CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 12 wrz 2015, 20:58
...ja oszalałem
Mania dysforyczna, stan mieszany lub pobudzona depresja...
Jak kto woli.
Cały dzień walczę z jakże rozkoszną myślą o powieszeniu się w parku. Koło placu zabaw- tak żeby mnie dzieci znalazły
Mam potrzebę zrobienia czegoś całkowicie głupiego, irracjonalnego i niezrozumiałego dla niewariatów.
Zrobić coś co mnie pogrąży do reszty.
Wyjśc na miasto i napaść na milicjantów
Z pewnością jeden z nich mnie zabije. I to będzie samobójstwo dokonane z udziałem osób trzecich hehehehehe
To prawda co piszą o stanie mieszanym w CHAD
To najniebezpieczniejszy dla chorego etap choroby psychicznej ( ze wszystkich chorób psychicznych)
Szokujące samobójstwo wydaje się czymś ze wszech miar uzasadnionym i akceptowalnym.
Gdybym był teraz kierowcą autobusu rejsowego to z pewnościa najebał bym się w trupa i na pełnej kurwie wjechał ze wszystkimi pasażerami pod tira...
To jest już nie do zniesienia.
...nie mam podpisu...

przez elan 12 wrz 2015, 21:10
Całe szczescie ze tak silnie jest w nas zakotwiczony instynkt samozachowawczy.
elan

przez joaszka 12 wrz 2015, 21:31
Mam potrzebę zrobienia czegoś całkowicie głupiego, irracjonalnego i niezrozumiałego dla niewariatów.
Zrobić coś co mnie pogrąży do reszty.
(...)
To prawda co piszą o stanie mieszanym w CHAD
To najniebezpieczniejszy dla chorego etap choroby psychicznej ( ze wszystkich chorób psychicznych)
Szokujące samobójstwo wydaje się czymś ze wszech miar uzasadnionym i akceptowalnym.

Zaczynam coraz lepiej rozumieć to wszystko.
Myślałam, że jestem pojebana. Tyle razy, i to właśnie w stanie mieszanym, miałam ochotę pójść na najbliższą stację metra i odpie*dolić akcję. Mam nawet obmyślony dokładnie scenariusz. Teraz widzę, że nie tylko ja tak myślę. Tzn. nie ja, a choroba. Choć nie do końca widzę teraz różnicę.

popelina napisał(a):Po 9 miesiącach leczenia się na depresję dostałam dodatkową diagnozę Chad. Nie zgadzam się z nią i czuję że jest na wyrost. Moja terapeutka, z którą pracuję również od 9 m-cy wątpi w diagnozę. Ale dostałam dekapine chrono , biorę ponad tydzień i jestem warzywem. Nastrój dno totalne, deprecha , zmęczenie , niepokój i lęki. W pracy zrezygnowałam z całego etatu na pół... Mam zamiar rzucić je na własną rękę. Ja chcę "żyć" a nie spać. Śpię około 14 godzin na dobę a nawet 16. Lecząc się na depresję miałam Tritticco i Seronil. Później zostało Trittico samo. A teraz mam Trittico i Dekapinę. Najlepiej się czułam na pierwszym zestawie.

popelina, na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie ChAD? Lekarz tłumaczył Ci przesłanki?
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez popelina 13 wrz 2015, 11:24
Już tłumaczę. Zgłosiłam się do psychiatry po 3 miesiącach męczarni z bezsennością , huśtawkami nastrojów , agresją. Stworzyłam domownikom piekło codziennie krzycząc, że życzę im żeby zdechli. Byłam w takim stanie , że leżałam na łóżku i zwijałam się z bólu, ale psychicznego. Przez moment myślałam , że jestem opętana ;) 12.01.2015 Diagnoza depresja. Dostałam leki , zaczęłam psychoterapię. Na tyle to wszystko fajnie na mnie zadziałało , że znalazłam pracę , później zmieniłam ją na drugą. I jak poczułam się już ( według mnie ) wystarczająco dobrze , odstawiłam leki na własną rękę. Jestem mężatką. Po odstawieniu leków , weszłam w romans z młodszym mężczyzną, po półtora tygodnia znajomości postanowiłam odejść od męża i wyjechać z kochankiem do Niemiec , rzuciłam pracę. W tym stanie " euforycznym " poszłam na wizytę do psychiatry. Wtedy usłyszałam po raz pierwszy , że ma podejrzenie właśnie choroby dwubiegunowej. Dostałam polecenie spisywania nastrojów ( nie zrobiłam tego , nie chciało mi się ) Tydzień po wizycie poszłam i się naćpałam. ( Kiedyś miałam problem z narkotykami , od 6 lat nie brałam nic. ) Bardzo źle na mnie zadziałał narkotyk. Nie tak jak oczekiwałam. Zapłaciłam za ten wyskok , 2 tygodniami leżenia w łóżku , bez kontaktowania się z kimkolwiek. No i kolejna wizyta i dostałam diagnozę. Tak o. Po prostu. Sama nie wiem już co mam ze sobą zrobić. Cokolwiek postanowię i jakąkolwiek decyzję podejmę , za godzinę jest nieaktualna. Nie mam nad sobą kontroli. Mam odczucie jakbym była gdzieś w środku , ale nie mam ze sobą kontaktu.
"Emocjonalne sinusoidy, mój własny mózg,
Funduje mi przeloty od K2, aż po Mariański Rów"

