CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lithium 25 sie 2015, 08:32
Niestety nie mieszkam blisko gór.. ale na śląsku więc w sumie aż tak daleko nie mam ;) Ja w tym roku byłam w maju w Zakopcu. W Bieszczadach niestety jeszcze nie byłam. Podobają mi się też bardzo Pieniny- Szczawnica
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

przez joaszka 25 sie 2015, 08:35
Tak tak. Muszę zebrać myśli, żeby odpisać. Wczoraj trochę za bardzo byłam na bani. Teraz czekam na wizytę u psychologa, siedzę w poczekalni.

Śląsk to blisko gór, można zawsze wyskoczyć. Ja mam wszędzie daleko x)
joaszka

przez lithium 25 sie 2015, 08:40
To owocnej rozmowy z psychologiem ;) . Ja zrezygnowałam z psychologa, nic mi to nie pomagało...ale nie neguje tego. Trzeba trafić na dobrego.. a z tym nie łatwo
Ja siedze w pracy ale póki co nuda więc wskoczyłam na forum :P
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 25 sie 2015, 11:49
Ja tam będę chodzić do niej, mam na NFZ, a wydaje mi się, że mi pomaga. Oswaja mnie z diagnozą, pracujemy też nad narzędziami dzięki którym lepiej radzę sobie z lękiem i z depresją.

Ej, tak już schodząc z offtopu
Myślicie, że zejście z Escitalopramu z 15 na 10mg mogło wywołać szybką zmianę faz? Mniej więcej odkąd zmniejszylam dawkę nie mam dnia, żebym nie miała i góry i dołu. Myślicie, że to może być to?
Jednocześnie zwiększono mi kwetiapinę z 50 na 100mg. Ktoś to kmini?
joaszka

przez Carica Milica 25 sie 2015, 12:42
joaszy napisał(a):Ja tam będę chodzić do niej, mam na NFZ, a wydaje mi się, że mi pomaga. Oswaja mnie z diagnozą, pracujemy też nad narzędziami dzięki którym lepiej radzę sobie z lękiem i z depresją.

Ej, tak już schodząc z offtopu
Myślicie, że zejście z Escitalopramu z 15 na 10mg mogło wywołać szybką zmianę faz? Mniej więcej odkąd zmniejszylam dawkę nie mam dnia, żebym nie miała i góry i dołu. Myślicie, że to może być to?
Jednocześnie zwiększono mi kwetiapinę z 50 na 100mg. Ktoś to kmini?

Też muszę sobie zorganizować terapię na NFZ. Na prywatną jeszcze mi szkoda kasy, trzeba zaoszczędzić.

Opierając się na własnych doświadczeniach, to zmniejszenie dawki może spowodować (chwilowe?) pogorszenie stanu. Dlaczego Ci zmniejszoną dawkę? Po 100mg kwety dajesz radę wstać z łóżka o przyzwoitej porze, między 7-9? Biorę 50mg i codziennie nastawiam dziesięć budzików, bo mogłabym spać do południa.
III Miss Forum

przez joaszka 25 sie 2015, 13:00
Zmniejszają mi dawkę bo esci w ogóle spowodował u mnie wystrzał manii. Docelowo mam być tylko na kwecie (ma działanie antydepresyjne też).

Po 100mg kwety wstawanie zajmuje mi koło pięciu godzin -.- bez kitu. Masakra. Nie słyszę budzikow, telefonów, mam problemy z przechodzeniem przez fazy snu.
Gdy już się obudzę to przez trzy godziny jest ok ale potem zaczyna działać poranna dawka depakiny (huehue) i znów jestem fchuj senna. Bez kawy nie dalabym rady.
joaszka

przez nieboszczyk 25 sie 2015, 13:20
INTEL 1 napisał(a):Mnie też odpierdaala obecnie
walenie żony i konia kilka razy dziennie, wielka ochota na wyruchanie tych wulgarnych dwudziestoletnich smarkul....

że tobie staje przy tej depresji i masz siłe walić żone,konia kilka razy dziennie i jeszcze ochote na jakieś nastoletnie dupeczki? przecież depresja powoduje impotencje.bez jąder byś o tym zapomniał na dobre.byś najwyżej obsikał sobie buty.

przez Tańczący z lękami 25 sie 2015, 13:36
u mnie śladu po nakręceniu nie ma, gdyż na antydepresancie o nazwie parosetyna mam... lekką depresję. Jest stabilnie, tylko hmm co to za życie?- nuda jest no i libido jakby spadło. Chociaż jak wylegiwałem się na plaży na wczasach to oczy miałem dookoła głowy :twisted: Widok dupeczek nawet w depresji zawsze będzie poprawiać mi nastrój, choć to duuużo słabsze niż na pobudzeniu...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lithium 25 sie 2015, 13:54
nieboszczyk napisał(a):
walenie żony i konia kilka razy dziennie, wielka ochota na wyruchanie tych wulgarnych dwudziestoletnich smarkul....

że tobie staje przy tej depresji i masz siłe walić żone,konia kilka razy dziennie i jeszcze ochote na jakieś nastoletnie dupeczki? przecież depresja powoduje impotencje.bez jąder byś o tym zapomniał na dobre.byś najwyżej obsikał sobie buty.

To wychodzi na to że to Mania a nie Depresja :D według mojej skromnej diagnozy :P

Ja nadal tęsknie za hipomanią :(

przez INTEL 1 25 sie 2015, 14:05
nieboszczyk napisał(a):

Ja mam pierdolca wielopoziomowego, wielobiegunowego , a czasami mam bigos wszystkiego na raz.
Czasami pierdolec jest tego właśnie typu o jakim napomknąłem. Niestety jest epizodyczny...
...nie mam podpisu...

przez Carica Milica 25 sie 2015, 14:17
Dzisiaj zwiększona aktywność i energia. Trzeba to wykorzystać. Na na na . Tylko, żebym wieczorem nie spadła na pysk.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez lithium 25 sie 2015, 15:01
To fajnie masz...oby jak najdłużej ;)

U mnie brak mocy i energii... :/

` Himen przesyła nam MOC :D -
https://www.youtube.com/watch?v=VmklNhOUx_8

przez lithium 25 sie 2015, 15:08
Mi się chyba zbliża hipomania ale lubie ten stan..
i sobie słuchammm... https://www.youtube.com/watch?v=n6HNquM4ZpM
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

przez joaszka 25 sie 2015, 17:30
Ja dziś okropny stan - serce mi wali jak szalone, czuję napięcie, próbowałam to przespać, trochę pomogło.
joaszka

Sortuj wg