CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Carica Milica 11 sie 2015, 22:29
Ponoć wypadłam bardzo dobrze. No ale się jeszcze nie ekscytuję. Może wreszcie nie będę sypiac po autokarach
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Tańczący z lękami 11 sie 2015, 22:51
Carica Milica, fingers crossed!
u mnie lipa. Jestem na wakacjach w pięknym miejscu, ale mam doła, anhedonię i zmęczony jestem tym pierdolonym upałem. Zawsze lubiłem słońce, ale z wiekiem czuję do niego coraz większą awersję. Czytając powyższą dyskusję o lekach, mam ochotę wypierdol.ć wszystko jeszcze dziś. Nienawidzę leków, nienawidzę tej choroby, ghhhhhhhrrrrrrrrr
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez INTEL 1 11 sie 2015, 23:11
Tańczący z lękami napisał(a):Carica Milica, fingers crossed!
u mnie lipa. Jestem na wakacjach w pięknym miejscu, ale mam doła, anhedonię i zmęczony jestem tym pierdolonym upałem. Zawsze lubiłem słońce, ale z wiekiem czuję do niego coraz większą awersję. Czytając powyższą dyskusję o lekach, mam ochotę wypierdol.ć wszystko jeszcze dziś.

Podpisuję się obiema rękami.
Chyba się zajebię
Jestem na wakacjach i dziś sprowokowałem awanturę z żoną aby mieć dobry pretekst do powrotu po 2 dniach....
"Bo zupa była za słona"
Jak to dobrze że zapewne to już ostatnie moje lato w jednym kawałku...
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 12 sie 2015, 01:05
INTEL 1, Trzymaj fason ;)
To nie ostatnie Twoje wakacje i zaciśnij zęby by były w miarę udane,dla żony dla syna tego ,,małego sportowca,, i dla Ciebie :!: :!: :!: ;)
Zamiast prochami wspomagaj się 4 pakami,w taki upał najlepiej to działa ;)
Cóż Ci mogę powiedzieć pomimo tego że jest w Tobie ,,robak szaleństwa,, ;) lubię Cię mordo i dobrze Ci życzę ;)
Miałeś mi dać numer kom ,,Świeca,, to się wymigałeś ;)

Jutro muszę wysłać Artemizji ostateczną decyzję....
Wolfx

przez INTEL 1 12 sie 2015, 07:53
Wolfx
Nie tak łatwo będzie olać to wariackie towarzystwo :D
Tutaj na forum jest niezła ekipa pomimo tego, że czasami (zwłaszcza w innych działach) do białej gorączki doprowadzający znajdują się tęczowi lewacy.
Hermetyczny świat wariatów jest wariatom do życia potrzebny.
Należy tylko uważać aby nie stał się treścią życia ( gdy widzę u niektórych setkę wpisów dziennie to ogarnia mnie uśmiech politowania dla tego pustosłowia)
Tak więc dobrze się zastanów.
Co do czteropaków.Owszem sumiennie stosuję ale dopiero około 19. Jakiekolwiek używki w ciągu dnia po swoim chwilowym balsamicznym działaniu strasznie mnie zmulają co owocuje heroiczną walkA ze zmęczeniem powodującym depresję odbierającą chęc do dalszego życia. Zazdroszczę tym, którzy z wielką radością smarują się na wakacjach przez dzień cały.
...nie mam podpisu...

przez marwil 12 sie 2015, 09:57
Wolfx napisał(a):Pytałem lekarkę ostatnio z ciekawośći:
Co by było gdyby całkiem zdrowy człowiek zażywał przez dłuższy czas antydepresanty?
Powiedziała że najprawdopodobniej dostałby hipomanii albo manii.

OOO .... Wolfx - to ciekawe!

Moich dwóch psychiatrów i bodaj kilku lekarzy naszych ziomków z wątku o ChaD - na pytanie:
" Czy mania indukowana zażywaniem depresantów potwierdza diagnozę ChAD?" - odparło twierdząco.

Twoja lekarka twierdzi inaczej. Oznaczałoby to, że Choroba Afektywna Dwubiegunowa może zostać wywołana braniem antydepresantów.
Szkoda, że Widmo zniknął - razem udawało nam się podrążyć udowadniając własne racje....

Wolfx - nie kasuj konta. Nie musisz gnić na forum, ale zawsze będziesz mógł wpaść na minutkę.

Intel Ty hultaju ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Nicholas1981 12 sie 2015, 10:40
Marwil, ja też myślę, że to możliwe. Słyszałem co najmniej o kilku przypadkach w których branie antydepresantów w depresji wywołało hipomanię a nawet manię (zresztą chyba Wolf jest przykładem czegoś takiego). Niektórzy psychiatrzy też już mają takie podejrzenia. Rozmawiałem z moim i przychyla do takiej opinii, aczkolwiek ostrożnie, bo musiałby podważyć dobroczynny wpływ leków.
Niestety sam nie jestem w tym "szczęśliwym" położeniu, bo u mnie najpierw była mania z psychozą a dopiero potem depresja. Zresztą nigdy wcześniej nie brałem antydepresantów :(. Mam jednak teorię, że takich "chadowców", niejako wtórnych, należałoby leczyć inaczej.
Nicholas1981

przez Carica Milica 12 sie 2015, 10:48
Dzięki za trzymanie kciukow. :)

Tańczący, nie marudz tylko ciesz się słońcem. I kartkę poproszę!

Mnie antydepa wywaliły w hipomanię, gdy leczłam się z nerwicy. Po zmniejszeniu dawki o połowę wpadłam w silną depresję.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez marwil 12 sie 2015, 10:50
Nicholas1981, To niestety potwierdza smutną prawdę: Psychiatria raczkuje. Lekarze mają odmienną wiedzę, jedni drugim przeczą.
Jeśli miałem manię po LPD, to na uj mi leki normotymiczne, lub co gorsza, wywołano u mnie ChAD i teraz powinienem je żreć.

Nie żrę! Tak będę leżał!
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Carica Milica 12 sie 2015, 10:51
A ja sobie dzisiaj latam.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez lithium 12 sie 2015, 13:58
Carica Milica, i jak tam w sprawie pracy.. odezwali się czy nadal czekasz? Fajnie że sobie latasz.. (byle nie za wysoko) :P też bym chciała ;) wydarzyło się coś dziś miłego czy po prostu hipo sie pojawiła?

Ehh ja sie męcze w pracy strasznie, nie moge sie wogóle skupić i ten natłok myśli mnie wykańcza :/ nie wiem taki stan jakby mania połączona z depresją (?) A nie chciałabym przez to stracić pracy bo by mnie to dobiło...
A Wy jak sobie radzicie w pracy? Macie w tej kwestii stabilizacje i stałą prace i dajecie sobie rade... czy tak jak w Chad bywa zmienia sie to często i jest ciężko? Jak działa na Was stres? (Może był już ten wątek poruszany ale nie dałam rady wszystkich 650 stron dokładnie przeczytać) także fajnie jakbyście sie podzielili informacjami na ten temat

Jak mieliście manie to czuliście to że dzieje sie coś nie tak.. czy wydawało sie wam że właśnie wyzdrowieliście.. że to leki źle wpływały na wasz stan?
Ja nawet jak siłą zostałam zawieziona do szpitala to nie czułam że mam manie i wydawało mi się że wszyscy są przeciwko mnie.. rodzina, przyjaciele, lekarze .. że chcą ze mnie zrobić wariata .. były też momenty że myślałam że są kamery pozakładane w szpitalu i że mnie obserwują i inne dziwaczne urojenia sie pojawiły.. że jak sobie teraz na trzeźwo o tym pomyśle to śmiać mi sie chce.. mimo że to było ciężkie przeżycie

A wy jak przechodzicie hipomanie/manie? Jakiego rodzaju urojenia mieliście jeśli były?

Byle do 16...
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

przez lithium 12 sie 2015, 14:19
“Without music, life would be a mistake.”

All day long I think of things
But nothing seems to satisfy
Think I’ll lose my mind
If I don’t find something to pacify

Can you help me
Occupy my brain?
Oh yeah

I need someone to show me
The things in life that I can’t find
I can’t see the things that make true
Happiness; I must be blind

Make a joke and I will sigh
And you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel
And love to me is so unreal

And so as you hear these words
Telling you now of my state
I tell you to enjoy life
I wish I could but it’s too late .... !!!

https://www.youtube.com/watch?v=dgA6viT ... B87AFAEE06
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

przez Łapa 12 sie 2015, 14:23
Łapa, widzę, że aktywowałeś się w wątku. Dzięki raz jeszcze za reklamę mojego skromnego bloga na Twojej stronie, odwdzięczę się jutro tym samym.

Nie ma sprawy :D

A Wy jak sobie radzicie w pracy? Macie w tej kwestii stabilizacje i stałą prace i dajecie sobie rade... czy tak jak w Chad bywa zmienia sie to często i jest ciężko? Jak działa na Was stres? (Może był już ten wątek poruszany ale nie dałam rady wszystkich 650 stron dokładnie przeczytać) także fajnie jakbyście sie podzielili informacjami na ten temat

Ja jak się ogarnąłem to daje sobie rade w pracy, wlasciwie non stop szukam jakis robotek na boku, ale jestem pracoholikiem, więc praca i rodzina de facto to moje cele życiowe.

Jak mieliście manie to czuliście to że dzieje sie coś nie tak.. czy wydawało sie wam że właśnie wyzdrowieliście.. że to leki źle wpływały na wasz stan? (...)
A wy jak przechodzicie hipomanie/manie? Jakiego rodzaju urojenia mieliście jeśli były?

Jak miałem manie to miałem bardzo zawyżoną samoocenę, słowotok, gonitwę myśli, "chcicę", rozpierała mnie energia, mnóstwo nowych pomysłów, pożyczki, standard.

przez Carica Milica 12 sie 2015, 14:28
lithium, nadal czekam na odpowiedź. Co do pracy , na razie zawiesiłam mój, dotychczas, wykonywany zawód. Mało snu, dużo stresu i upierdliwi ludzie. ;) Chcę się przenieść do klimatyzowanego biura i wciskać ludziom kit z przyjemnej pozycji zza biurkiem. Ewentualnie zrobię sobie przerwę i uporządkuję zaległości na uczelni, spowodowane diagnozą. Zaledwie kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że cierpię na ChAD. I przez to przełożyłam sesję i obronę na wrzesień.
Nie miałam (nie)przyjemności przechodzenia przez manię. Zaliczyłam hipo i depresję, przy czym fazy zmieniają mi się dość szybko. Czasami jest lepiej, czasami gorzej.Raz na jakiś czas trochę mi odwali, ale jakoś daję radę żyć normalnie.

Wydaję mi się, że był to dobry humor, no może okraszony odrobiną hipomanii. Urojeń nie miałam. W hipo wzmaga mi się napęd, nadpobudliwość ruchowa kreatywność i chęć do działania. Mogę wszystko, a świat jest taaaki piękny. ;)
III Miss Forum

Sortuj wg