CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez filip133 18 sie 2015, 18:27
Jak czytam Wasze opisy tej choroby, szczególnie te wcześniejsze posty z dziś, to aż się zaczynam bać co to mi się trafiło za choróbsko i aż zaczynam myśleć że się naczytam tego i zacznę sobie "wkręcać", że też mam takie uczucia i samopoczucie... xD I ciężkie, złe myśli... :P Nie wiem, może ja nie mam wcale ChAD, coś się psychiatra pomylił, albo u mnie to jeszcze zbyt lekki przypadek i zbyt wcześnie jest... ;P
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Nicholas1981 18 sie 2015, 18:37
filip133, bo ChAD ChADowi nierówny. po pierwsze jest kilka odmian dwubiegunówki, po drugie każdy trochę inaczej to wszystko przeżywa. Czasem myślę, że nie jest to jedna choroba, tylko wiele chorób ze wspólnym mianownikiem. Ja miałem ostre odloty w manii, z urojeniami. A teraz udało mi się przystopować manię jeszcze w wersji soft. I mam znów remisję. Na razie nie czuję spadku mocy, więc może będzie ok. Powiem tak, jakoś daje się żyć, nie ma co panikować. Część z nas tu obecnych w końcu pracuje, kończy szkoły.
Nicholas1981

przez filip133 18 sie 2015, 18:47
No tak, w sumie to zacząłem już trochę czytać o tej chorobie i widziałem że są różne odmiany... Jakoś się przestraszyłem teraz, że to takie ciężkie i że może mnie też coś mocniej weźmie... ;) Ale jakoś nie do końca wiem czemu psychiatra zdiagnozował u mnie ChAD, zawsze miałem z samą depresją problemy. I jakoś nie do końca jestem przekonany że mam chorobę dwubiegunową. No ale psychiatra jest dobry i bardzo sympatycznie z nim się rozmawiało, parę rzeczy mi mówił pomocnych jak jakiś psycholog, więc mu ufam, w to co mi zdiagnozował.
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elo69 18 sie 2015, 20:39
INTEL 1 napisał(a):W takie dnie drażni mnie na przykład straszecznie żona.
Nie mogę patrzeć jak trzyma solniczkę soląc jajko na miękko. Nie mogę słuchać jak intonuje zdania. Nie mogę słuchać dźwięków jakie wydaje na przykład jedząc ( a przecież je kulturalnie)
Mam ochotę zrobić o każdą z tych przykładowych rzeczy karczemną awanturę łącznie ze zdemolowaniem sprzętów AGD w domu.
Na szczęście znakomicie ( póki co ) nad tym obłedęm panuję. Mam pełną świadomość bestii jaka we mnie siedzi i wyrywa się stale z klatki na wolnośc. Jednakże kosztuje mnie to wiele energii i wysiłku.
Obawiam się że kiedyś ten dzień nadejdzie. Wystarczy tylko odpowiedni splot czynników zewnętrznych nie dający mi wyboru.
W sumie to nie wiem czy się tego obawiam. Podskórnie czuję że tan dzień może być najprzyjemniejszym dniem mojego życia.
Nie będzie choroby, nie będzie rozterek, nie będzie wątpliwości. Będzie tylko Ona- Bestia.

Wracając do spektrum objawów w CHAD.
Mam coraz większe problemy z odręcznym pisaniem. Nie chodzi o to że wyszedłem z wprawy. Chodzi o to że często nieprawidłowo piszę litery. Brakuje im tego i owego. A to "daszka" a to "poprzeczki" ( w A na przykład). moje poismo coraz bardziej przypomina bazgroły pijanego lekarza. A przecież miałem bardzo czytelne, uporządkowane pismo- prawie techniczne.
To zapewne też jakaś odmiana dysleksji- czyli jakieś zaburzenie psychiczne jako część składowa CHAD

Co Ty tak narzekasz ciągle jesteś meżczyzną czy pizdą?Spróbuj 3S Sport,Sex,SSRI może być bez antydepa ale systematycznie.Też gubiłem słowa gubiłem literki,w połowie zdania zapomniałem co chciałem dalej powiedzieć,zjadałem w pisaniu literki,musiałem się zastanawiać jak dana rzecz się nazywa choć dobrze wiedziałem ale nie mogłem tego powiedzieć przypomnieć sobie ale to tylko skutki uboczne lamotryginy.To jebie mózg a dorabianie ideologii o dyslekcjach,braku pisania przed dłuższy czas i co tam jeszcze ktoś wymyśli jest głupie.Po odstawieniu lamo funkcje poznawcze jak m.in pamięć z czasem wracają ,po roku człowiek już jest normalny a nie pół mózg.Czy jak mi po leku wsystąpią plamy na kutasie a po odstawieniu leku znikną,i potem zawsze po leku wyskoczą to sobie do robie teorie że np. na wiosnę mi jakiś syf pałe atakuję.No ludzie /cenzura/ trochę ogłady.

przez Elo69 18 sie 2015, 21:11
INTEL - CHCESZ BYĆ KIMŚ KIM NIGDY NIE BĘDZIESZ,NA TYM TO POLEGA SŁABSI ODPADAJĄ W PRZED BIEGACH.CZAS ZAAKCEPTOWAĆ SWOJE UŁOMNOŚCI I RUSZAĆ DO PRZODU.

przez Nicholas1981 18 sie 2015, 21:13
Elo69, a ty czasem teraz nie masz zwyżki? Po Twoich wpisach na forum jestem prawie pewien, że to przynajmniej hipomania
Nicholas1981

przez nieboszczyk 18 sie 2015, 21:17
Elo69 napisał(a):INTEL - CHCESZ BYĆ KIMŚ KIM NIGDY NIE BĘDZIESZ,NA TYM TO POLEGA SŁABSI ODPADAJĄ W PRZED BIEGACH.CZAS ZAAKCEPTOWAĆ SWOJE UŁOMNOŚCI

na tym polega różnica między byciem kanapką dla robali tudzież mięsnym workiem na gówno a byciem złożoną w fabryce maszyną z biernym chemicznie "ciałem"dopóki będziemy myśleć tylko o seksie i rozmnażać sie jak króliki dopóty będą słabi odpadali na starcie bezpowrotnie i w zapomnieniu.niema słabych maszyn.są tylko zepsute i zawsze można naprawić,skopiować.wyprodukować maszynie osobowość humanopodobną to ucieczka przed śmiercią.

przez Carica Milica 18 sie 2015, 21:58
Elo69, czyżby Twoja zasada 3S dzisiaj nie działa? Może tableteczkę? Bo wydajesz się być lekko napompowana i sfrustrowany, skoro przypi*rdalasz się do użytkowników tego forum. Odstawiłeś leki, ale nie pie*rdol jaki Ty to jesteś zajebisty, bo ich nie bierzesz, a my jesteśmy słabi i ułomni, bo je bierzemy. Spuść z tonu i idź się zabawić według zasady 3S.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez INTEL 1 18 sie 2015, 22:36
Elo69 napisał(a):Co Ty tak narzekasz ciągle jesteś meżczyzną czy pizdą?

....pyta homoseksualista o nicku "Elo"
...nie mam podpisu...

przez INTEL 1 18 sie 2015, 22:49
" 3S " - co ty powiesz?
Cóż to za rewolucyjna metoda leczenia CHAD?
Stary co ty tu jeszcze robisz?
Nagroda Nobla czeka, chyba że masz w dupie 3600000 zł?
Uwielbiam czytać takich kozaczków
Sport - czyli zapewne oglądasz trzy kanały sportowe- Polsat Sport, TVP Sport i sport w TVP 1
Seks - walisz konia trzy razy dziennie
SSRI - brak słów . Raz piszesz że leki to gówno potem że SSRI jako jeden z trzech "3S" jest fundamentem twojej teorii :D

Elo69 napisał(a):INTEL - CHCESZ BYĆ KIMŚ KIM NIGDY NIE BĘDZIESZ,NA TYM TO POLEGA SŁABSI ODPADAJĄ W PRZED BIEGACH.CZAS ZAAKCEPTOWAĆ SWOJE UŁOMNOŚCI I RUSZAĆ DO PRZODU.

Powyższy brak logiki stawia pod znakiem zapytania przekonanie że odstawienie Lamo owocuje nawrotem inteligencji :D
...nie mam podpisu...

przez Bode Miller 19 sie 2015, 07:12
Chada pod innym nickiem :)
Bode Miller

przez joaszka 19 sie 2015, 13:51
INTEEEL odpisz mi na pw, plis <3

Jezu, myślałam, że mam w końcu dobrze ustawione leki. 2 tygodnie było super... Chyba obetnę sobie kwas walproinowy rano i połowę kwetiapiny na noc, bo non stop chce mi się spać.
joaszka

przez joaszka 19 sie 2015, 13:53
A wystarczyło mi zejść z 15 na 10mg escitalopramu i już lęki wróciły,niech to szlag.
joaszka

przez dr. Psycho Trepens 19 sie 2015, 14:25
joaszy napisał(a):A wystarczyło mi zejść z 15 na 10mg escitalopramu i już lęki wróciły,niech to szlag.

u mnie to samo, biorę teraz 12,5mg a do tego dorzucam pobudzający Brintellix.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg