CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Rodzynka1 17 sie 2015, 22:08
Te "nagłe impulsy" zwróciły moją uwagę. U mojego znajomego też stwierdzili CHAD. Później doszli do wniosku, że jednak na to nie choruje. Uznali, że to napady padaczki zmieniają jego nastrój. Podobno w taki sposób też mogą przebiegać.
Ale Ty brałeś leki cały czas.

przez filip133 17 sie 2015, 22:10
Tak, biorę Depakinę jakoś od początku 2014 roku... Nie pamiętam kiedy dokładnie poszedłem do neurologa. A ataku padaczki żadnego nie miałem nigdy, na szczęście.
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Rodzynka1 17 sie 2015, 22:15
To dlaczego kazali Ci brać Depakinę skoro nie miałeś napadu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez filip133 17 sie 2015, 22:18
Zapobiegawczo, bo było mocne podejrzenie padaczki. Miałem wypadek, przez to silne uderzenie w głowę, po którym miałem krwiaka w lewej części głowy i mi wycięli kawałek kości i miałem "dziurę" w głowie, potem mi sztuczny materiał neurochirurg tam wczepił(?)... Po takim uderzeniu w głowę musiałem brać lek żeby bo było duże zagrożenie padaczką, ale jakoś się do tej pory obyło bez takiego przypadku... :D

przez Rodzynka1 17 sie 2015, 22:41
Współczuję, dużo musiałeś przejść.
Trudno nie mieć zmian nastroju po takich przeżyciach.

przez filip133 17 sie 2015, 22:43
Wcześniej lata depresji, brak szczęścia w znajomościach i miłości... No ale nie będę tu się użalał nad sobą ;p
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Rodzynka1 17 sie 2015, 22:50
To nie jest użalanie. Na tym forum ludzie piszą o swoich problemach.
A o szczęście do znajomości i miłości nie jest łatwo.

przez filip133 17 sie 2015, 22:55
Nom, niestety... jakoś trzeba sobie radzić...

przez INTEL 1 17 sie 2015, 23:21
*Monika* napisał(a):dr. Psycho Trepens, Iruna, nieboszczyk, Prosiłabym o zaprzestanie słownych przepychanek

:D Monika :D Proszę Cię :D
Doskonale znasz ten bardzo specyficzny ( nawet jak na profil tegoż forum) wątek i jeszcze bardziej stacjonujące tu specyficznie poryte persony :D
Uważam, że interweniować powinnaś dopiero wówczas , kiedy zaczniemy stosować wobec siebie terminologię typu "zajeebię cię ty przecwelona kurvo" :D :D
Pozdrawiam serdecznie
Robert
...nie mam podpisu...

przez Carica Milica 17 sie 2015, 23:49
Nikogo nie zajeebię, ale z przyjemnością komuś wbiję długopis w oko. :D
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Elo69 17 sie 2015, 23:53
Witam.Choruję na Chad od 8 lat.Głównie stany mieszane i depresje.Obecnie się nie leczę bo rok temu rzuciłem stabilizatory nastroju bo więcej szkód niż pożytku z nich było.Szkodzą bardzo szkodzą te leki.Zamiast spowolnionym zombi po lekach postanowiłem zostać normalnym człowiekiem tylko że z bipolar disorder.Postanowiłem spróbować terapii którą sam wymyśliłem a w skrócie brzmi ona 3xS.To nic innego jak Sex,Sport,Sertralina.Biorę tylko antydepresant SSRI z leków ponieważ nie powoduję skutków ubocznych a sertralina nie powoduję u mnie w małej dawce obniżonego popędu i zaburzeń sexualnych.Ta terapia daję mi siłę by codziennie pracować na czarno bo mam rentę załatwioną na Chad.Robić to co lubię i najogólniej mieć wyjebane.Ale dzień bez 3S jest dniem straconym owszem czasem bez sexu trzeba było wytrzymać ale wtedy podwajałem trening rozkładając go na 2 lub 3x lub dodając dodatkowe aeroby.Nie polecam brania leków na Chad bo niszczą narządy wewnętrzne osłabiają organizm i mózg.A pamiętajcie zdrowie ma się jedno.Dodatkowo jeżdze samochodem ale nie codziennie i aż tak regularnie jak 3S żeby go dodawać jako część składową terapii.Po 3S czuję się jak młody bóg niesamowita energia ,pewność siebie, siła fizyczna,stabilność itd itp.Na początku może być ciężko bo zaczynałem w depresji i z wahaniami nastroju niezależnymi od sytuacji ale regularnośc popłaciła.Dzisiaj bez tego nie wyobrażam sobie życia a kiedyś nie wyobrażałem sobie życia z Chad. :uklon:

przez *Monika* 18 sie 2015, 01:40
INTEL 1 napisał(a):
*Monika* napisał(a):dr. Psycho Trepens, Iruna, nieboszczyk, Prosiłabym o zaprzestanie słownych przepychanek

:D Monika :D Proszę Cię :D
Doskonale znasz ten bardzo specyficzny ( nawet jak na profil tegoż forum) wątek i jeszcze bardziej stacjonujące tu specyficznie poryte persony :D
Uważam, że interweniować powinnaś dopiero wówczas , kiedy zaczniemy stosować wobec siebie terminologię typu "zajeebię cię ty przecwelona kurvo" :D :D
Pozdrawiam serdecznie
Robert

Robcio... proszę Cię :smile: :smile:
Wolę interweniować zawczasu. Lepiej zapobiegać niż leczyć ;) Również pozdrawiam :smile:
Obrazek
Główny Moderator

przez lithium 18 sie 2015, 08:55
Nie sądzicie że ChAD ma bardzo dużo wspólnego z zaburzeniami osobowości typu borderline? Ja się czasami zastanawiam czy poza ChADem nie mam borderline :-|
Ten filmik dobrze przedstawia ten stan... https://www.youtube.com/watch?v=bkpq_eQXKXU

przez filip133 18 sie 2015, 12:03
Poleci ktoś jakieś dobre książki, skąd można się coś więcej pożytecznych rzeczy dowiedzieć na temat tej choroby? Czytałem kiedyś "Depresje i zaburzenia afektywne" Stanisława Pużyńskiego, ale wtedy tylko o czystej depresji czytałem, bo ChAD mnie nie dotyczył, a wtedy bardzo podobała mi się ta książka, sporo się dowiedziałem... Poczytam ją jeszcze raz, te rozdziały o ChAD, może ktoś poleci jeszcze coś?

Sortuj wg