przez popelina 13 wrz 2015, 11:31
Aha jak już się tak otworzyłam , to może jeszcze dodam , że w dzieciństwie byłam świadkiem morderstwa. Jako nastolatka brałam narkotyki , miałam bulimię , a jako kobieta byłam zakupoholiczką. We wszystkich związkach robiłam toksyczny bajzel. Ze zdradami, awanturami , biciem , szarpaniem i pluciem. W małżeństwie się wyciszyłam.. na chwilę.
"Emocjonalne sinusoidy, mój własny mózg,
Funduje mi przeloty od K2, aż po Mariański Rów"

przez INTEL 1 13 wrz 2015, 11:33
popelina napisał(a): Po odstawieniu leków , weszłam w romans z młodszym mężczyzną, po półtora tygodnia znajomości postanowiłam odejść od męża i wyjechać z kochankiem do Niemiec.

Ha- może się bliżej poznamy? :D :D :D

A tak na powaznie to dokładnie wiem co czujesz.
Bardzo niemiła w tym wszystkim jest pełna świadomośc obłędu, z ktorym niestety niczego nie da się zrobić...
...nie mam podpisu...

przez popelina 13 wrz 2015, 11:48
INTEL 1 napisał(a):
popelina napisał(a): Po odstawieniu leków , weszłam w romans z młodszym mężczyzną, po półtora tygodnia znajomości postanowiłam odejść od męża i wyjechać z kochankiem do Niemiec.

Ha- może się bliżej poznamy? :D :D :D

A tak na powaznie to dokładnie wiem co czujesz.
Bardzo niemiła w tym wszystkim jest pełna świadomośc obłędu, z ktorym niestety niczego nie da się zrobić...

Nie chciałbyś tak naprawdę hehe ;)

Dla mnie to nie był obłęd. Wydawało mi się że to raczej : Carpe diem , chwytaj dzień , żyj chwilą , masz jedno życie. I na dzień dzisiejszy mam właśnie dylemat na ile to obłęd, a na ile chęć korzystania z życia. Gdzie jest ta granica "normalności" i kto ją ustala?

przez INTEL 1 13 wrz 2015, 12:00
Ciężkie pytanie...
Może granica została przekroczona w momencie, kiedy jej przekroczenie powoduje że "po wszystkim" jest Ci z tym źle?
...nie mam podpisu...

przez popelina 13 wrz 2015, 12:17
INTEL 1 napisał(a):Ciężkie pytanie...
Może granica została przekroczona w momencie, kiedy jej przekroczenie powoduje że "po wszystkim" jest Ci z tym źle?

Ale mi jest źle już w momencie kiedy ktoś mi powie, że zrobiłam mu krzywdę, że uraziłam , że coś tam. Ja jestem chodzącym poczuciem winy. Zostało mi to z dzieciństwa ( niefajnego zresztą ). I dlatego całe życie spełniałam oczekiwania innych. A teraz ten stan euforyczny , nazwany obłędem , dla mnie był po prostu walką o szczęście, o siebie. Jakimś buntem. Poszłam na żywioł. Złapałam kilka zajebistych chwil. A ktoś mi mówi : No.. to nie pani decyzje, to choroba , leki proszę brać.

przez Angua 13 wrz 2015, 13:32
popelina napisał(a):
INTEL 1 napisał(a):Ciężkie pytanie...

Ale mi jest źle już w momencie kiedy ktoś mi powie, że zrobiłam mu krzywdę, że uraziłam , że coś tam. Ja jestem chodzącym poczuciem winy. Zostało mi to z dzieciństwa ( niefajnego zresztą ). I dlatego całe życie spełniałam oczekiwania innych. A teraz ten stan euforyczny , nazwany obłędem , dla mnie był po prostu walką o szczęście, o siebie. Jakimś buntem. Poszłam na żywioł. Złapałam kilka zajebistych chwil. A ktoś mi mówi : No.. to nie pani decyzje, to choroba , leki proszę brać.

Jakbym czytała o sobie...
Angua

przez pawel1978 13 wrz 2015, 14:50
Jestem żoną Pawła,chciałam was od niego pożegnać,
próbuję znaleźć tu jakąś odpowiedź ,dlaczego właśnie on,był najlepszy!!!
olanzapina escitalopram

przez INTEL 1 13 wrz 2015, 14:59
pawel1978 napisał(a):Jestem żoną Pawła,chciałam was od niego pożegnać,

Jak to rozumieć?
jako pełnoprawny wariat mam obawy...
...nie mam podpisu...

przez nieboszczyk 13 wrz 2015, 15:02
japierdole
oby to byl żart
Ostatnio edytowano 13 wrz 2015, 15:04 przez nieboszczyk, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 13 wrz 2015, 15:03
Jak to rozumieć?

Co się kużwa dzieje ?
Wczoraj milena.ana, dziś Paweł ???
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg