ciagnąc w dół
może dlatego że sporo zrobiłam i energii wydatkowałam?

maargoo jak u Ciebie?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 21 gru 2012, 10:44
sens napisał(a):Widmo
10-15 % samobójstw to nie jest tragicznie? nie mówimy o próbach tylko o zrealizowanych.

Tak 10-15% to zrealizowane samobojstwa. Prob jest wiecej.

Sens jeszcze dwa dni temu dostrzeglabys w tamtym zdaniu czarny ale jednak humor.
Pomimo slusznosci, ze chad jest straszna choroba.
Dzisiaj jak sama piszesz jest troche gorzej a zatem swiat jest postrzegany mniej kolorowo.
Taki ten chad jest, ze wykrzywia rzeczywistosc:/

Sluchaj a moze bys sprobowala nastepnych razem nie "rzucac sie" tak na ten dobry nastroj :)
Jest to duze uproszczenie ale chyba mozna powiedziec, ze depresja jest wynikiem manii.
Wiem jak to jest kiedy po slabych dniach zaczyna sie dobrze i czlowiek chce nadrobic i wyciagnac z zycia to czego brakowalo.
Ale moze to jest bledne kolo?
Ja ostatnio staram sie wlasnie zwalniac i hamowac w te fajne dni. Choc czasami "swiadomie" wiedzac o konsekwencjach folguje sobie.
To o czym pisze to znowu czastka tego czego nauczylem sie z ksiazek Basco - Ramirez.
A wspominam o tym poniewaz ostatnio wrocilem do nich po dlugim czasie i powiem Wam, ze zaskoczylo mnie jak pewna wiedza i umiejetnosci szybko uciekaja.
Po prostu zapomnialem i oduczylem sie pewnych korzystnych wzorcow zachowan w chad.
Mnie one na prawde pomagaja jesli nie lepiej funkcjonowac to przynajmnie lepiej zrozumiec chad.

przez JOSE 2 21 gru 2012, 20:42
Sens chodzi Ci chyba o lek Quetiapinum czyli Ketrel. Ja biorę go już przeszło 2 lata. Jestem bardzo zadowolony. Skutki uboczne to senność (dlatego biorę go tylko wieczorem) oraz duży apetyt.
Dawniej Rambo.

przez Widmo 21 gru 2012, 22:07
Tez mi ta nazwa wydawala sie dziwna...
Potwierdzam. Zaczalem od litu i Ketrelu. Teraz tylko lit. Ale to Ketrel cudownie mnie usypial (bralem tylko na noc i najmniejsza dawke). Ale nie powalal, moze troche na poczatku, za to pozwalal spokojnie sie wyciszyc. Rowniez jak u JOSE2 powodowal na poczatku podwyzszony apetyt ale pozniej juz tego nie obserwowalem i nie wplynal na waga.

przez sens 21 gru 2012, 23:29
dzieki o kurcze
chodzi o kwetiapinę - ja przekrecam nazwy
brałam ketrel jak bylam w na dziennym i robil ze mnie zombi
nie skojarzyłam ja lekarz mi to przepisywał
nie bede tego brac
nie potrzebnie kupiłam mogłam poszukać w necie... :(
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 22 gru 2012, 00:01
sens
Wszystko zalezy jaka dawke bralas w jakim stanie bylas itd.
Moge tylko powiedziec o malych dawkach Ketrelu na noc, ze dzialaja rewelacyjnie.

Poruszalem juz ta kwestie i moze dostane po uszach.
Ja sam sie zlapalem na pseudo objawach ubocznych litu. Tego niedobrego i ohydnego litu mozna dodac.
Tylko dzieki rozsadkowi lekarza i mojej kolezance nie wkrecilem sie objawy uboczne.
A byla sytuacje...jedna komiczna jak wyzeralem u kumpla sol kuchenna (sod obniza stezenie litu we krwi jak wyczytalem w ulotce)
Druga mniej zabawna, kiedy wracajac z pracy nogi trzesly mi sie jak galareta i malo co nie zadzwonilem po pogotowie.
Doszlo do tego, ze balem sie schodzic po schodach. Wszystko to okazalo sie po czasie wybrykami, mojej styranej depresja a pozniej solidna hipomania, psychiki.
Sens to nie jest dobre nastawienie. Sprawdz jakie dawki bralas a jakie teraz masz zalecone i zachowaj jak najwiejszy dystans do mozliwych skutkow ubocznych. Nie czytaj ulotki, postaraj sie zapomniec o tym ze bierzesz nowy/stary lek.
Po za tym zastanow sie. Bralas Keterel i pewnie jeszcze jakis lek, leki. Jaka masz pewnosc, ze to Ketrel robil z Ciebie zombi?
Jaka masz pewnosc, ze stan zombi nie byl spowodowany samym chad?
Nie odbierz tego prosze jako czepialstwa bo zalezy mi tak jak nam wszystkim aby kazdy z nas wyszedl na prosta. Oczywoscie tez po prostu moge nie miec racji.

przez JOSE 2 22 gru 2012, 08:54
Jak nie było Ketrelu to w aptece dostawałem Kwetiapinę.To to samo. Ja biorę na noc setkę Ketrelu i jedną Depakinę. Rewelacyjnie zasypiam. Jeszcze nie tak dawno opakowanie Ketrelu kosztowało przeszło trzy stówki. Ketrel wyciągnął mnie z depresji i ustabilizował mój stan na lekkim minusie (może to jest mój stan normalny).
Dawniej Rambo.

przez Miniaa 23 gru 2012, 02:15
Widzę, że mimo tego iż kawał czasu mnie nie było, cały czas te same osoby się tutaj kręcą. Melduje się u Was po długiej przerwie, jest ciężko, ale dobrze. Bez leków już ho, ho ... 1/2 roku.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez pannaAlicja 23 gru 2012, 02:20
Miniaa, tęskniłam! Remisja?
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Miniaa 23 gru 2012, 02:25
Ja też tęskniłam za Tobą i paroma innymi osobami. Nie wiem czy remisja czy reżycie. Chciałabym się Wam pochwalić co się zmieniło od tak długiego czasu, ale boje się tutaj ujawniać.

Pomogło mi zapoznanie się głębiej z psychologią behawioralną, jeśli pozwolicie to i Was wprowadzę w teorie (to nie żadne czasy mary czy nieprawdopodobne obietnice)
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez pannaAlicja 23 gru 2012, 02:50
Pisz, pisz! Tu albo na bipolarze :D
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez JOSE 2 23 gru 2012, 17:47
Witaj Miniaa!!!
Dawniej Rambo.

Sortuj wg