CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zdiagnozowana 04 lis 2015, 11:52
Wpadlam w silna depresje po okresie hipomanii. Nie man sil do tej choroby Nic nie pomaga. Co was wyciagnelo z silnej depresji? A bylo tak pieknie... Tylko upadek bardzo mocny. Jeszcze pytanie czy ktos stosowal lampe antydepresyjna? Czy pomaga na depresje w Chad?

przez marwil 04 lis 2015, 12:00
zdiagnozowana napisał(a):Wpadlam w silna depresje po okresie hipomanii. Nie man sil do tej choroby Nic nie pomaga. Co was wyciagnelo z silnej depresji? A bylo tak pieknie... Tylko upadek bardzo mocny. Jeszcze pytanie czy ktos stosowal lampe antydepresyjna? Czy pomaga na depresje w Chad?

cześć

Depresja po okresie manii/hipomanii to zazwyczaj reguła.
Każdy reaguje inaczej na leki.
Lampa nie zaszkodzi. (Mi nie pomogła)
Mi osobiście żadne leki antydepresyjne nie pomagają w depresji. W ogóle zasadność ich stosowania w ChAD jest kwestionowana w psychiatrii. Można je brać i tylko cierpieć skutki uboczne, lub może nastąpić zmiana fazy.
Czas. Czas leczy skutecznie z depresji. Niestety trzeba swoje przecierpieć, na ogół kilka m-cy, ale na 100% każda depresja mija.
Nie zadręczaj się niemożnością wyjścia z depresji. Sama udręka jej przeżywania wystarczy.
Będzie dobrze.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez zdiagnozowana 04 lis 2015, 12:32
Moje depresje sa bardzo silne a hipomania praktycznie nie zauwazalna gdyby nie uczucie silnego zakochania obsesji klamstw I silnego popedu seksualnego Nikt nie stwierdzil by hipo. Lekarz sam nie byl pewny za diagnoza przewazyl nawrot po tym okresie pomimo brania antydepresantu. Wątpię ze u mnie da sie to przeczekac gdyż mój chad ma przebieg typowo depresyjny czy ktos z was ma podobnie? Co wyciągnęlo was na prosta? Strasznie boje się tej choroby.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez filip133 04 lis 2015, 12:43
U mnie też manie są płytkie i krótkie, a depresja dokucza często i długo. Leków przez kilka lat się bardzo dużo obrałem, heh. No i co zrobić, chodzę na psychoterapię i biorę co mi psychiatra przepisuje i czekam, co innego mogę poradzić...
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez marwil 04 lis 2015, 12:49
Też łykałem wszystko, co lekarz przepisywał.
Uważam, że bardzo dużo przez lekarstwa wycierpiałem i przedłużałem tylko swoje męki.

Mogę zasugerować jedynie mniejsze zło:
bupropion, moklobemid, trazodon, tianeptyna.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez zdiagnozowana 04 lis 2015, 13:12
Strasznie sie boje... Skad mam wiedziec ze diagnoza jest sluszna skoro lekarz sam nie jest pewny? Filip po czym zdiagnozowali CI Chad? Jamie zarzywasz teraz leki?

przez filip133 04 lis 2015, 13:15
Tak zajrzałem co o tym jest na wikipedii i np. trazodon - niektóre nazwy handlowe: Trittico - to mi przepisywali już kiedyś :P Haha xD

przez filip133 04 lis 2015, 13:17
zdiagnozowana napisał(a):Strasznie sie boje... Skad mam wiedziec ze diagnoza jest sluszna skoro lekarz sam nie jest pewny? Filip po czym zdiagnozowali CI Chad? Jamie zarzywasz teraz leki?

Bo długo kiedyś leczyłem depresję, a potem mi lekarz zdiagnozował że byłem w stanie manii, w czasie związku z dziewczyną.... Heh :/ Skomplikowane... Teraz mam przepisane od psychiatry do brania efevelon, alpragen, sulpiryd, depakine, amizepin.

przez zdiagnozowana 04 lis 2015, 14:13
filip133 napisał(a):
zdiagnozowana napisał(a):Strasznie sie boje... Skad mam wiedziec ze diagnoza jest sluszna skoro lekarz sam nie jest pewny? Filip po czym zdiagnozowali CI Chad? Jamie zarzywasz teraz leki?

Bo długo kiedyś leczyłem depresję, a potem mi lekarz zdiagnozował że byłem w stanie manii, w czasie związku z dziewczyną.... Heh :/ Skomplikowane... Teraz mam przepisane od psychiatry do brania efevelon, alpragen, sulpiryd, depakine, amizepin.

O matko ile leków... ja też leczyłam depresję i miałam ciągle spadki nastrojów, aż wkońcu na wiosnę nastrój się wyrównał, ale zaczełam czuć silny popęd sexualny, mając męża zakochałam się w kimś, podrywałam, kłamałam i zdradzałam. Miałam wrażenie, że jestem taka fajna, chciałam pomagać innym. Innych objawów brak nie czułam się mega szczęśliwa, ani jakaś pobudzona, sypiałam normalnie tylko to uczucie bujania w obłokach. Tak mi wstyd . Mam żal do siebie, że temu nie zapobiegłam, że dałam się ponieść tym uczucią skąd mogłam wiedzieć, że to przez chorobę... Swoim postępowanie skrzywdziłam kilka osób, a po fakcie zaczełam wpadać w coraz większą depresję. Wszystko to działo się nie odstawiając leku antydepresyjnego. Boje się tej choroby, jak i leków na nią, boje się, że dalej będe krzywdzić innych. Mąż mi wybaczył, ale ja sobie nie potrafię...

przez marwil 04 lis 2015, 15:18
zdiagnozowana napisał(a):Mąż mi wybaczył, ale ja sobie nie potrafię...

Musisz sobie wybaczyć. To nie Twoja wina, tylko wina choroby.
To tak, jakby chory na parkinsona miał wyrzuty sumienia, że się trząsł.
To dosyć trudne (tym bardziej w depresji, gdzie zwykłe sprawy dołują), ale jest jednym z warunków odzyskania równowagi i nie popadania w obłęd depresyjny.
Nie myśl o przeszłości za wiele, tłumacz sobie: było, minęło, nikt nie umarł.

przez zdiagnozowana 04 lis 2015, 18:16
Marwil ty nie bierzesz wogole lekow teraz? W jakim jestes stanie? Czy masz remisje? Dalej nie wiem czy u mnie to napewno byla gorka... Jak myslicie

przez Bode Miller 04 lis 2015, 20:14
Mi lekarz też ostatnio zmienił diagnozę z F33 na F31 ,ale tylko na jakimś papierku po to, żebym miał wyższy stopień choroby i większe zniżki na leki :D. Od razu zaznaczył o co kamman i ,żebym nie brał tej diagnozy na poważnie :D
Bode Miller

przez marwil 04 lis 2015, 20:24
zdiagnozowana napisał(a):Marwil ty nie bierzesz wogole lekow teraz? W jakim jestes stanie? Czy masz remisje? Dalej nie wiem czy u mnie to napewno byla gorka... Jak myslicie

Nie biorę leków. Jestem w remisji.
Z opisu Twojego to była górka. Kolejna, jak czytam wywołana przez LPD.

przez WolfMan 04 lis 2015, 22:04
Ja jak jeszcze nie miałem diagnozy Chad brałem kilka miesięcy antydepresanty na depresję,nic mi nie pomagały po pół roku zacząłem się czuć lepiej.Potem coraz lepiej i coraz lepiej,potem zajebi...cie,a potem wystrzeliło mnie z butów i wpadłem w kilkumiesięczną manię :-) skończyło się w szpitalu bo rozbuchana mania jest do opanowania tylko w szpitalu.
Marwil dobrze mówi w Chad leki antydepresyjne trzeba stosować bardzo ostrożnie ,albo wogule.

Sortuj wg